Οι αγώνες σήμερα
Ώρες Ελλάδας · πιθανότητες από το μοντέλο μας · τα αποτελέσματα ενημερώνονται σε κάθε ανανέωση του site.
Δεν υπάρχουν αγώνες σήμερα. Οι επόμενοι:
Τετάρτη 4 Νοεμβρίου
🔎 Οι σε βάθος αναλύσεις των σημερινών αγώνων
Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός: σε βάθος ανάλυση (10η αγωνιστική EuroLeague)
1. Η εικόνα πριν από το τζάμπολ
| Ρεάλ Μαδρίτης | Παναθηναϊκός | |
|---|---|---|
| Θέση / ρεκόρ | 4η · 6-3 | 1η · 7-2 |
| Εντός / εκτός έδρας | 3-0 / 3-3 | 6-1 / 1-1 |
| Φόρμα (5) | WWWWW | WLWWL |
| Πόντοι υπέρ / κατά | 96.2 / 88.0 | 84.6 / 75.0 |
| Net rating | +10.6 (3η) | +13.0 (1η) |
| Μέρες ξεκούρασης | 6 | 5 |
Ρεάλ Μαδρίτης: Ν @ Αρμάνι Μιλάνο 98-89 · Ν με Βιλερμπάν 111-92 · Ν @ Μακάμπι Τελ Αβίβ 113-99 · Ν @ Μπασκόνια 104-86 · Ν με Φενέρμπαχτσε 95-76
Παναθηναϊκός: Ν @ Παρτιζάν 72-55 · Η με Χάποελ Τελ Αβίβ 81-91 · Ν με Μπασκόνια 85-79 · Ν με Αρμάνι Μιλάνο 80-75 · Η @ Αναντολού Εφές 68-83
Το μοντέλο μας δίνει 67% στη Ρεάλ Μαδρίτης, με εκτιμώμενο σκορ 90-86, σύνολο περίπου 175 πόντους και ρυθμό 74.9 κατοχές. Βεβαιότητα: μέτρια.
2. Τι θα κρίνει τον αγώνα
- Παναθηναϊκός στην επίθεση, τις βολές: είναι 1η στη λίγκα και η άμυνα της Ρεάλ Μαδρίτης μόλις 14η σε αυτό. Εδώ ο Παναθηναϊκός έχει καθαρό πλεονέκτημα.
- Ρεάλ Μαδρίτης στην άμυνα, το σουτ (eFG%): είναι 4η στη λίγκα, ενώ η επίθεση του Παναθηναϊκού είναι 12η. Η Ρεάλ Μαδρίτης μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Ο ρυθμός: η Ρεάλ Μαδρίτης παίζει γρηγορότερα (77.9 κατοχές) από τον Παναθηναϊκό (73.3). Όποια ομάδα επιβάλει τον ρυθμό της παίρνει το πρώτο βήμα· το μοντέλο περιμένει 74.9.
- Οι απουσίες: Nick Smith Jr (Ρεάλ Μαδρίτης), Mikael Jantunen (Ρεάλ Μαδρίτης), Facundo Campazzo (Ρεάλ Μαδρίτης), Theo Maledon (Ρεάλ Μαδρίτης).
3. Επίθεση και άμυνα αναλυτικά
Ανά 100 κατοχές, από το play-by-play · σε παρένθεση η θέση στη λίγκα (1η = καλύτερη, 20 ομάδες)
| Ρεάλ Μαδρίτης | Παναθηναϊκός | Λίγκα | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 123.6 (2η) | 115.4 (8η) | 115.6 |
| Defensive rating | 113.0 (8η) | 102.4 (1η) | 115.6 |
| Ρυθμός (κατοχές) | 77.9 (1η) | 73.3 (16η) | 75.0 |
| eFG% | 57.1% (5η) | 54.8% (12η) | 54.6% |
| TS% | 61.8% (1η) | 58.7% (11η) | 58.5% |
| Τρίποντα / σουτ | 44.8% | 42.4% | – |
| Ασίστ / καλάθια | 62.0% (11η) | 63.3% (9η) | 61.9% |
| Λάθη / κατοχή | 15.6% (4η) | 18.5% (17η) | 16.9% |
| OREB% | 34.5% (9η) | 36.5% (3η) | 33.2% |
| DREB% | 69.6% (3η) | 66.8% (11η) | 66.8% |
| Βολές / σουτ (FTr) | 31.2% (10η) | 35.5% (1η) | 30.3% |
| eFG% αντιπάλων | 52.2% (4η) | 49.4% (3η) | 54.7% |
| Λάθη αντιπάλων | 16.0% (15η) | 19.3% (2η) | 16.9% |
| Βολές αντιπάλων | 33.3% (14η) | 26.3% (7η) | 30.4% |
Ρεάλ Μαδρίτης: Δυνατά σημεία: κλείνει καλά τα ριμπάουντ και προσέχει την μπάλα.
Παναθηναϊκός: Δυνατά σημεία: κερδίζει πολλές βολές και προκαλεί λάθη. Αδυναμίες: χάνει πολλές κατοχές.
Four Factors αντικριστά
| Παράγοντας | Επίθεση Ρεάλ Μαδρίτης | Άμυνα Παναθηναϊκός | Επίθεση Παναθηναϊκός | Άμυνα Ρεάλ Μαδρίτης |
|---|---|---|---|---|
| το σουτ (eFG%) | 57.1% (5η) | 49.4% (3η) | 54.8% (12η) | 52.2% (4η) |
| τα λάθη | 15.6% (4η) | 19.3% (2η) | 18.5% (17η) | 16.0% (15η) |
| τα επιθετικά ριμπάουντ | 34.5% (9η) | 33.2% (11η) | 36.5% (3η) | 30.4% (3η) |
| τις βολές | 31.2% (10η) | 26.3% (7η) | 35.5% (1η) | 33.3% (14η) |
4. Σουτ και ζώνες
Η Ρεάλ Μαδρίτης παίρνει το 13% των σουτ της στο καλάθι (λίγκα 17%) με 88% (λίγκα 78%), ενώ ο Παναθηναϊκός αφήνει στους αντιπάλους 83% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Ρεάλ Μαδρίτης.
Ο Παναθηναϊκός παίρνει το 17% των σουτ του στο καλάθι (λίγκα 17%) με 73% (λίγκα 78%), ενώ η Ρεάλ Μαδρίτης αφήνει στους αντιπάλους 89% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του Παναθηναϊκού.
| Μερίδιο σουτ · ποσοστό | Καλάθι | Ρακέτα | Μέση | Γωνία 3 | Φτερό 3 | Κορυφή 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Επίθεση Ρεάλ Μαδρίτης | 13% · 88% | 34% · 49% | 8% · 27% | 4% · 35% | 32% · 39% | 8% · 46% |
| Άμυνα Παναθηναϊκός | 17% · 83% | 31% · 43% | 9% · 41% | 10% · 29% | 25% · 28% | 9% · 29% |
| Επίθεση Παναθηναϊκός | 17% · 73% | 29% · 52% | 11% · 50% | 8% · 39% | 25% · 35% | 9% · 27% |
| Άμυνα Ρεάλ Μαδρίτης | 13% · 89% | 35% · 43% | 14% · 41% | 3% · 63% | 25% · 34% | 11% · 31% |
| Λίγκα | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Ρεάλ Μαδρίτης: 4% των σουτ από αιφνιδιασμό και 6% από δεύτερη ευκαιρία. Παναθηναϊκός: 8% των σουτ από αιφνιδιασμό και 8% από δεύτερη ευκαιρία. Shot chart Ρεάλ Μαδρίτης · Shot chart Παναθηναϊκός
5. Πεντάδες, On/Off και clutch
Ρεάλ Μαδρίτης
Καλύτερες πεντάδες
- Gabriele Procida, Jaime Pradilla, Andres Feliz, Maksym Shulga, Damian Jones: +154.6 net σε 2 κατοχές
On/Off
- Alberto Abalde: η ομάδα είναι +25.3 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Theo Maledon (εκτός): η ομάδα είναι +24.3 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Facundo Campazzo (εκτός): η ομάδα είναι 17.5 καλύτερη όταν κάθεται
Ρεάλ Μαδρίτης: ελάχιστα λεπτά clutch φέτος.
Παναθηναϊκός
Καλύτερες πεντάδες
- Mathias Lessort, Isaac Bonga, Brancou Badio, Sylvain Francisco, Nigel Hayes-Davis: +46.1 net σε 46 κατοχές
- Konstantinos Mitoglou, Eleftherios Mantzoukas, Guerschon Yabusele, Jerian Grant, Panagiotis Kalaitzakis: +34.9 net σε 98 κατοχές
On/Off
- Juancho Hernangomez: η ομάδα είναι +23.4 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Brancou Badio: η ομάδα είναι +16.3 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Guerschon Yabusele: η ομάδα είναι 26.0 καλύτερη όταν κάθεται
Παναθηναϊκός: 0.0 net σε 23 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 28-28 σε πόντους.
6. Οι πρωταγωνιστές και οι μονομαχίες ανά θέση
Ρεάλ Μαδρίτης
- Walter Tavares Σέντερ: 10.2 π., 7.4 ριμπ., 0.1 ασίστ, 16.0 PIR
- Andres Feliz Γκαρντ: 12.1 π., 3.1 ριμπ., 3.6 ασίστ, 12.9 PIR
- Chuma Okeke Σέντερ: 7.3 π., 2.8 ριμπ., 1.1 ασίστ, 9.4 PIR
- Alberto Abalde Φόργουορντ: 6.2 π., 2.3 ριμπ., 1.4 ασίστ, 6.7 PIR
Παναθηναϊκός
- Mathias Lessort Σέντερ: 11.8 π., 7.4 ριμπ., 1.4 ασίστ, 19.8 PIR
- Sylvain Francisco Γκαρντ: 13.2 π., 2.2 ριμπ., 4.8 ασίστ, 13.8 PIR
- Nigel Hayes-Davis Φόργουορντ: 12.9 π., 3.6 ριμπ., 0.7 ασίστ, 11.6 PIR
- Guerschon Yabusele Φόργουορντ: 9.0 π., 4.7 ριμπ., 1.2 ασίστ, 10.1 PIR
PIR ανά αγώνα ανά θέση · η παραγωγή χωρίς τους τραυματίες
| PIR / αγώνα | Ρεάλ Μαδρίτης παράγει | Παναθηναϊκός δίνει | Παναθηναϊκός παράγει | Ρεάλ Μαδρίτης δίνει |
|---|---|---|---|---|
| Γκαρντ | 12.9 | 27.0 | 27.7 | 36.9 |
| Φόργουορντ | 18.3 | 28.6 | 38.4 | 30.2 |
| Σέντερ | 30.4 | 14.3 | 22.6 | 16.9 |
Η πιο «ανοιχτή» μονομαχία: οι φόργουορντ του Παναθηναϊκού (38.4 PIR ανά αγώνα) απέναντι σε άμυνα που δίνει 30.2 PIR στη θέση.
7. Απουσίες και επίδραση
Ρεάλ Μαδρίτης
- Nick Smith Jr: Τραυματίας: Ενόχληση στο πέλμα του δεξιού ποδιού
- Mikael Jantunen: Τραυματίας: Πλήρης ρήξη της πελματιαίας περιτονίας στο αριστερό πόδι, εκτός 2-3 μήνες · Επιστροφή: Ιανουάριος 2027
- Facundo Campazzo: Τραυματίας: Μυϊκός τραυματισμός, αναμένονται εξετάσεις για τη σοβαρότητα
- Theo Maledon: Τραυματίας: Διάστρεμμα στο δεξί γόνατο, χρόνος απουσίας άγνωστος
Παναθηναϊκός
- Eleftherios Mantzoukas: Δεν έχει αγωνιστεί στους τελευταίους 3 αγώνες της ομάδας του
Η Ρεάλ Μαδρίτης θα παίξει χωρίς παίκτες που είχαν το 31% των λεπτών της στους τελευταίους αγώνες.
Σύμφωνα με το μοντέλο, κάθε απουσία αλλάζει την αναμενόμενη διαφορά κατά: Theo Maledon 0.6 πόντους · Facundo Campazzo 0.5 πόντους.
8. Μεταξύ τους
Στους 7 τελευταίους αγώνες τους στην EuroLeague (από το 2023): Ρεάλ Μαδρίτης 2, Παναθηναϊκός 5.
- 2026-02-03: Παναθηναϊκός – Ρεάλ Μαδρίτης 82-81
- 2025-11-13: Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός 77-87
- 2025-03-06: Παναθηναϊκός – Ρεάλ Μαδρίτης 85-70
- 2024-10-17: Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός 90-86
- 2024-05-26: Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός 80-95
- 2024-02-29: Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός 86-97
- 2023-12-07: Παναθηναϊκός – Ρεάλ Μαδρίτης 78-90
9. Η εκτίμησή μας
Όλα τα παραπάνω συνοψίζονται στην πρόβλεψη του μοντέλου: Ρεάλ Μαδρίτης 67% – Παναθηναϊκός 33%, σκορ περίπου 90-86. Δοκίμασε τα δικά σου σενάρια (απουσίες, ξεκούραση, έδρα) στο Matchup Center και δες ζωντανά τον αγώνα στη σελίδα του αγώνα.
Πέμπτη 5 Νοεμβρίου
🔎 Οι σε βάθος αναλύσεις των σημερινών αγώνων
Αναντολού Εφές – Παρί: σε βάθος ανάλυση (10η αγωνιστική EuroLeague)
1. Η εικόνα πριν από το τζάμπολ
| Αναντολού Εφές | Παρί | |
|---|---|---|
| Θέση / ρεκόρ | 14η · 4-5 | 16η · 3-6 |
| Εντός / εκτός έδρας | 3-1 / 1-4 | 1-4 / 2-2 |
| Φόρμα (5) | LWWLW | LLLWW |
| Πόντοι υπέρ / κατά | 83.6 / 86.2 | 88.3 / 92.9 |
| Net rating | -3.5 (14η) | -5.9 (15η) |
| Μέρες ξεκούρασης | 6 | 7 |
Αναντολού Εφές: Η με Μπάγερν 93-101 · Ν @ Ζαλγκίρις 85-70 · Ν με Μπεσίκτας 89-80 · Η @ Χάποελ Τελ Αβίβ 88-118 · Ν με Παναθηναϊκός 83-68
Παρί: Η με Βίρτους Μπολόνια 94-96 · Η @ Ερυθρός Αστέρας 81-90 · Η με Βαλένθια 93-104 · Ν @ Ντουμπάι 99-93 · Ν @ Μακάμπι Τελ Αβίβ 99-94
Το μοντέλο μας δίνει 63% στη Αναντολού Εφές, με εκτιμώμενο σκορ 90-87, σύνολο περίπου 178 πόντους και ρυθμό 78.0 κατοχές. Βεβαιότητα: μέτρια.
2. Τι θα κρίνει τον αγώνα
- Αναντολού Εφές στην άμυνα, τις βολές: είναι 2η στη λίγκα, ενώ η επίθεση της Παρί είναι 20η. Η Αναντολού Εφές μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Παρί στην άμυνα, τα λάθη: είναι 7η στη λίγκα, ενώ η επίθεση της Αναντολού Εφές είναι 15η. Η Παρί μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Αναντολού Εφές στην άμυνα, τα λάθη: είναι 5η στη λίγκα, ενώ η επίθεση της Παρί είναι 12η. Η Αναντολού Εφές μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Οι απουσίες: Pj Dozier (Αναντολού Εφές).
3. Επίθεση και άμυνα αναλυτικά
Ανά 100 κατοχές, από το play-by-play · σε παρένθεση η θέση στη λίγκα (1η = καλύτερη, 20 ομάδες)
| Αναντολού Εφές | Παρί | Λίγκα | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 109.3 (18η) | 114.5 (12η) | 115.6 |
| Defensive rating | 112.8 (7η) | 120.4 (14η) | 115.6 |
| Ρυθμός (κατοχές) | 76.5 (5η) | 77.2 (3η) | 75.0 |
| eFG% | 52.5% (14η) | 55.3% (11η) | 54.6% |
| TS% | 57.6% (13η) | 57.3% (14η) | 58.5% |
| Τρίποντα / σουτ | 38.8% | 48.3% | – |
| Ασίστ / καλάθια | 65.2% (5η) | 61.4% (14η) | 61.9% |
| Λάθη / κατοχή | 18.3% (15η) | 17.9% (12η) | 16.9% |
| OREB% | 27.8% (20η) | 35.8% (5η) | 33.2% |
| DREB% | 68.4% (7η) | 61.9% (19η) | 66.8% |
| Βολές / σουτ (FTr) | 32.8% (6η) | 21.1% (20η) | 30.3% |
| eFG% αντιπάλων | 55.4% (11η) | 56.2% (13η) | 54.7% |
| Λάθη αντιπάλων | 18.3% (5η) | 17.7% (7η) | 16.9% |
| Βολές αντιπάλων | 25.2% (2η) | 32.5% (12η) | 30.4% |
Αναντολού Εφές: Δυνατά σημεία: προκαλεί λάθη. Αδυναμίες: παίρνει λίγα επιθετικά ριμπάουντ.
Παρί: Δυνατά σημεία: δυνατή στις δεύτερες ευκαιρίες. Αδυναμίες: κερδίζει λίγες βολές και δίνει δεύτερες ευκαιρίες.
Four Factors αντικριστά
| Παράγοντας | Επίθεση Αναντολού Εφές | Άμυνα Παρί | Επίθεση Παρί | Άμυνα Αναντολού Εφές |
|---|---|---|---|---|
| το σουτ (eFG%) | 52.5% (14η) | 56.2% (13η) | 55.3% (11η) | 55.4% (11η) |
| τα λάθη | 18.3% (15η) | 17.7% (7η) | 17.9% (12η) | 18.3% (5η) |
| τα επιθετικά ριμπάουντ | 27.8% (20η) | 38.1% (19η) | 35.8% (5η) | 31.6% (7η) |
| τις βολές | 32.8% (6η) | 32.5% (12η) | 21.1% (20η) | 25.2% (2η) |
4. Σουτ και ζώνες
Η Αναντολού Εφές παίρνει το 29% των σουτ της στη ρακέτα (λίγκα 30%) με 42% (λίγκα 47%), ενώ η Παρί αφήνει στους αντιπάλους 53% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Αναντολού Εφές.
Η Παρί παίρνει το 32% των σουτ της στη ρακέτα (λίγκα 30%) με 51% (λίγκα 47%), ενώ η Αναντολού Εφές αφήνει στους αντιπάλους 48% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Παρί.
| Μερίδιο σουτ · ποσοστό | Καλάθι | Ρακέτα | Μέση | Γωνία 3 | Φτερό 3 | Κορυφή 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Επίθεση Αναντολού Εφές | 21% · 81% | 29% · 42% | 11% · 39% | 6% · 32% | 25% · 30% | 8% · 37% |
| Άμυνα Παρί | 14% · 76% | 35% · 53% | 11% · 43% | 6% · 29% | 27% · 40% | 7% · 35% |
| Επίθεση Παρί | 13% · 84% | 32% · 51% | 7% · 48% | 7% · 36% | 34% · 35% | 8% · 32% |
| Άμυνα Αναντολού Εφές | 16% · 76% | 30% · 48% | 11% · 45% | 8% · 37% | 23% · 38% | 12% · 34% |
| Λίγκα | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Αναντολού Εφές: 8% των σουτ από αιφνιδιασμό και 7% από δεύτερη ευκαιρία. Παρί: 7% των σουτ από αιφνιδιασμό και 7% από δεύτερη ευκαιρία. Shot chart Αναντολού Εφές · Shot chart Παρί
5. Πεντάδες, On/Off και clutch
Αναντολού Εφές
Καλύτερες πεντάδες
- Dario Saric, Mike James, Matthew Strazel, Collin Malcolm, Bruno Fernando: +28.0 net σε 46 κατοχές
- Dario Saric, Matthew Strazel, Collin Malcolm, Bruno Fernando, Cameron Payne: +13.2 net σε 38 κατοχές
On/Off
- Mike James: η ομάδα είναι +31.3 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Daron Russell: η ομάδα είναι +28.5 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Collin Malcolm: η ομάδα είναι 11.1 καλύτερη όταν κάθεται
Αναντολού Εφές: -21.6 net σε 28 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 29-35 σε πόντους.
Παρί
Καλύτερες πεντάδες
- Daulton Hommes, Mouhamed Faye, Terry Tarpey, Sebastian Herrera, Tyson Etienne: -9.3 net σε 32 κατοχές
On/Off
- Nadir Hifi: η ομάδα είναι +48.8 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Terry Tarpey: η ομάδα είναι +45.2 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Joel Ayayi: η ομάδα είναι 50.5 καλύτερη όταν κάθεται
Παρί: +29.2 net σε 34 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 48-38 σε πόντους.
6. Οι πρωταγωνιστές και οι μονομαχίες ανά θέση
Αναντολού Εφές
- Dario Saric Φόργουορντ: 11.6 π., 6.6 ριμπ., 1.8 ασίστ, 14.9 PIR
- Collin Malcolm Φόργουορντ: 9.4 π., 4.0 ριμπ., 1.9 ασίστ, 12.1 PIR
- Matthew Strazel Γκαρντ: 11.6 π., 1.4 ριμπ., 4.0 ασίστ, 11.8 PIR
- Cameron Payne Γκαρντ: 15.0 π., 0.8 ριμπ., 4.0 ασίστ, 11.2 PIR
Παρί
- Nadir Hifi Γκαρντ: 21.2 π., 1.7 ριμπ., 2.7 ασίστ, 17.5 PIR
- Tj Warren Φόργουορντ: 13.0 π., 2.6 ριμπ., 1.0 ασίστ, 11.4 PIR
- Allan Dokossi Σέντερ: 6.0 π., 5.4 ριμπ., 2.2 ασίστ, 11.0 PIR
- Jared Rhoden Γκαρντ: 13.1 π., 3.6 ριμπ., 2.4 ασίστ, 10.9 PIR
PIR ανά αγώνα ανά θέση · η παραγωγή χωρίς τους τραυματίες
| PIR / αγώνα | Αναντολού Εφές παράγει | Παρί δίνει | Παρί παράγει | Αναντολού Εφές δίνει |
|---|---|---|---|---|
| Γκαρντ | 30.1 | 44.2 | 46.3 | 45.2 |
| Φόργουορντ | 33.6 | 38.8 | 20.8 | 23.4 |
| Σέντερ | 17.2 | 20.1 | 20.9 | 18.7 |
Η πιο «ανοιχτή» μονομαχία: οι γκαρντ της Παρί (46.3 PIR ανά αγώνα) απέναντι σε άμυνα που δίνει 45.2 PIR στη θέση.
7. Απουσίες και επίδραση
Αναντολού Εφές
- Pj Dozier: Τραυματίας: Μέση, εκτός 1-2 εβδομάδες · Επιστροφή: 13 Νοεμβρίου
Παρί
- Tj Warren: Δεν έχει αγωνιστεί στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας του
8. Μεταξύ τους
Στους 4 τελευταίους αγώνες τους στην EuroLeague (από το 2023): Αναντολού Εφές 1, Παρί 3.
- 2026-01-07: Αναντολού Εφές – Παρί 79-84
- 2025-10-28: Παρί – Αναντολού Εφές 80-90
- 2025-01-14: Παρί – Αναντολού Εφές 88-84
- 2024-11-21: Αναντολού Εφές – Παρί 84-93
9. Η εκτίμησή μας
Όλα τα παραπάνω συνοψίζονται στην πρόβλεψη του μοντέλου: Αναντολού Εφές 63% – Παρί 37%, σκορ περίπου 90-87. Δοκίμασε τα δικά σου σενάρια (απουσίες, ξεκούραση, έδρα) στο Matchup Center και δες ζωντανά τον αγώνα στη σελίδα του αγώνα.
Φενέρμπαχτσε – Μπασκόνια: σε βάθος ανάλυση (10η αγωνιστική EuroLeague)
1. Η εικόνα πριν από το τζάμπολ
| Φενέρμπαχτσε | Μπασκόνια | |
|---|---|---|
| Θέση / ρεκόρ | 7η · 6-3 | 20η · 1-8 |
| Εντός / εκτός έδρας | 5-0 / 1-3 | 1-4 / 0-4 |
| Φόρμα (5) | WWWLL | LLLLL |
| Πόντοι υπέρ / κατά | 79.9 / 76.6 | 83.1 / 94.1 |
| Net rating | +4.6 (7η) | -14.2 (20η) |
| Μέρες ξεκούρασης | 7 | 6 |
Φενέρμπαχτσε: Ν με Ζαλγκίρις 99-80 · Ν με Παρτιζάν 74-65 · Ν @ Ολυμπιακός 64-61 · Η @ Βαλένθια 78-86 · Η @ Ρεάλ Μαδρίτης 76-95
Μπασκόνια: Η με Ντουμπάι 79-93 · Η @ Βίρτους Μπολόνια 78-86 · Η @ Παναθηναϊκός 79-85 · Η με Ρεάλ Μαδρίτης 86-104 · Η @ Βιλερμπάν 79-94
Το μοντέλο μας δίνει 85% στη Φενέρμπαχτσε, με εκτιμώμενο σκορ 88-78, σύνολο περίπου 166 πόντους και ρυθμό 75.0 κατοχές. Βεβαιότητα: υψηλή.
2. Τι θα κρίνει τον αγώνα
- Φενέρμπαχτσε στην άμυνα, το σουτ (eFG%): είναι 2η στη λίγκα, ενώ η επίθεση της Μπασκόνια είναι 20η. Η Φενέρμπαχτσε μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Φενέρμπαχτσε στην άμυνα, τα λάθη: είναι 9η στη λίγκα, ενώ η επίθεση της Μπασκόνια είναι 20η. Η Φενέρμπαχτσε μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Μπασκόνια στην επίθεση, τις βολές: είναι 5η στη λίγκα και η άμυνα της Φενέρμπαχτσε μόλις 16η σε αυτό. Εδώ η Μπασκόνια έχει καθαρό πλεονέκτημα.
- Ο ρυθμός: η Μπασκόνια παίζει γρηγορότερα (77.2 κατοχές) από τη Φενέρμπαχτσε (72.0). Όποια ομάδα επιβάλει τον ρυθμό της παίρνει το πρώτο βήμα· το μοντέλο περιμένει 75.0.
3. Επίθεση και άμυνα αναλυτικά
Ανά 100 κατοχές, από το play-by-play · σε παρένθεση η θέση στη λίγκα (1η = καλύτερη, 20 ομάδες)
| Φενέρμπαχτσε | Μπασκόνια | Λίγκα | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 110.9 (17η) | 107.6 (19η) | 115.6 |
| Defensive rating | 106.3 (3η) | 121.9 (17η) | 115.6 |
| Ρυθμός (κατοχές) | 72.0 (20η) | 77.2 (2η) | 75.0 |
| eFG% | 51.9% (17η) | 50.4% (20η) | 54.6% |
| TS% | 55.8% (18η) | 55.4% (19η) | 58.5% |
| Τρίποντα / σουτ | 43.7% | 41.7% | – |
| Ασίστ / καλάθια | 62.0% (10η) | 69.0% (3η) | 61.9% |
| Λάθη / κατοχή | 17.6% (10η) | 19.9% (20η) | 16.9% |
| OREB% | 33.7% (11η) | 34.0% (10η) | 33.2% |
| DREB% | 66.4% (13η) | 65.4% (15η) | 66.8% |
| Βολές / σουτ (FTr) | 29.8% (13η) | 32.9% (5η) | 30.3% |
| eFG% αντιπάλων | 48.5% (2η) | 58.2% (17η) | 54.7% |
| Λάθη αντιπάλων | 17.4% (9η) | 17.0% (12η) | 16.9% |
| Βολές αντιπάλων | 33.9% (16η) | 33.3% (15η) | 30.4% |
Φενέρμπαχτσε: Δυνατά σημεία: κρατά χαμηλά τα ποσοστά των αντιπάλων. Αδυναμίες: άστοχη στο σουτ.
Μπασκόνια: Δυνατά σημεία: κερδίζει πολλές βολές. Αδυναμίες: άστοχη στο σουτ και χάνει πολλές κατοχές.
Four Factors αντικριστά
| Παράγοντας | Επίθεση Φενέρμπαχτσε | Άμυνα Μπασκόνια | Επίθεση Μπασκόνια | Άμυνα Φενέρμπαχτσε |
|---|---|---|---|---|
| το σουτ (eFG%) | 51.9% (17η) | 58.2% (17η) | 50.4% (20η) | 48.5% (2η) |
| τα λάθη | 17.6% (10η) | 17.0% (12η) | 19.9% (20η) | 17.4% (9η) |
| τα επιθετικά ριμπάουντ | 33.7% (11η) | 34.6% (15η) | 34.0% (10η) | 33.6% (13η) |
| τις βολές | 29.8% (13η) | 33.3% (15η) | 32.9% (5η) | 33.9% (16η) |
4. Σουτ και ζώνες
Η Φενέρμπαχτσε παίρνει το 26% των σουτ της στη ρακέτα (λίγκα 30%) με 48% (λίγκα 47%), ενώ η Μπασκόνια αφήνει στους αντιπάλους 54% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Φενέρμπαχτσε.
Η Μπασκόνια παίρνει το 15% των σουτ της στο καλάθι (λίγκα 17%) με 82% (λίγκα 78%), ενώ η Φενέρμπαχτσε αφήνει στους αντιπάλους 74% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Μπασκόνια.
| Μερίδιο σουτ · ποσοστό | Καλάθι | Ρακέτα | Μέση | Γωνία 3 | Φτερό 3 | Κορυφή 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Επίθεση Φενέρμπαχτσε | 19% · 77% | 26% · 48% | 11% · 42% | 8% · 34% | 24% · 28% | 12% · 34% |
| Άμυνα Μπασκόνια | 16% · 82% | 38% · 54% | 9% · 35% | 1% · 63% | 28% · 37% | 8% · 41% |
| Επίθεση Μπασκόνια | 15% · 82% | 35% · 47% | 8% · 37% | 3% · 53% | 31% · 29% | 8% · 23% |
| Άμυνα Φενέρμπαχτσε | 18% · 74% | 28% · 42% | 15% · 41% | 5% · 32% | 24% · 29% | 10% · 28% |
| Λίγκα | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Φενέρμπαχτσε: 7% των σουτ από αιφνιδιασμό και 6% από δεύτερη ευκαιρία. Μπασκόνια: 6% των σουτ από αιφνιδιασμό και 7% από δεύτερη ευκαιρία. Shot chart Φενέρμπαχτσε · Shot chart Μπασκόνια
5. Πεντάδες, On/Off και clutch
Φενέρμπαχτσε
Καλύτερες πεντάδες
- Nicolo Melli, Will Clyburn, Shane Larkin, Shavon Shields, Wade Baldwin Iv: +15.8 net σε 32 κατοχές
- Sertac Sanli, Shavon Shields, Trent Forrest, Talen Horton Tucker, Braxton Key: +3.9 net σε 51 κατοχές
On/Off
- Wade Baldwin Iv: η ομάδα είναι +23.8 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Nicolo Melli: η ομάδα είναι +17.5 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Braxton Key: η ομάδα είναι 17.5 καλύτερη όταν κάθεται
Φενέρμπαχτσε: +32.4 net σε 25 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 31-23 σε πόντους.
Μπασκόνια
Καλύτερες πεντάδες
- Matteo Spagnolo, Kenneth Faried, Dj Stewart, Kobi Simmons, A.J. Lawson: -13.7 net σε 29 κατοχές
- Rodions Kurucs, Tadas Sedekerskis, Dj Stewart, Kobi Simmons, Chris Duarte: +44.2 net σε 20 κατοχές
On/Off
- Rodions Kurucs: η ομάδα είναι +31.6 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Marcio Santos: η ομάδα είναι +25.2 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Dj Stewart: η ομάδα είναι 30.0 καλύτερη όταν κάθεται
Μπασκόνια: -31.4 net σε 19 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 16-22 σε πόντους.
6. Οι πρωταγωνιστές και οι μονομαχίες ανά θέση
Φενέρμπαχτσε
- Shavon Shields Φόργουορντ: 11.9 π., 5.2 ριμπ., 1.6 ασίστ, 14.6 PIR
- Wade Baldwin Iv Γκαρντ: 11.7 π., 3.1 ριμπ., 4.9 ασίστ, 13.8 PIR
- Talen Horton Tucker Γκαρντ: 10.6 π., 3.4 ριμπ., 2.1 ασίστ, 11.1 PIR
- Will Clyburn Φόργουορντ: 10.1 π., 2.8 ριμπ., 1.6 ασίστ, 10.1 PIR
Μπασκόνια
- Tadas Sedekerskis Φόργουορντ: 10.1 π., 4.7 ριμπ., 0.3 ασίστ, 13.0 PIR
- Kenneth Faried Σέντερ: 8.7 π., 5.9 ριμπ., 0.7 ασίστ, 12.9 PIR
- Chris Duarte Φόργουορντ: 10.7 π., 4.3 ριμπ., 1.8 ασίστ, 11.7 PIR
- A.J. Lawson Φόργουορντ: 12.9 π., 2.9 ριμπ., 2.1 ασίστ, 10.2 PIR
PIR ανά αγώνα ανά θέση · η παραγωγή χωρίς τους τραυματίες
| PIR / αγώνα | Φενέρμπαχτσε παράγει | Μπασκόνια δίνει | Μπασκόνια παράγει | Φενέρμπαχτσε δίνει |
|---|---|---|---|---|
| Γκαρντ | 35.4 | 44.2 | 15.1 | 28.8 |
| Φόργουορντ | 40.6 | 35.2 | 47.6 | 23.1 |
| Σέντερ | 8.1 | 31.1 | 12.9 | 22.0 |
Η πιο «ανοιχτή» μονομαχία: οι γκαρντ της Φενέρμπαχτσε (35.4 PIR ανά αγώνα) απέναντι σε άμυνα που δίνει 44.2 PIR στη θέση.
7. Απουσίες και επίδραση
Φενέρμπαχτσε
- Καμία γνωστή απουσία
Μπασκόνια
- Rodions Kurucs: Δεν έχει αγωνιστεί στους τελευταίους 2 αγώνες της ομάδας του
- Chris Duarte: Δεν έχει αγωνιστεί στους τελευταίους 3 αγώνες της ομάδας του
- Tadas Sedekerskis: Δεν έχει αγωνιστεί στους τελευταίους 2 αγώνες της ομάδας του
8. Μεταξύ τους
Στους 6 τελευταίους αγώνες τους στην EuroLeague (από το 2023): Φενέρμπαχτσε 4, Μπασκόνια 2.
- 2026-01-23: Φενέρμπαχτσε – Μπασκόνια 84-71
- 2026-01-02: Μπασκόνια – Φενέρμπαχτσε 93-108
- 2025-03-28: Φενέρμπαχτσε – Μπασκόνια 82-77
- 2024-12-03: Μπασκόνια – Φενέρμπαχτσε 88-76
- 2024-03-01: Φενέρμπαχτσε – Μπασκόνια 111-96
- 2023-12-06: Μπασκόνια – Φενέρμπαχτσε 80-79
9. Η εκτίμησή μας
Όλα τα παραπάνω συνοψίζονται στην πρόβλεψη του μοντέλου: Φενέρμπαχτσε 85% – Μπασκόνια 15%, σκορ περίπου 88-78. Δοκίμασε τα δικά σου σενάρια (απουσίες, ξεκούραση, έδρα) στο Matchup Center και δες ζωντανά τον αγώνα στη σελίδα του αγώνα.
Χάποελ Τελ Αβίβ – Μπαρτσελόνα: σε βάθος ανάλυση (10η αγωνιστική EuroLeague)
1. Η εικόνα πριν από το τζάμπολ
| Χάποελ Τελ Αβίβ | Μπαρτσελόνα | |
|---|---|---|
| Θέση / ρεκόρ | 6η · 6-3 | 8η · 6-3 |
| Εντός / εκτός έδρας | 4-1 / 2-2 | 3-2 / 3-1 |
| Φόρμα (5) | WWWWL | WLWWW |
| Πόντοι υπέρ / κατά | 92.3 / 87.3 | 90.8 / 88.6 |
| Net rating | +6.6 (6η) | +3.0 (9η) |
| Μέρες ξεκούρασης | 6 | 6 |
Χάποελ Τελ Αβίβ: Ν με Μπεσίκτας 100-82 · Ν @ Παναθηναϊκός 91-81 · Ν με Βίρτους Μπολόνια 90-81 · Ν με Αναντολού Εφές 118-88 · Η @ Ντουμπάι 83-97
Μπαρτσελόνα: Ν με Μακάμπι Τελ Αβίβ 90-87 · Η με Ολυμπιακός 100-105 · Ν @ Αρμάνι Μιλάνο 89-81 · Ν @ Μπάγερν 88-84 · Ν με Βαλένθια 98-94
Το μοντέλο μας δίνει 64% στη Χάποελ Τελ Αβίβ, με εκτιμώμενο σκορ 90-85, σύνολο περίπου 175 πόντους και ρυθμό 74.9 κατοχές. Βεβαιότητα: μέτρια.
2. Τι θα κρίνει τον αγώνα
- Μπαρτσελόνα στην επίθεση, τα λάθη: είναι 7η στη λίγκα και η άμυνα της Χάποελ Τελ Αβίβ μόλις 19η σε αυτό. Εδώ η Μπαρτσελόνα έχει καθαρό πλεονέκτημα.
- Χάποελ Τελ Αβίβ στην επίθεση, το σουτ (eFG%): είναι 4η στη λίγκα και η άμυνα της Μπαρτσελόνα μόλις 12η σε αυτό. Εδώ η Χάποελ Τελ Αβίβ έχει καθαρό πλεονέκτημα.
- Χάποελ Τελ Αβίβ στην επίθεση, τα λάθη: είναι 1η στη λίγκα και η άμυνα της Μπαρτσελόνα μόλις 8η σε αυτό. Εδώ η Χάποελ Τελ Αβίβ έχει καθαρό πλεονέκτημα.
3. Επίθεση και άμυνα αναλυτικά
Ανά 100 κατοχές, από το play-by-play · σε παρένθεση η θέση στη λίγκα (1η = καλύτερη, 20 ομάδες)
| Χάποελ Τελ Αβίβ | Μπαρτσελόνα | Λίγκα | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 122.4 (3η) | 121.1 (4η) | 115.6 |
| Defensive rating | 115.8 (9η) | 118.2 (13η) | 115.6 |
| Ρυθμός (κατοχές) | 75.4 (9η) | 73.9 (14η) | 75.0 |
| eFG% | 57.4% (4η) | 57.9% (1η) | 54.6% |
| TS% | 61.0% (2η) | 60.6% (4η) | 58.5% |
| Τρίποντα / σουτ | 38.8% | 43.1% | – |
| Ασίστ / καλάθια | 50.5% (19η) | 49.5% (20η) | 61.9% |
| Λάθη / κατοχή | 12.7% (1η) | 15.7% (7η) | 16.9% |
| OREB% | 28.4% (19η) | 34.5% (8η) | 33.2% |
| DREB% | 69.0% (5η) | 65.4% (15η) | 66.8% |
| Βολές / σουτ (FTr) | 28.6% (15η) | 25.8% (19η) | 30.3% |
| eFG% αντιπάλων | 52.5% (5η) | 56.0% (12η) | 54.7% |
| Λάθη αντιπάλων | 14.6% (19η) | 17.6% (8η) | 16.9% |
| Βολές αντιπάλων | 33.9% (17η) | 29.2% (9η) | 30.4% |
Χάποελ Τελ Αβίβ: Δυνατά σημεία: προσέχει την μπάλα και εύστοχη στο σουτ. Αδυναμίες: παίρνει λίγα επιθετικά ριμπάουντ και προκαλεί λίγα λάθη.
Μπαρτσελόνα: Δυνατά σημεία: εύστοχη στο σουτ. Αδυναμίες: κερδίζει λίγες βολές και δίνει δεύτερες ευκαιρίες.
Four Factors αντικριστά
| Παράγοντας | Επίθεση Χάποελ Τελ Αβίβ | Άμυνα Μπαρτσελόνα | Επίθεση Μπαρτσελόνα | Άμυνα Χάποελ Τελ Αβίβ |
|---|---|---|---|---|
| το σουτ (eFG%) | 57.4% (4η) | 56.0% (12η) | 57.9% (1η) | 52.5% (5η) |
| τα λάθη | 12.7% (1η) | 17.6% (8η) | 15.7% (7η) | 14.6% (19η) |
| τα επιθετικά ριμπάουντ | 28.4% (19η) | 34.6% (15η) | 34.5% (8η) | 31.0% (5η) |
| τις βολές | 28.6% (15η) | 29.2% (9η) | 25.8% (19η) | 33.9% (17η) |
4. Σουτ και ζώνες
Η Χάποελ Τελ Αβίβ παίρνει το 9% των σουτ της τρίποντα από την κορυφή (λίγκα 9%) με 49% (λίγκα 35%), ενώ η Μπαρτσελόνα αφήνει στους αντιπάλους 38% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Χάποελ Τελ Αβίβ.
Η Μπαρτσελόνα παίρνει το 12% των σουτ της στο καλάθι (λίγκα 17%) με 86% (λίγκα 78%), ενώ η Χάποελ Τελ Αβίβ αφήνει στους αντιπάλους 80% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Μπαρτσελόνα.
| Μερίδιο σουτ · ποσοστό | Καλάθι | Ρακέτα | Μέση | Γωνία 3 | Φτερό 3 | Κορυφή 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Επίθεση Χάποελ Τελ Αβίβ | 21% · 82% | 32% · 41% | 8% · 40% | 6% · 41% | 24% · 38% | 9% · 49% |
| Άμυνα Μπαρτσελόνα | 13% · 76% | 35% · 50% | 10% · 45% | 7% · 41% | 26% · 37% | 10% · 38% |
| Επίθεση Μπαρτσελόνα | 12% · 86% | 32% · 53% | 13% · 46% | 6% · 41% | 29% · 38% | 9% · 37% |
| Άμυνα Χάποελ Τελ Αβίβ | 21% · 80% | 28% · 40% | 14% · 38% | 5% · 42% | 24% · 31% | 8% · 40% |
| Λίγκα | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Χάποελ Τελ Αβίβ: 4% των σουτ από αιφνιδιασμό και 6% από δεύτερη ευκαιρία. Μπαρτσελόνα: 5% των σουτ από αιφνιδιασμό και 8% από δεύτερη ευκαιρία. Shot chart Χάποελ Τελ Αβίβ · Shot chart Μπαρτσελόνα
5. Πεντάδες, On/Off και clutch
Χάποελ Τελ Αβίβ
Καλύτερες πεντάδες
- Tomas Satoransky, Zach Leday, Elijah Bryant, Dan Oturu, Amir Coffey: +2.2 net σε 46 κατοχές
- Vasilije Micic, Tomas Satoransky, Zach Leday, Elijah Bryant, Dan Oturu: -20.5 net σε 54 κατοχές
On/Off
- Tai Odiase: η ομάδα είναι +22.8 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Zach Leday: η ομάδα είναι +21.2 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Bruno Caboclo: η ομάδα είναι 41.2 καλύτερη όταν κάθεται
Χάποελ Τελ Αβίβ: +45.1 net σε 20 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 31-22 σε πόντους.
Μπαρτσελόνα
Καλύτερες πεντάδες
- Joel Parra, Olek Balcerowski, Kevin Punter, Justin Robinson, Tyrese Martin: +37.1 net σε 54 κατοχές
- Joel Parra, Olek Balcerowski, Kevin Punter, Justin Robinson, Justin Minaya: -9.7 net σε 31 κατοχές
On/Off
- Josh Nebo: η ομάδα είναι +16.3 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Kevin Punter: η ομάδα είναι +11.1 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Justin Robinson: η ομάδα είναι 12.0 καλύτερη όταν κάθεται
Μπαρτσελόνα: -9.1 net σε 55 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 71-76 σε πόντους.
6. Οι πρωταγωνιστές και οι μονομαχίες ανά θέση
Χάποελ Τελ Αβίβ
- Elijah Bryant Γκαρντ: 13.7 π., 5.7 ριμπ., 4.2 ασίστ, 20.7 PIR
- Zach Leday Φόργουορντ: 11.9 π., 4.4 ριμπ., 0.7 ασίστ, 14.3 PIR
- Dan Oturu Σέντερ: 11.0 π., 5.7 ριμπ., 0.6 ασίστ, 13.3 PIR
- Antonio Blakeney Γκαρντ: 15.0 π., 2.0 ριμπ., 1.1 ασίστ, 12.6 PIR
Μπαρτσελόνα
- Kevin Punter Γκαρντ: 16.7 π., 2.0 ριμπ., 2.3 ασίστ, 15.8 PIR
- Justin Robinson Γκαρντ: 13.0 π., 1.7 ριμπ., 3.9 ασίστ, 13.2 PIR
- Umoja Gibson Γκαρντ: 10.5 π., 2.5 ριμπ., 2.9 ασίστ, 13.0 PIR
- Josh Nebo Σέντερ: 7.7 π., 7.2 ριμπ., 0.8 ασίστ, 12.8 PIR
PIR ανά αγώνα ανά θέση · η παραγωγή χωρίς τους τραυματίες
| PIR / αγώνα | Χάποελ Τελ Αβίβ παράγει | Μπαρτσελόνα δίνει | Μπαρτσελόνα παράγει | Χάποελ Τελ Αβίβ δίνει |
|---|---|---|---|---|
| Γκαρντ | 57.2 | 38.0 | 45.6 | 34.4 |
| Φόργουορντ | 19.2 | 32.2 | 28.1 | 26.9 |
| Σέντερ | 22.4 | 21.7 | 16.2 | 24.9 |
Η πιο «ανοιχτή» μονομαχία: οι γκαρντ της Χάποελ Τελ Αβίβ (57.2 PIR ανά αγώνα) απέναντι σε άμυνα που δίνει 38.0 PIR στη θέση.
7. Απουσίες και επίδραση
Χάποελ Τελ Αβίβ
- Καμία γνωστή απουσία
Μπαρτσελόνα
- Καμία γνωστή απουσία
8. Μεταξύ τους
Στους 2 τελευταίους αγώνες τους στην EuroLeague (από το 2023): Χάποελ Τελ Αβίβ 2, Μπαρτσελόνα 0.
- 2026-03-13: Μπαρτσελόνα – Χάποελ Τελ Αβίβ 75-80
- 2025-09-30: Χάποελ Τελ Αβίβ – Μπαρτσελόνα 103-87
9. Η εκτίμησή μας
Όλα τα παραπάνω συνοψίζονται στην πρόβλεψη του μοντέλου: Χάποελ Τελ Αβίβ 64% – Μπαρτσελόνα 36%, σκορ περίπου 90-85. Δοκίμασε τα δικά σου σενάρια (απουσίες, ξεκούραση, έδρα) στο Matchup Center και δες ζωντανά τον αγώνα στη σελίδα του αγώνα.
Βιλερμπάν – Μπάγερν: σε βάθος ανάλυση (10η αγωνιστική EuroLeague)
1. Η εικόνα πριν από το τζάμπολ
| Βιλερμπάν | Μπάγερν | |
|---|---|---|
| Θέση / ρεκόρ | 15η · 4-5 | 18η · 2-7 |
| Εντός / εκτός έδρας | 3-2 / 1-3 | 0-4 / 2-3 |
| Φόρμα (5) | LLLWW | WLLLL |
| Πόντοι υπέρ / κατά | 87.6 / 92.3 | 85.4 / 94.4 |
| Net rating | -6.3 (16η) | -12.0 (19η) |
| Μέρες ξεκούρασης | 6 | 7 |
Βιλερμπάν: Η με Ερυθρός Αστέρας 82-84 · Η @ Ρεάλ Μαδρίτης 92-111 · Η @ Ζαλγκίρις 85-105 · Ν με Παρτιζάν 82-75 · Ν με Μπασκόνια 94-79
Μπάγερν: Ν @ Αναντολού Εφές 101-93 · Η @ Μπεσίκτας 87-95 · Η με Ντουμπάι 91-107 · Η με Μπαρτσελόνα 84-88 · Η @ Ερυθρός Αστέρας 73-103
Το μοντέλο μας δίνει 57% στη Βιλερμπάν, με εκτιμώμενο σκορ 90-87, σύνολο περίπου 176 πόντους και ρυθμό 75.6 κατοχές. Βεβαιότητα: χαμηλή.
2. Τι θα κρίνει τον αγώνα
- Βιλερμπάν στην άμυνα, τα λάθη: είναι 3η στη λίγκα, ενώ η επίθεση της Μπάγερν είναι 19η. Η Βιλερμπάν μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Βιλερμπάν στην επίθεση, το σουτ (eFG%): είναι 3η στη λίγκα και η άμυνα της Μπάγερν μόλις 18η σε αυτό. Εδώ η Βιλερμπάν έχει καθαρό πλεονέκτημα.
- Μπάγερν στην άμυνα, τις βολές: είναι 8η στη λίγκα, ενώ η επίθεση της Βιλερμπάν είναι 17η. Η Μπάγερν μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
3. Επίθεση και άμυνα αναλυτικά
Ανά 100 κατοχές, από το play-by-play · σε παρένθεση η θέση στη λίγκα (1η = καλύτερη, 20 ομάδες)
| Βιλερμπάν | Μπάγερν | Λίγκα | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 115.0 (9η) | 113.8 (14η) | 115.6 |
| Defensive rating | 121.3 (16η) | 125.8 (20η) | 115.6 |
| Ρυθμός (κατοχές) | 76.1 (7η) | 75.1 (11η) | 75.0 |
| eFG% | 57.7% (3η) | 55.5% (10η) | 54.6% |
| TS% | 60.4% (6η) | 59.8% (8η) | 58.5% |
| Τρίποντα / σουτ | 41.5% | 41.2% | – |
| Ασίστ / καλάθια | 69.1% (2η) | 64.3% (8η) | 61.9% |
| Λάθη / κατοχή | 18.1% (13η) | 19.1% (19η) | 16.9% |
| OREB% | 29.7% (16η) | 31.7% (14η) | 33.2% |
| DREB% | 59.0% (20η) | 64.7% (17η) | 66.8% |
| Βολές / σουτ (FTr) | 28.1% (17η) | 29.9% (12η) | 30.3% |
| eFG% αντιπάλων | 57.9% (16η) | 59.7% (18η) | 54.7% |
| Λάθη αντιπάλων | 18.7% (3η) | 16.1% (14η) | 16.9% |
| Βολές αντιπάλων | 29.7% (10η) | 28.8% (8η) | 30.4% |
Βιλερμπάν: Δυνατά σημεία: εύστοχη στο σουτ και προκαλεί λάθη. Αδυναμίες: δίνει δεύτερες ευκαιρίες και κερδίζει λίγες βολές.
Μπάγερν: Αδυναμίες: χάνει πολλές κατοχές και αφήνει εύκολα σουτ στους αντιπάλους.
Four Factors αντικριστά
| Παράγοντας | Επίθεση Βιλερμπάν | Άμυνα Μπάγερν | Επίθεση Μπάγερν | Άμυνα Βιλερμπάν |
|---|---|---|---|---|
| το σουτ (eFG%) | 57.7% (3η) | 59.7% (18η) | 55.5% (10η) | 57.9% (16η) |
| τα λάθη | 18.1% (13η) | 16.1% (14η) | 19.1% (19η) | 18.7% (3η) |
| τα επιθετικά ριμπάουντ | 29.7% (16η) | 35.3% (17η) | 31.7% (14η) | 41.0% (20η) |
| τις βολές | 28.1% (17η) | 28.8% (8η) | 29.9% (12η) | 29.7% (10η) |
4. Σουτ και ζώνες
Η Βιλερμπάν παίρνει το 26% των σουτ της τρίποντα από τα φτερά (λίγκα 26%) με 42% (λίγκα 35%), ενώ η Μπάγερν αφήνει στους αντιπάλους 37% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Βιλερμπάν.
Η Μπάγερν παίρνει το 25% των σουτ της τρίποντα από τα φτερά (λίγκα 26%) με 40% (λίγκα 35%), ενώ η Βιλερμπάν αφήνει στους αντιπάλους 37% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Μπάγερν.
| Μερίδιο σουτ · ποσοστό | Καλάθι | Ρακέτα | Μέση | Γωνία 3 | Φτερό 3 | Κορυφή 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Επίθεση Βιλερμπάν | 18% · 69% | 25% · 53% | 15% · 39% | 8% · 50% | 26% · 42% | 8% · 32% |
| Άμυνα Μπάγερν | 20% · 84% | 26% · 48% | 10% · 51% | 9% · 42% | 25% · 37% | 10% · 37% |
| Επίθεση Μπάγερν | 17% · 76% | 30% · 48% | 12% · 47% | 7% · 37% | 25% · 40% | 9% · 28% |
| Άμυνα Βιλερμπάν | 21% · 68% | 25% · 54% | 8% · 35% | 6% · 49% | 32% · 37% | 7% · 48% |
| Λίγκα | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Βιλερμπάν: 7% των σουτ από αιφνιδιασμό και 7% από δεύτερη ευκαιρία. Μπάγερν: 6% των σουτ από αιφνιδιασμό και 7% από δεύτερη ευκαιρία. Shot chart Βιλερμπάν · Shot chart Μπάγερν
5. Πεντάδες, On/Off και clutch
Βιλερμπάν
Καλύτερες πεντάδες
- Joel Bolomboy, Both Gach, Hugo Besson, Tremont Waters, Jae Crowder: +6.6 net σε 61 κατοχές
- Joel Bolomboy, Both Gach, Marc-Owen Fodzo Dada, Patty Mills, Jae Crowder: -43.2 net σε 32 κατοχές
On/Off
- Patty Mills: η ομάδα είναι +29.2 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Tyty Washington Jr: η ομάδα είναι +25.4 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Both Gach: η ομάδα είναι 34.0 καλύτερη όταν κάθεται
Βιλερμπάν: +43.6 net σε 30 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 36-23 σε πόντους.
Μπάγερν
Καλύτερες πεντάδες
- Andreas Obst, Johannes Voigtmann, Rokas Jokubaitis, Miles Norris, Marjon Beauchamp: +3.9 net σε 25 κατοχές
- Vladimir Lucic, Johannes Thiemann, Oscar Da Silva, Kamar Baldwin, Justinian Jessup: +56.3 net σε 25 κατοχές
On/Off
- Tobias Jensen: η ομάδα είναι +45.2 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Justinian Jessup: η ομάδα είναι +28.3 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Austin Wiley: η ομάδα είναι 26.4 καλύτερη όταν κάθεται
Μπάγερν: -32.8 net σε 34 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 30-41 σε πόντους.
6. Οι πρωταγωνιστές και οι μονομαχίες ανά θέση
Βιλερμπάν
- Patty Mills Γκαρντ: 15.1 π., 0.6 ριμπ., 2.3 ασίστ, 14.5 PIR
- Tyty Washington Jr Γκαρντ: 10.8 π., 2.6 ριμπ., 4.4 ασίστ, 13.4 PIR
- Hugo Besson Γκαρντ: 11.7 π., 2.9 ριμπ., 3.0 ασίστ, 12.3 PIR
- Jae Crowder Φόργουορντ: 10.9 π., 4.3 ριμπ., 3.4 ασίστ, 11.3 PIR
Μπάγερν
- Johannes Thiemann Σέντερ: 8.8 π., 4.7 ριμπ., 1.4 ασίστ, 11.8 PIR
- Duane Washington Γκαρντ: 15.3 π., 0.8 ριμπ., 2.9 ασίστ, 10.8 PIR
- Oscar Da Silva Φόργουορντ: 7.5 π., 2.3 ριμπ., 0.8 ασίστ, 9.3 PIR
- Vladimir Lucic Φόργουορντ: 5.9 π., 2.4 ριμπ., 0.8 ασίστ, 8.2 PIR
PIR ανά αγώνα ανά θέση · η παραγωγή χωρίς τους τραυματίες
| PIR / αγώνα | Βιλερμπάν παράγει | Μπάγερν δίνει | Μπάγερν παράγει | Βιλερμπάν δίνει |
|---|---|---|---|---|
| Γκαρντ | 45.8 | 48.3 | 29.4 | 36.4 |
| Φόργουορντ | 36.0 | 27.7 | 26.3 | 39.9 |
| Σέντερ | 8.6 | 28.8 | 25.0 | 22.6 |
Η πιο «ανοιχτή» μονομαχία: οι γκαρντ της Βιλερμπάν (45.8 PIR ανά αγώνα) απέναντι σε άμυνα που δίνει 48.3 PIR στη θέση.
7. Απουσίες και επίδραση
Βιλερμπάν
- Myles Cale: Δεν έχει αγωνιστεί στους τελευταίους 2 αγώνες της ομάδας του
Μπάγερν
- Καμία γνωστή απουσία
8. Μεταξύ τους
Στους 6 τελευταίους αγώνες τους στην EuroLeague (από το 2023): Βιλερμπάν 2, Μπάγερν 4.
- 2026-03-26: Μπάγερν – Βιλερμπάν 93-83
- 2025-12-17: Βιλερμπάν – Μπάγερν 76-74
- 2025-02-06: Μπάγερν – Βιλερμπάν 76-67
- 2024-11-01: Βιλερμπάν – Μπάγερν 71-84
- 2024-01-25: Μπάγερν – Βιλερμπάν 64-76
- 2023-11-23: Βιλερμπάν – Μπάγερν 100-101
9. Η εκτίμησή μας
Όλα τα παραπάνω συνοψίζονται στην πρόβλεψη του μοντέλου: Βιλερμπάν 57% – Μπάγερν 43%, σκορ περίπου 90-87. Δοκίμασε τα δικά σου σενάρια (απουσίες, ξεκούραση, έδρα) στο Matchup Center και δες ζωντανά τον αγώνα στη σελίδα του αγώνα.
Αρμάνι Μιλάνο – Βαλένθια: σε βάθος ανάλυση (10η αγωνιστική EuroLeague)
1. Η εικόνα πριν από το τζάμπολ
| Αρμάνι Μιλάνο | Βαλένθια | |
|---|---|---|
| Θέση / ρεκόρ | 19η · 1-8 | 5η · 6-3 |
| Εντός / εκτός έδρας | 1-3 / 0-5 | 3-2 / 3-1 |
| Φόρμα (5) | LLLLL | LLWWL |
| Πόντοι υπέρ / κατά | 82.0 / 90.2 | 97.1 / 90.9 |
| Net rating | -11.2 (18η) | +8.0 (5η) |
| Μέρες ξεκούρασης | 6 | 6 |
Αρμάνι Μιλάνο: Η με Ρεάλ Μαδρίτης 89-98 · Η με Ντουμπάι 97-101 · Η με Μπαρτσελόνα 81-89 · Η @ Παναθηναϊκός 75-80 · Η @ Ολυμπιακός 78-84
Βαλένθια: Η με Ολυμπιακός 97-102 · Η με Μακάμπι Τελ Αβίβ 88-91 · Ν @ Παρί 104-93 · Ν με Φενέρμπαχτσε 86-78 · Η @ Μπαρτσελόνα 94-98
Το μοντέλο μας δίνει 75% στη Βαλένθια, με εκτιμώμενο σκορ 86-93, σύνολο περίπου 179 πόντους και ρυθμό 75.4 κατοχές. Βεβαιότητα: υψηλή.
2. Τι θα κρίνει τον αγώνα
- Βαλένθια στην επίθεση, το σουτ (eFG%): είναι 8η στη λίγκα και η άμυνα της Αρμάνι Μιλάνο μόλις 19η σε αυτό. Εδώ η Βαλένθια έχει καθαρό πλεονέκτημα.
- Βαλένθια στην επίθεση, τα λάθη: είναι 2η στη λίγκα και η άμυνα της Αρμάνι Μιλάνο μόλις 13η σε αυτό. Εδώ η Βαλένθια έχει καθαρό πλεονέκτημα.
- Βαλένθια στην επίθεση, τις βολές: είναι 8η στη λίγκα και η άμυνα της Αρμάνι Μιλάνο μόλις 19η σε αυτό. Εδώ η Βαλένθια έχει καθαρό πλεονέκτημα.
- Ο ρυθμός: η Βαλένθια παίζει γρηγορότερα (77.0 κατοχές) από τη Αρμάνι Μιλάνο (73.2). Όποια ομάδα επιβάλει τον ρυθμό της παίρνει το πρώτο βήμα· το μοντέλο περιμένει 75.4.
- Οι απουσίες: Nathan Reuvers (Βαλένθια).
3. Επίθεση και άμυνα αναλυτικά
Ανά 100 κατοχές, από το play-by-play · σε παρένθεση η θέση στη λίγκα (1η = καλύτερη, 20 ομάδες)
| Αρμάνι Μιλάνο | Βαλένθια | Λίγκα | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 112.0 (16η) | 124.4 (1η) | 115.6 |
| Defensive rating | 123.3 (18η) | 116.4 (10η) | 115.6 |
| Ρυθμός (κατοχές) | 73.2 (17η) | 77.0 (4η) | 75.0 |
| eFG% | 52.2% (16η) | 55.9% (8η) | 54.6% |
| TS% | 57.1% (15η) | 59.6% (10η) | 58.5% |
| Τρίποντα / σουτ | 44.4% | 39.8% | – |
| Ασίστ / καλάθια | 64.8% (7η) | 57.1% (17η) | 61.9% |
| Λάθη / κατοχή | 18.8% (18η) | 13.2% (2η) | 16.9% |
| OREB% | 34.9% (6η) | 34.8% (7η) | 33.2% |
| DREB% | 67.1% (9η) | 70.3% (2η) | 66.8% |
| Βολές / σουτ (FTr) | 31.3% (9η) | 31.4% (8η) | 30.3% |
| eFG% αντιπάλων | 60.1% (19η) | 56.3% (14η) | 54.7% |
| Λάθη αντιπάλων | 16.7% (13η) | 15.1% (18η) | 16.9% |
| Βολές αντιπάλων | 34.3% (19η) | 25.4% (4η) | 30.4% |
Αρμάνι Μιλάνο: Αδυναμίες: αφήνει εύκολα σουτ στους αντιπάλους και χάνει πολλές κατοχές.
Βαλένθια: Δυνατά σημεία: προσέχει την μπάλα και κλείνει καλά τα ριμπάουντ. Αδυναμίες: προκαλεί λίγα λάθη.
Four Factors αντικριστά
| Παράγοντας | Επίθεση Αρμάνι Μιλάνο | Άμυνα Βαλένθια | Επίθεση Βαλένθια | Άμυνα Αρμάνι Μιλάνο |
|---|---|---|---|---|
| το σουτ (eFG%) | 52.2% (16η) | 56.3% (14η) | 55.9% (8η) | 60.1% (19η) |
| τα λάθη | 18.8% (18η) | 15.1% (18η) | 13.2% (2η) | 16.7% (13η) |
| τα επιθετικά ριμπάουντ | 34.9% (6η) | 29.7% (2η) | 34.8% (7η) | 32.9% (9η) |
| τις βολές | 31.3% (9η) | 25.4% (4η) | 31.4% (8η) | 34.3% (19η) |
4. Σουτ και ζώνες
Η Αρμάνι Μιλάνο παίρνει το 27% των σουτ της τρίποντα από τα φτερά (λίγκα 26%) με 38% (λίγκα 35%), ενώ η Βαλένθια αφήνει στους αντιπάλους 32% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Αρμάνι Μιλάνο.
Η Βαλένθια παίρνει το 26% των σουτ της τρίποντα από τα φτερά (λίγκα 26%) με 35% (λίγκα 35%), ενώ η Αρμάνι Μιλάνο αφήνει στους αντιπάλους 40% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Βαλένθια.
| Μερίδιο σουτ · ποσοστό | Καλάθι | Ρακέτα | Μέση | Γωνία 3 | Φτερό 3 | Κορυφή 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Επίθεση Αρμάνι Μιλάνο | 17% · 80% | 26% · 42% | 12% · 38% | 7% · 28% | 27% · 38% | 10% · 29% |
| Άμυνα Βαλένθια | 24% · 72% | 25% · 49% | 9% · 42% | 8% · 50% | 27% · 32% | 7% · 37% |
| Επίθεση Βαλένθια | 22% · 70% | 28% · 45% | 10% · 44% | 5% · 52% | 26% · 35% | 9% · 43% |
| Άμυνα Αρμάνι Μιλάνο | 21% · 83% | 26% · 51% | 12% · 43% | 5% · 46% | 26% · 40% | 10% · 37% |
| Λίγκα | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Αρμάνι Μιλάνο: 5% των σουτ από αιφνιδιασμό και 7% από δεύτερη ευκαιρία. Βαλένθια: 7% των σουτ από αιφνιδιασμό και 7% από δεύτερη ευκαιρία. Shot chart Αρμάνι Μιλάνο · Shot chart Βαλένθια
5. Πεντάδες, On/Off και clutch
Αρμάνι Μιλάνο
Καλύτερες πεντάδες
- Alec Peters, Leandro Bolmaro, Devon Hall, Moses Wright, Rj Cole: +8.6 net σε 35 κατοχές
- Marko Guduric, Devin Booker, Leandro Bolmaro, Darius Thompson, Jason Burnell: -3.1 net σε 32 κατοχές
On/Off
- Devin Booker: η ομάδα είναι +21.1 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Leandro Bolmaro: η ομάδα είναι +16.8 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Moses Wright: η ομάδα είναι 17.0 καλύτερη όταν κάθεται
Αρμάνι Μιλάνο: -44.0 net σε 32 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 28-42 σε πόντους.
Βαλένθια
Καλύτερες πεντάδες
- Neal Sako, Dylan Osetkowski, Kameron Taylor, Tj Shorts, Armoni Brooks: +31.0 net σε 36 κατοχές
On/Off
- Tj Shorts: η ομάδα είναι +31.5 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Armoni Brooks: η ομάδα είναι +28.6 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Gonzalo Corbalan: η ομάδα είναι 36.7 καλύτερη όταν κάθεται
Βαλένθια: -18.4 net σε 49 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 54-63 σε πόντους.
6. Οι πρωταγωνιστές και οι μονομαχίες ανά θέση
Αρμάνι Μιλάνο
- Moses Wright Σέντερ: 12.8 π., 5.7 ριμπ., 0.9 ασίστ, 15.4 PIR
- Devon Hall Γκαρντ: 9.9 π., 2.8 ριμπ., 4.2 ασίστ, 11.1 PIR
- Alec Peters Φόργουορντ: 9.5 π., 4.0 ριμπ., 0.9 ασίστ, 10.5 PIR
- Rj Cole Γκαρντ: 9.3 π., 2.0 ριμπ., 2.9 ασίστ, 9.6 PIR
Βαλένθια
- Tj Shorts Γκαρντ: 17.1 π., 1.8 ριμπ., 5.7 ασίστ, 20.7 PIR
- Nikola Mirotic Φόργουορντ: 13.0 π., 3.1 ριμπ., 0.9 ασίστ, 15.0 PIR
- Armoni Brooks Γκαρντ: 14.8 π., 3.9 ριμπ., 1.3 ασίστ, 13.4 PIR
- Kameron Taylor Φόργουορντ: 11.3 π., 4.3 ριμπ., 2.1 ασίστ, 10.7 PIR
PIR ανά αγώνα ανά θέση · η παραγωγή χωρίς τους τραυματίες
| PIR / αγώνα | Αρμάνι Μιλάνο παράγει | Βαλένθια δίνει | Βαλένθια παράγει | Αρμάνι Μιλάνο δίνει |
|---|---|---|---|---|
| Γκαρντ | 42.4 | 41.0 | 47.4 | 36.1 |
| Φόργουορντ | 17.7 | 37.4 | 39.8 | 39.2 |
| Σέντερ | 21.9 | 17.9 | 9.7 | 20.4 |
Η πιο «ανοιχτή» μονομαχία: οι γκαρντ της Βαλένθια (47.4 PIR ανά αγώνα) απέναντι σε άμυνα που δίνει 36.1 PIR στη θέση.
7. Απουσίες και επίδραση
Αρμάνι Μιλάνο
- Καμία γνωστή απουσία
Βαλένθια
- Nathan Reuvers: Τραυματίας: Πόδι
8. Μεταξύ τους
Στους 4 τελευταίους αγώνες τους στην EuroLeague (από το 2023): Αρμάνι Μιλάνο 1, Βαλένθια 3.
- 2026-04-07: Βαλένθια – Αρμάνι Μιλάνο 102-96
- 2025-10-23: Αρμάνι Μιλάνο – Βαλένθια 100-103
- 2024-01-19: Βαλένθια – Αρμάνι Μιλάνο 84-72
- 2023-11-09: Αρμάνι Μιλάνο – Βαλένθια 83-52
9. Η εκτίμησή μας
Όλα τα παραπάνω συνοψίζονται στην πρόβλεψη του μοντέλου: Αρμάνι Μιλάνο 25% – Βαλένθια 75%, σκορ περίπου 86-93. Δοκίμασε τα δικά σου σενάρια (απουσίες, ξεκούραση, έδρα) στο Matchup Center και δες ζωντανά τον αγώνα στη σελίδα του αγώνα.
Παρασκευή 6 Νοεμβρίου
🔎 Οι σε βάθος αναλύσεις των σημερινών αγώνων
Μπεσίκτας – Ζαλγκίρις: σε βάθος ανάλυση (10η αγωνιστική EuroLeague)
1. Η εικόνα πριν από το τζάμπολ
| Μπεσίκτας | Ζαλγκίρις | |
|---|---|---|
| Θέση / ρεκόρ | 11η · 4-5 | 10η · 5-4 |
| Εντός / εκτός έδρας | 1-3 / 3-2 | 2-2 / 3-2 |
| Φόρμα (5) | LWLLW | LLWWW |
| Πόντοι υπέρ / κατά | 90.0 / 91.8 | 85.9 / 84.0 |
| Net rating | -2.3 (11η) | +2.5 (10η) |
| Μέρες ξεκούρασης | 7 | 7 |
Μπεσίκτας: Η @ Χάποελ Τελ Αβίβ 82-100 · Ν με Μπάγερν 95-87 · Η @ Αναντολού Εφές 80-89 · Η με Ολυμπιακός 73-81 · Ν @ Βίρτους Μπολόνια 103-101
Ζαλγκίρις: Η @ Φενέρμπαχτσε 80-99 · Η με Αναντολού Εφές 70-85 · Ν με Βιλερμπάν 105-85 · Ν @ Βίρτους Μπολόνια 91-74 · Ν με Παρτιζάν 87-80
Το μοντέλο μας δίνει 51% στον Μπεσίκτα, με εκτιμώμενο σκορ 89-89, σύνολο περίπου 179 πόντους και ρυθμό 75.6 κατοχές. Βεβαιότητα: χαμηλή.
2. Τι θα κρίνει τον αγώνα
- Ζαλγκίρις στην άμυνα, τα επιθετικά ριμπάουντ: είναι 1η στη λίγκα, ενώ η επίθεση του Μπεσίκτα είναι 17η. Η Ζαλγκίρις μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Ζαλγκίρις στην επίθεση, τις βολές: είναι 7η στη λίγκα και η άμυνα του Μπεσίκτα μόλις 20η σε αυτό. Εδώ η Ζαλγκίρις έχει καθαρό πλεονέκτημα.
- Ζαλγκίρις στην άμυνα, τις βολές: είναι 6η στη λίγκα, ενώ η επίθεση του Μπεσίκτα είναι 18η. Η Ζαλγκίρις μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
3. Επίθεση και άμυνα αναλυτικά
Ανά 100 κατοχές, από το play-by-play · σε παρένθεση η θέση στη λίγκα (1η = καλύτερη, 20 ομάδες)
| Μπεσίκτας | Ζαλγκίρις | Λίγκα | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 118.5 (7η) | 115.0 (10η) | 115.6 |
| Defensive rating | 120.9 (15η) | 112.5 (6η) | 115.6 |
| Ρυθμός (κατοχές) | 75.9 (8η) | 74.7 (12η) | 75.0 |
| eFG% | 57.7% (2η) | 54.7% (13η) | 54.6% |
| TS% | 60.9% (3η) | 58.6% (12η) | 58.5% |
| Τρίποντα / σουτ | 43.2% | 39.4% | – |
| Ασίστ / καλάθια | 61.6% (13η) | 65.1% (6η) | 61.9% |
| Λάθη / κατοχή | 15.8% (8η) | 18.5% (16η) | 16.9% |
| OREB% | 29.3% (17η) | 36.1% (4η) | 33.2% |
| DREB% | 66.6% (12η) | 72.2% (1η) | 66.8% |
| Βολές / σουτ (FTr) | 26.7% (18η) | 32.2% (7η) | 30.3% |
| eFG% αντιπάλων | 56.4% (15η) | 53.0% (8η) | 54.7% |
| Λάθη αντιπάλων | 17.1% (10η) | 15.2% (17η) | 16.9% |
| Βολές αντιπάλων | 45.1% (20η) | 26.3% (6η) | 30.4% |
Μπεσίκτας: Δυνατά σημεία: εύστοχη στο σουτ. Αδυναμίες: κερδίζει λίγες βολές και παίρνει λίγα επιθετικά ριμπάουντ.
Ζαλγκίρις: Δυνατά σημεία: κλείνει καλά τα ριμπάουντ και δυνατή στις δεύτερες ευκαιρίες. Αδυναμίες: προκαλεί λίγα λάθη και χάνει πολλές κατοχές.
Four Factors αντικριστά
| Παράγοντας | Επίθεση Μπεσίκτας | Άμυνα Ζαλγκίρις | Επίθεση Ζαλγκίρις | Άμυνα Μπεσίκτας |
|---|---|---|---|---|
| το σουτ (eFG%) | 57.7% (2η) | 53.0% (8η) | 54.7% (13η) | 56.4% (15η) |
| τα λάθη | 15.8% (8η) | 15.2% (17η) | 18.5% (16η) | 17.1% (10η) |
| τα επιθετικά ριμπάουντ | 29.3% (17η) | 27.8% (1η) | 36.1% (4η) | 33.4% (12η) |
| τις βολές | 26.7% (18η) | 26.3% (6η) | 32.2% (7η) | 45.1% (20η) |
4. Σουτ και ζώνες
Ο Μπεσίκτας παίρνει το 30% των σουτ του τρίποντα από τα φτερά (λίγκα 26%) με 44% (λίγκα 35%), ενώ η Ζαλγκίρις αφήνει στους αντιπάλους 30% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του Μπεσίκτα.
Η Ζαλγκίρις παίρνει το 11% των σουτ της τρίποντα από την κορυφή (λίγκα 9%) με 39% (λίγκα 35%), ενώ ο Μπεσίκτας αφήνει στους αντιπάλους 36% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Ζαλγκίρις.
| Μερίδιο σουτ · ποσοστό | Καλάθι | Ρακέτα | Μέση | Γωνία 3 | Φτερό 3 | Κορυφή 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Επίθεση Μπεσίκτας | 15% · 85% | 31% · 47% | 11% · 40% | 5% · 46% | 30% · 44% | 9% · 24% |
| Άμυνα Ζαλγκίρις | 20% · 79% | 29% · 46% | 14% · 44% | 4% · 41% | 25% · 30% | 8% · 33% |
| Επίθεση Ζαλγκίρις | 18% · 71% | 33% · 44% | 10% · 30% | 6% · 63% | 23% · 37% | 11% · 39% |
| Άμυνα Μπεσίκτας | 19% · 85% | 34% · 47% | 13% · 46% | 3% · 35% | 24% · 36% | 7% · 36% |
| Λίγκα | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Μπεσίκτας: 7% των σουτ από αιφνιδιασμό και 7% από δεύτερη ευκαιρία. Ζαλγκίρις: 5% των σουτ από αιφνιδιασμό και 7% από δεύτερη ευκαιρία. Shot chart Μπεσίκτας · Shot chart Ζαλγκίρις
5. Πεντάδες, On/Off και clutch
Μπεσίκτας
Καλύτερες πεντάδες
- Berk Ugurlu, Ante Zizic, Anthony Brown, Conor Morgan, Jaylen Nowell: -10.3 net σε 29 κατοχές
- Ante Zizic, Anthony Brown, Conor Morgan, Devon Dotson, Jaylen Nowell: +14.1 net σε 28 κατοχές
On/Off
- Devon Dotson: η ομάδα είναι +23.7 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Wenyen Gabriel: η ομάδα είναι +16.4 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Berk Ugurlu: η ομάδα είναι 20.7 καλύτερη όταν κάθεται
Μπεσίκτας: +162.8 net σε 9 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 23-9 σε πόντους.
Ζαλγκίρις
Καλύτερες πεντάδες
- Jonas Valanciunas, Arnas Butkevicius, Azuolas Tubelis, Carsen Edwards, Saben Lee: +3.7 net σε 54 κατοχές
On/Off
- Marius Grigonis: η ομάδα είναι +23.0 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Maodo Lo: η ομάδα είναι +11.0 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Marek Blazevic: η ομάδα είναι 43.8 καλύτερη όταν κάθεται
Ζαλγκίρις: +27.1 net σε 37 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 56-46 σε πόντους.
6. Οι πρωταγωνιστές και οι μονομαχίες ανά θέση
Μπεσίκτας
- Ante Zizic Σέντερ: 8.3 π., 5.3 ριμπ., 1.4 ασίστ, 13.8 PIR
- Devon Dotson Γκαρντ: 9.7 π., 1.9 ριμπ., 3.7 ασίστ, 12.9 PIR
- Scottie Wilbekin Γκαρντ: 14.8 π., 1.6 ριμπ., 3.1 ασίστ, 12.7 PIR
- Jaylen Nowell Γκαρντ: 12.1 π., 2.8 ριμπ., 2.2 ασίστ, 9.0 PIR
Ζαλγκίρις
- Jonas Valanciunas Σέντερ: 12.1 π., 8.1 ριμπ., 2.0 ασίστ, 19.3 PIR
- Azuolas Tubelis Φόργουορντ: 11.3 π., 6.0 ριμπ., 1.6 ασίστ, 15.6 PIR
- Carsen Edwards Γκαρντ: 15.8 π., 1.2 ριμπ., 2.6 ασίστ, 12.0 PIR
- Sterling Brown Γκαρντ: 11.0 π., 2.8 ριμπ., 1.0 ασίστ, 11.0 PIR
PIR ανά αγώνα ανά θέση · η παραγωγή χωρίς τους τραυματίες
| PIR / αγώνα | Μπεσίκτας παράγει | Ζαλγκίρις δίνει | Ζαλγκίρις παράγει | Μπεσίκτας δίνει |
|---|---|---|---|---|
| Γκαρντ | 36.4 | 35.8 | 37.4 | 40.3 |
| Φόργουορντ | 10.9 | 36.6 | 33.0 | 42.6 |
| Σέντερ | 35.9 | 14.4 | 20.3 | 20.7 |
Η πιο «ανοιχτή» μονομαχία: οι γκαρντ της Ζαλγκίρις (37.4 PIR ανά αγώνα) απέναντι σε άμυνα που δίνει 40.3 PIR στη θέση.
7. Απουσίες και επίδραση
Μπεσίκτας
- Furkan Korkmaz: Δεν έχει αγωνιστεί στους τελευταίους 3 αγώνες της ομάδας του
- Devon Dotson: Δεν έχει αγωνιστεί στους τελευταίους 2 αγώνες της ομάδας του
Ζαλγκίρις
- Καμία γνωστή απουσία
9. Η εκτίμησή μας
Όλα τα παραπάνω συνοψίζονται στην πρόβλεψη του μοντέλου: Μπεσίκτας 51% – Ζαλγκίρις 49%, σκορ περίπου 89-89. Δοκίμασε τα δικά σου σενάρια (απουσίες, ξεκούραση, έδρα) στο Matchup Center και δες ζωντανά τον αγώνα στη σελίδα του αγώνα.
Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας: σε βάθος ανάλυση (10η αγωνιστική EuroLeague)
1. Η εικόνα πριν από το τζάμπολ
| Ολυμπιακός | Ερυθρός Αστέρας | |
|---|---|---|
| Θέση / ρεκόρ | 2η · 7-2 | 3η · 6-3 |
| Εντός / εκτός έδρας | 2-1 / 5-1 | 4-2 / 2-1 |
| Φόρμα (5) | WWLWW | WWLWW |
| Πόντοι υπέρ / κατά | 90.6 / 83.8 | 85.6 / 77.0 |
| Net rating | +8.9 (4η) | +11.4 (2η) |
| Μέρες ξεκούρασης | 7 | 8 |
Ολυμπιακός: Ν @ Βαλένθια 102-97 · Ν @ Μπαρτσελόνα 105-100 · Η με Φενέρμπαχτσε 61-64 · Ν @ Μπεσίκτας 81-73 · Ν με Αρμάνι Μιλάνο 84-78
Ερυθρός Αστέρας: Ν @ Βιλερμπάν 84-82 · Ν με Παρί 90-81 · Η @ Παρτιζάν 82-85 · Ν με Μακάμπι Τελ Αβίβ 100-78 · Ν με Μπάγερν 103-73
Το μοντέλο μας δίνει 74% στον Ολυμπιακό, με εκτιμώμενο σκορ 89-83, σύνολο περίπου 172 πόντους και ρυθμό 73.4 κατοχές. Βεβαιότητα: υψηλή.
2. Τι θα κρίνει τον αγώνα
- Ολυμπιακός στην επίθεση, τα επιθετικά ριμπάουντ: είναι 1η στη λίγκα και η άμυνα του Ερυθρού Αστέρα μόλις 14η σε αυτό. Εδώ ο Ολυμπιακός έχει καθαρό πλεονέκτημα.
- Ολυμπιακός στην άμυνα, τις βολές: είναι 1η στη λίγκα, ενώ η επίθεση του Ερυθρού Αστέρα είναι 14η. Ο Ολυμπιακός μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Ερυθρός Αστέρας στην άμυνα, τα λάθη: είναι 4η στη λίγκα, ενώ η επίθεση του Ολυμπιακού είναι 11η. Ο Ερυθρός Αστέρας μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Οι απουσίες: Evan Fournier (Ολυμπιακός), Jean Montero (Ολυμπιακός).
3. Επίθεση και άμυνα αναλυτικά
Ανά 100 κατοχές, από το play-by-play · σε παρένθεση η θέση στη λίγκα (1η = καλύτερη, 20 ομάδες)
| Ολυμπιακός | Ερυθρός Αστέρας | Λίγκα | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 119.1 (6η) | 114.4 (13η) | 115.6 |
| Defensive rating | 110.2 (5η) | 103.0 (2η) | 115.6 |
| Ρυθμός (κατοχές) | 74.0 (13η) | 73.8 (15η) | 75.0 |
| eFG% | 56.0% (7η) | 52.3% (15η) | 54.6% |
| TS% | 60.4% (5η) | 55.9% (16η) | 58.5% |
| Τρίποντα / σουτ | 37.4% | 42.7% | – |
| Ασίστ / καλάθια | 61.9% (12η) | 70.8% (1η) | 61.9% |
| Λάθη / κατοχή | 17.7% (11η) | 15.6% (6η) | 16.9% |
| OREB% | 37.4% (1η) | 33.6% (12η) | 33.2% |
| DREB% | 67.1% (10η) | 66.3% (14η) | 66.8% |
| Βολές / σουτ (FTr) | 32.9% (4η) | 28.8% (14η) | 30.3% |
| eFG% αντιπάλων | 53.1% (9η) | 47.9% (1η) | 54.7% |
| Λάθη αντιπάλων | 17.8% (6η) | 18.6% (4η) | 16.9% |
| Βολές αντιπάλων | 21.3% (1η) | 30.5% (11η) | 30.4% |
Ολυμπιακός: Δυνατά σημεία: δυνατή στις δεύτερες ευκαιρίες και κερδίζει πολλές βολές.
Ερυθρός Αστέρας: Δυνατά σημεία: κρατά χαμηλά τα ποσοστά των αντιπάλων και προκαλεί λάθη.
Four Factors αντικριστά
| Παράγοντας | Επίθεση Ολυμπιακός | Άμυνα Ερυθρός Αστέρας | Επίθεση Ερυθρός Αστέρας | Άμυνα Ολυμπιακός |
|---|---|---|---|---|
| το σουτ (eFG%) | 56.0% (7η) | 47.9% (1η) | 52.3% (15η) | 53.1% (9η) |
| τα λάθη | 17.7% (11η) | 18.6% (4η) | 15.6% (6η) | 17.8% (6η) |
| τα επιθετικά ριμπάουντ | 37.4% (1η) | 33.7% (14η) | 33.6% (12η) | 32.9% (10η) |
| τις βολές | 32.9% (4η) | 30.5% (11η) | 28.8% (14η) | 21.3% (1η) |
4. Σουτ και ζώνες
Ο Ολυμπιακός παίρνει το 7% των σουτ του τρίποντα από τη γωνία (λίγκα 6%) με 50% (λίγκα 40%), ενώ ο Ερυθρός Αστέρας αφήνει στους αντιπάλους 32% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του Ολυμπιακού.
Ο Ερυθρός Αστέρας παίρνει το 10% των σουτ του από μέση απόσταση (λίγκα 11%) με 49% (λίγκα 42%), ενώ ο Ολυμπιακός αφήνει στους αντιπάλους 39% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του Ερυθρού Αστέρα.
| Μερίδιο σουτ · ποσοστό | Καλάθι | Ρακέτα | Μέση | Γωνία 3 | Φτερό 3 | Κορυφή 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Επίθεση Ολυμπιακός | 23% · 82% | 31% · 47% | 8% · 43% | 7% · 50% | 24% · 31% | 6% · 18% |
| Άμυνα Ερυθρός Αστέρας | 16% · 71% | 34% · 44% | 9% · 33% | 6% · 32% | 25% · 30% | 11% · 31% |
| Επίθεση Ερυθρός Αστέρας | 17% · 70% | 30% · 44% | 10% · 49% | 8% · 34% | 23% · 32% | 11% · 41% |
| Άμυνα Ολυμπιακός | 15% · 83% | 24% · 35% | 11% · 39% | 9% · 50% | 32% · 37% | 8% · 26% |
| Λίγκα | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Ολυμπιακός: 5% των σουτ από αιφνιδιασμό και 7% από δεύτερη ευκαιρία. Ερυθρός Αστέρας: 8% των σουτ από αιφνιδιασμό και 6% από δεύτερη ευκαιρία. Shot chart Ολυμπιακός · Shot chart Ερυθρός Αστέρας
5. Πεντάδες, On/Off και clutch
Ολυμπιακός
Καλύτερες πεντάδες
- Kostas Papanikolaou, Sasha Vezenkov, Codi Miller-Mcintyre, Donta Hall, Tyson Ward: +42.2 net σε 36 κατοχές
- Sasha Vezenkov, Codi Miller-Mcintyre, Tyler Dorsey, Donta Hall, Tyson Ward: -30.4 net σε 36 κατοχές
On/Off
- Jean Montero (εκτός): η ομάδα είναι +27.1 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Evan Fournier (εκτός): η ομάδα είναι +17.1 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Cory Joseph: η ομάδα είναι 21.7 καλύτερη όταν κάθεται
Ολυμπιακός: +19.5 net σε 72 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 89-75 σε πόντους.
Ερυθρός Αστέρας
Καλύτερες πεντάδες
- Chris Jones, Tyson Carter, Chima Moneke, Jordan Nwora, Christian Koloko: +46.4 net σε 28 κατοχές
- Nikola Djurisic, Chris Jones, Semi Ojeleye, Chima Moneke, Jared Butler: +43.4 net σε 28 κατοχές
On/Off
- Ognjen Dobric: η ομάδα είναι +16.5 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Chima Moneke: η ομάδα είναι +14.5 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Johnathan Motley: η ομάδα είναι 33.0 καλύτερη όταν κάθεται
Ερυθρός Αστέρας: +18.6 net σε 48 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 56-47 σε πόντους.
6. Οι πρωταγωνιστές και οι μονομαχίες ανά θέση
Ολυμπιακός
- Sasha Vezenkov Φόργουορντ: 18.2 π., 6.0 ριμπ., 1.0 ασίστ, 22.3 PIR
- Tyler Dorsey Γκαρντ: 12.6 π., 1.6 ριμπ., 1.4 ασίστ, 12.0 PIR
- Mbaye Ndiaye Φόργουορντ: 9.2 π., 3.0 ριμπ., 1.1 ασίστ, 11.0 PIR
- Nikola Milutinov Σέντερ: 3.8 π., 6.4 ριμπ., 1.0 ασίστ, 10.4 PIR
Ερυθρός Αστέρας
- Chima Moneke Φόργουορντ: 11.2 π., 4.3 ριμπ., 1.6 ασίστ, 14.4 PIR
- Jordan Nwora Φόργουορντ: 14.7 π., 4.7 ριμπ., 1.2 ασίστ, 14.2 PIR
- Chris Jones Γκαρντ: 8.8 π., 2.4 ριμπ., 5.9 ασίστ, 13.6 PIR
- Semi Ojeleye Φόργουορντ: 9.4 π., 4.1 ριμπ., 1.4 ασίστ, 11.6 PIR
PIR ανά αγώνα ανά θέση · η παραγωγή χωρίς τους τραυματίες
| PIR / αγώνα | Ολυμπιακός παράγει | Ερυθρός Αστέρας δίνει | Ερυθρός Αστέρας παράγει | Ολυμπιακός δίνει |
|---|---|---|---|---|
| Γκαρντ | 18.2 | 27.7 | 37.8 | 36.8 |
| Φόργουορντ | 48.2 | 31.2 | 48.2 | 28.4 |
| Σέντερ | 19.8 | 16.9 | 3.0 | 15.9 |
Η πιο «ανοιχτή» μονομαχία: οι φόργουορντ του Ολυμπιακού (48.2 PIR ανά αγώνα) απέναντι σε άμυνα που δίνει 31.2 PIR στη θέση.
7. Απουσίες και επίδραση
Ολυμπιακός
- Evan Fournier: Τραυματίας: Ώμος και γόνατο, εκτός περίπου 20 ημέρες · Επιστροφή: 10 Νοεμβρίου
- Tyler Dorsey: Δεν έχει αγωνιστεί στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας του
- Jean Montero: Τραυματίας: Χειρουργείο στον μηνίσκο του αριστερού γονάτου, εκτός περίπου 6 μήνες · Επιστροφή: Μάιος 2027
Ερυθρός Αστέρας
- Καμία γνωστή απουσία
8. Μεταξύ τους
Στους 6 τελευταίους αγώνες τους στην EuroLeague (από το 2023): Ολυμπιακός 3, Ερυθρός Αστέρας 3.
- 2026-02-12: Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας 92-86
- 2025-11-26: Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός 91-80
- 2025-03-20: Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας 73-81
- 2024-12-13: Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός 87-73
- 2024-04-04: Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός 86-89
- 2023-11-16: Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας 88-83
9. Η εκτίμησή μας
Όλα τα παραπάνω συνοψίζονται στην πρόβλεψη του μοντέλου: Ολυμπιακός 74% – Ερυθρός Αστέρας 26%, σκορ περίπου 89-83. Δοκίμασε τα δικά σου σενάρια (απουσίες, ξεκούραση, έδρα) στο Matchup Center και δες ζωντανά τον αγώνα στη σελίδα του αγώνα.
Βίρτους Μπολόνια – Ντουμπάι: σε βάθος ανάλυση (10η αγωνιστική EuroLeague)
1. Η εικόνα πριν από το τζάμπολ
| Βίρτους Μπολόνια | Ντουμπάι | |
|---|---|---|
| Θέση / ρεκόρ | 13η · 4-5 | 9η · 6-3 |
| Εντός / εκτός έδρας | 2-2 / 2-3 | 3-2 / 3-1 |
| Φόρμα (5) | WWLLL | WWWLW |
| Πόντοι υπέρ / κατά | 86.8 / 89.1 | 87.4 / 85.1 |
| Net rating | -3.1 (13η) | +3.2 (8η) |
| Μέρες ξεκούρασης | 7 | 7 |
Βίρτους Μπολόνια: Ν @ Παρί 96-94 · Ν με Μπασκόνια 86-78 · Η @ Χάποελ Τελ Αβίβ 81-90 · Η με Ζαλγκίρις 74-91 · Η με Μπεσίκτας 101-103
Ντουμπάι: Ν @ Μπασκόνια 93-79 · Ν @ Αρμάνι Μιλάνο 101-97 · Ν @ Μπάγερν 107-91 · Η με Παρί 93-99 · Ν με Χάποελ Τελ Αβίβ 97-83
Το μοντέλο μας δίνει 60% στη Ντουμπάι, με εκτιμώμενο σκορ 89-90, σύνολο περίπου 179 πόντους και ρυθμό 75.8 κατοχές. Βεβαιότητα: μέτρια.
2. Τι θα κρίνει τον αγώνα
- Βίρτους Μπολόνια στην επίθεση, τα λάθη: είναι 9η στη λίγκα και η άμυνα της Ντουμπάι μόλις 20η σε αυτό. Εδώ η Βίρτους Μπολόνια έχει καθαρό πλεονέκτημα.
- Ντουμπάι στην επίθεση, τα λάθη: είναι 5η στη λίγκα και η άμυνα της Βίρτους Μπολόνια μόλις 16η σε αυτό. Εδώ η Ντουμπάι έχει καθαρό πλεονέκτημα.
- Ντουμπάι στην άμυνα, το σουτ (eFG%): είναι 10η στη λίγκα, ενώ η επίθεση της Βίρτους Μπολόνια είναι 18η. Η Ντουμπάι μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Ο ρυθμός: η Βίρτους Μπολόνια παίζει γρηγορότερα (76.4 κατοχές) από τη Ντουμπάι (72.7). Όποια ομάδα επιβάλει τον ρυθμό της παίρνει το πρώτο βήμα· το μοντέλο περιμένει 75.8.
3. Επίθεση και άμυνα αναλυτικά
Ανά 100 κατοχές, από το play-by-play · σε παρένθεση η θέση στη λίγκα (1η = καλύτερη, 20 ομάδες)
| Βίρτους Μπολόνια | Ντουμπάι | Λίγκα | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 113.5 (15η) | 120.3 (5η) | 115.6 |
| Defensive rating | 116.6 (11η) | 117.0 (12η) | 115.6 |
| Ρυθμός (κατοχές) | 76.4 (6η) | 72.7 (18η) | 75.0 |
| eFG% | 51.2% (18η) | 55.5% (9η) | 54.6% |
| TS% | 55.9% (17η) | 60.2% (7η) | 58.5% |
| Τρίποντα / σουτ | 41.3% | 37.8% | – |
| Ασίστ / καλάθια | 55.7% (18η) | 57.7% (16η) | 61.9% |
| Λάθη / κατοχή | 16.9% (9η) | 15.6% (5η) | 16.9% |
| OREB% | 36.6% (2η) | 33.6% (13η) | 33.2% |
| DREB% | 63.9% (18η) | 68.8% (6η) | 66.8% |
| Βολές / σουτ (FTr) | 33.0% (3η) | 35.3% (2η) | 30.3% |
| eFG% αντιπάλων | 53.0% (7η) | 53.7% (10η) | 54.7% |
| Λάθη αντιπάλων | 15.8% (16η) | 12.8% (20η) | 16.9% |
| Βολές αντιπάλων | 26.1% (5η) | 25.3% (3η) | 30.4% |
Βίρτους Μπολόνια: Δυνατά σημεία: δυνατή στις δεύτερες ευκαιρίες και κερδίζει πολλές βολές. Αδυναμίες: άστοχη στο σουτ και δίνει δεύτερες ευκαιρίες.
Ντουμπάι: Δυνατά σημεία: κερδίζει πολλές βολές και προσέχει την μπάλα. Αδυναμίες: προκαλεί λίγα λάθη.
Four Factors αντικριστά
| Παράγοντας | Επίθεση Βίρτους Μπολόνια | Άμυνα Ντουμπάι | Επίθεση Ντουμπάι | Άμυνα Βίρτους Μπολόνια |
|---|---|---|---|---|
| το σουτ (eFG%) | 51.2% (18η) | 53.7% (10η) | 55.5% (9η) | 53.0% (7η) |
| τα λάθη | 16.9% (9η) | 12.8% (20η) | 15.6% (5η) | 15.8% (16η) |
| τα επιθετικά ριμπάουντ | 36.6% (2η) | 31.2% (6η) | 33.6% (13η) | 36.1% (18η) |
| τις βολές | 33.0% (3η) | 25.3% (3η) | 35.3% (2η) | 26.1% (5η) |
4. Σουτ και ζώνες
Η Βίρτους Μπολόνια παίρνει το 14% των σουτ της στο καλάθι (λίγκα 17%) με 82% (λίγκα 78%), ενώ η Ντουμπάι αφήνει στους αντιπάλους 83% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Βίρτους Μπολόνια.
Η Ντουμπάι παίρνει το 23% των σουτ της τρίποντα από τα φτερά (λίγκα 26%) με 37% (λίγκα 35%), ενώ η Βίρτους Μπολόνια αφήνει στους αντιπάλους 39% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Ντουμπάι.
| Μερίδιο σουτ · ποσοστό | Καλάθι | Ρακέτα | Μέση | Γωνία 3 | Φτερό 3 | Κορυφή 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Επίθεση Βίρτους Μπολόνια | 14% · 82% | 34% · 43% | 12% · 46% | 3% · 24% | 30% · 30% | 7% · 43% |
| Άμυνα Ντουμπάι | 12% · 83% | 37% · 52% | 12% · 37% | 6% · 43% | 25% · 34% | 9% · 31% |
| Επίθεση Ντουμπάι | 15% · 84% | 34% · 48% | 13% · 41% | 7% · 46% | 23% · 37% | 8% · 30% |
| Άμυνα Βίρτους Μπολόνια | 15% · 72% | 36% · 44% | 9% · 36% | 4% · 19% | 29% · 39% | 8% · 37% |
| Λίγκα | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Βίρτους Μπολόνια: 6% των σουτ από αιφνιδιασμό και 6% από δεύτερη ευκαιρία. Ντουμπάι: 6% των σουτ από αιφνιδιασμό και 6% από δεύτερη ευκαιρία. Shot chart Βίρτους Μπολόνια · Shot chart Ντουμπάι
5. Πεντάδες, On/Off και clutch
Βίρτους Μπολόνια
Καλύτερες πεντάδες
- Marcus Carr, Derrick Alston Jr., Aliou Diarra, Kessler Edwards, Wendell Moore: +9.9 net σε 61 κατοχές
- Marcus Carr, Mouhamet Diouf, Derrick Alston Jr., Kessler Edwards, Wendell Moore: -35.7 net σε 39 κατοχές
On/Off
- Wendell Moore: η ομάδα είναι +16.0 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Marcus Carr: η ομάδα είναι +11.5 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Daniel Hackett: η ομάδα είναι 29.4 καλύτερη όταν κάθεται
Βίρτους Μπολόνια: -11.9 net σε 42 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 54-59 σε πόντους.
Ντουμπάι
Καλύτερες πεντάδες
- Filip Petrusev, Dwayne Bacon, Mckinley Wright Iv, Mfiondu Kabengele, Davion Mintz: +36.0 net σε 53 κατοχές
- Elie Okobo, Jaron Blossomgame, Dwayne Bacon, Mckinley Wright Iv, Mfiondu Kabengele: +7.6 net σε 93 κατοχές
On/Off
- Mckinley Wright Iv: η ομάδα είναι +30.8 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Filip Petrusev: η ομάδα είναι +15.3 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Kosta Kondic: η ομάδα είναι 32.7 καλύτερη όταν κάθεται
Ντουμπάι: -97.3 net σε 11 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 9-20 σε πόντους.
6. Οι πρωταγωνιστές και οι μονομαχίες ανά θέση
Βίρτους Μπολόνια
- Aliou Diarra Σέντερ: 11.6 π., 7.0 ριμπ., 0.3 ασίστ, 18.1 PIR
- Wendell Moore Γκαρντ: 11.7 π., 4.4 ριμπ., 1.1 ασίστ, 11.9 PIR
- Marcus Carr Γκαρντ: 13.1 π., 2.1 ριμπ., 5.1 ασίστ, 11.2 PIR
- Derrick Alston Jr. Φόργουορντ: 14.0 π., 2.2 ριμπ., 1.1 ασίστ, 10.2 PIR
Ντουμπάι
- Dwayne Bacon Φόργουορντ: 16.7 π., 4.1 ριμπ., 2.8 ασίστ, 19.1 PIR
- Mfiondu Kabengele Σέντερ: 14.4 π., 7.7 ριμπ., 1.1 ασίστ, 17.9 PIR
- Elie Okobo Γκαρντ: 12.1 π., 2.2 ριμπ., 4.7 ασίστ, 13.9 PIR
- Filip Petrusev Σέντερ: 8.8 π., 2.8 ριμπ., 0.8 ασίστ, 11.3 PIR
PIR ανά αγώνα ανά θέση · η παραγωγή χωρίς τους τραυματίες
| PIR / αγώνα | Βίρτους Μπολόνια παράγει | Ντουμπάι δίνει | Ντουμπάι παράγει | Βίρτους Μπολόνια δίνει |
|---|---|---|---|---|
| Γκαρντ | 39.3 | 37.6 | 28.8 | 33.8 |
| Φόργουορντ | 25.1 | 26.8 | 32.3 | 34.9 |
| Σέντερ | 26.7 | 20.0 | 34.2 | 19.9 |
Η πιο «ανοιχτή» μονομαχία: οι γκαρντ της Βίρτους Μπολόνια (39.3 PIR ανά αγώνα) απέναντι σε άμυνα που δίνει 37.6 PIR στη θέση.
7. Απουσίες και επίδραση
Βίρτους Μπολόνια
- Tommaso Baldasso: Δεν έχει αγωνιστεί στους τελευταίους 2 αγώνες της ομάδας του
Ντουμπάι
- Thomas Walkup: Δεν έχει αγωνιστεί στους τελευταίους 3 αγώνες της ομάδας του
8. Μεταξύ τους
Στους 2 τελευταίους αγώνες τους στην EuroLeague (από το 2023): Βίρτους Μπολόνια 2, Ντουμπάι 0.
- 2026-01-15: Ντουμπάι – Βίρτους Μπολόνια 72-80
- 2025-12-05: Βίρτους Μπολόνια – Ντουμπάι 79-78
9. Η εκτίμησή μας
Όλα τα παραπάνω συνοψίζονται στην πρόβλεψη του μοντέλου: Βίρτους Μπολόνια 40% – Ντουμπάι 60%, σκορ περίπου 89-90. Δοκίμασε τα δικά σου σενάρια (απουσίες, ξεκούραση, έδρα) στο Matchup Center και δες ζωντανά τον αγώνα στη σελίδα του αγώνα.
Παρτιζάν – Μακάμπι Τελ Αβίβ: σε βάθος ανάλυση (10η αγωνιστική EuroLeague)
1. Η εικόνα πριν από το τζάμπολ
| Παρτιζάν | Μακάμπι Τελ Αβίβ | |
|---|---|---|
| Θέση / ρεκόρ | 12η · 4-5 | 17η · 2-7 |
| Εντός / εκτός έδρας | 2-1 / 2-4 | 1-3 / 1-4 |
| Φόρμα (5) | LLWLL | LWLLL |
| Πόντοι υπέρ / κατά | 78.4 / 80.2 | 86.7 / 94.7 |
| Net rating | -2.4 (12η) | -10.6 (17η) |
| Μέρες ξεκούρασης | 7 | 8 |
Παρτιζάν: Η με Παναθηναϊκός 55-72 · Η @ Φενέρμπαχτσε 65-74 · Ν με Ερυθρός Αστέρας 85-82 · Η @ Βιλερμπάν 75-82 · Η @ Ζαλγκίρις 80-87
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Η @ Μπαρτσελόνα 87-90 · Ν @ Βαλένθια 91-88 · Η με Ρεάλ Μαδρίτης 99-113 · Η @ Ερυθρός Αστέρας 78-100 · Η με Παρί 94-99
Το μοντέλο μας δίνει 69% στη Παρτιζάν, με εκτιμώμενο σκορ 88-83, σύνολο περίπου 171 πόντους και ρυθμό 75.2 κατοχές. Βεβαιότητα: μέτρια.
2. Τι θα κρίνει τον αγώνα
- Παρτιζάν στην άμυνα, τα λάθη: είναι 1η στη λίγκα, ενώ η επίθεση της Μακάμπι Τελ Αβίβ είναι 14η. Η Παρτιζάν μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Παρτιζάν στην άμυνα, τα επιθετικά ριμπάουντ: είναι 4η στη λίγκα, ενώ η επίθεση της Μακάμπι Τελ Αβίβ είναι 15η. Η Παρτιζάν μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Μακάμπι Τελ Αβίβ στην άμυνα, τα επιθετικά ριμπάουντ: είναι 8η στη λίγκα, ενώ η επίθεση της Παρτιζάν είναι 18η. Η Μακάμπι Τελ Αβίβ μπορεί να «κλειδώσει» αυτό το κομμάτι.
- Ο ρυθμός: η Μακάμπι Τελ Αβίβ παίζει γρηγορότερα (75.4 κατοχές) από τη Παρτιζάν (72.4). Όποια ομάδα επιβάλει τον ρυθμό της παίρνει το πρώτο βήμα· το μοντέλο περιμένει 75.2.
- Οι απουσίες: Tonye Jekiri (Παρτιζάν), Iffe Lundberg (Μακάμπι Τελ Αβίβ).
3. Επίθεση και άμυνα αναλυτικά
Ανά 100 κατοχές, από το play-by-play · σε παρένθεση η θέση στη λίγκα (1η = καλύτερη, 20 ομάδες)
| Παρτιζάν | Μακάμπι Τελ Αβίβ | Λίγκα | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 106.9 (20η) | 115.0 (11η) | 115.6 |
| Defensive rating | 109.3 (4η) | 125.6 (19η) | 115.6 |
| Ρυθμός (κατοχές) | 72.4 (19η) | 75.4 (10η) | 75.0 |
| eFG% | 50.8% (19η) | 56.1% (6η) | 54.6% |
| TS% | 53.8% (20η) | 59.8% (9η) | 58.5% |
| Τρίποντα / σουτ | 35.2% | 39.7% | – |
| Ασίστ / καλάθια | 67.3% (4η) | 60.1% (15η) | 61.9% |
| Λάθη / κατοχή | 15.0% (3η) | 18.3% (14η) | 16.9% |
| OREB% | 29.0% (18η) | 31.3% (15η) | 33.2% |
| DREB% | 69.3% (4η) | 67.7% (8η) | 66.8% |
| Βολές / σουτ (FTr) | 30.2% (11η) | 28.3% (16η) | 30.3% |
| eFG% αντιπάλων | 52.6% (6η) | 61.3% (20η) | 54.7% |
| Λάθη αντιπάλων | 19.5% (1η) | 17.1% (11η) | 16.9% |
| Βολές αντιπάλων | 33.0% (13η) | 34.0% (18η) | 30.4% |
Παρτιζάν: Δυνατά σημεία: προκαλεί λάθη και προσέχει την μπάλα. Αδυναμίες: άστοχη στο σουτ και παίρνει λίγα επιθετικά ριμπάουντ.
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αδυναμίες: αφήνει εύκολα σουτ στους αντιπάλους και κερδίζει λίγες βολές.
Four Factors αντικριστά
| Παράγοντας | Επίθεση Παρτιζάν | Άμυνα Μακάμπι Τελ Αβίβ | Επίθεση Μακάμπι Τελ Αβίβ | Άμυνα Παρτιζάν |
|---|---|---|---|---|
| το σουτ (eFG%) | 50.8% (19η) | 61.3% (20η) | 56.1% (6η) | 52.6% (6η) |
| τα λάθη | 15.0% (3η) | 17.1% (11η) | 18.3% (14η) | 19.5% (1η) |
| τα επιθετικά ριμπάουντ | 29.0% (18η) | 32.3% (8η) | 31.3% (15η) | 30.7% (4η) |
| τις βολές | 30.2% (11η) | 34.0% (18η) | 28.3% (16η) | 33.0% (13η) |
4. Σουτ και ζώνες
Η Παρτιζάν παίρνει το 26% των σουτ της τρίποντα από τα φτερά (λίγκα 26%) με 30% (λίγκα 35%), ενώ η Μακάμπι Τελ Αβίβ αφήνει στους αντιπάλους 43% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Παρτιζάν.
Η Μακάμπι Τελ Αβίβ παίρνει το 13% των σουτ της τρίποντα από την κορυφή (λίγκα 9%) με 40% (λίγκα 35%), ενώ η Παρτιζάν αφήνει στους αντιπάλους 34% εκεί. Εκεί βρίσκεται το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της Μακάμπι Τελ Αβίβ.
| Μερίδιο σουτ · ποσοστό | Καλάθι | Ρακέτα | Μέση | Γωνία 3 | Φτερό 3 | Κορυφή 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Επίθεση Παρτιζάν | 21% · 72% | 29% · 50% | 15% · 35% | 4% · 31% | 26% · 30% | 5% · 33% |
| Άμυνα Μακάμπι Τελ Αβίβ | 17% · 78% | 21% · 46% | 8% · 53% | 10% · 44% | 29% · 43% | 14% · 38% |
| Επίθεση Μακάμπι Τελ Αβίβ | 17% · 83% | 30% · 44% | 13% · 49% | 4% · 36% | 23% · 35% | 13% · 40% |
| Άμυνα Παρτιζάν | 17% · 77% | 31% · 44% | 11% · 41% | 4% · 29% | 29% · 35% | 7% · 34% |
| Λίγκα | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Παρτιζάν: 5% των σουτ από αιφνιδιασμό και 6% από δεύτερη ευκαιρία. Μακάμπι Τελ Αβίβ: 6% των σουτ από αιφνιδιασμό και 7% από δεύτερη ευκαιρία. Shot chart Παρτιζάν · Shot chart Μακάμπι Τελ Αβίβ
5. Πεντάδες, On/Off και clutch
Παρτιζάν
Καλύτερες πεντάδες
- Nikola Tanaskovic, Alessandro Pajola, Kevarrius Hayes, Carlik Jones, Ethan Thompson: -18.8 net σε 37 κατοχές
On/Off
- Tonye Jekiri (εκτός): η ομάδα είναι +18.5 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Carlik Jones: η ομάδα είναι +13.3 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Joffrey Lauvergne: η ομάδα είναι 41.8 καλύτερη όταν κάθεται
Παρτιζάν: -34.1 net σε 32 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 24-35 σε πόντους.
Μακάμπι Τελ Αβίβ
Καλύτερες πεντάδες
- Daniel Theis, Jaylen Hoard, Yam Madar, O'Shae J Brissett, Keaton Wallace: -62.0 net σε 26 κατοχές
- Jaylen Hoard, Yam Madar, Roman Sorkin, Jimmy Clark Iii, O'Shae J Brissett: +4.4 net σε 23 κατοχές
On/Off
- William Rayman: η ομάδα είναι +27.8 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Iffe Lundberg (εκτός): η ομάδα είναι +17.9 καλύτερη όταν παίζει (net ανά 100 κατοχές)
- Keaton Wallace: η ομάδα είναι 21.0 καλύτερη όταν κάθεται
Μακάμπι Τελ Αβίβ: -5.4 net σε 18 κατοχές clutch (τελευταία 5′, διαφορά ≤5), 21-22 σε πόντους.
6. Οι πρωταγωνιστές και οι μονομαχίες ανά θέση
Παρτιζάν
- Carlik Jones Γκαρντ: 14.3 π., 3.0 ριμπ., 5.9 ασίστ, 16.0 PIR
- Lamar Stevens Φόργουορντ: 10.3 π., 4.6 ριμπ., 0.4 ασίστ, 10.7 PIR
- Kevarrius Hayes Σέντερ: 9.1 π., 4.0 ριμπ., 0.4 ασίστ, 10.7 PIR
- Luca Vildoza Γκαρντ: 8.2 π., 1.7 ριμπ., 2.7 ασίστ, 10.2 PIR
Μακάμπι Τελ Αβίβ
- Yam Madar Γκαρντ: 11.9 π., 2.1 ριμπ., 4.7 ασίστ, 14.6 PIR
- O'Shae J Brissett Φόργουορντ: 8.7 π., 4.3 ριμπ., 1.1 ασίστ, 12.1 PIR
- Bonzie Colson Φόργουορντ: 10.7 π., 3.1 ριμπ., 0.7 ασίστ, 12.0 PIR
- Roman Sorkin Φόργουορντ: 11.0 π., 2.0 ριμπ., 1.0 ασίστ, 11.2 PIR
PIR ανά αγώνα ανά θέση · η παραγωγή χωρίς τους τραυματίες
| PIR / αγώνα | Παρτιζάν παράγει | Μακάμπι Τελ Αβίβ δίνει | Μακάμπι Τελ Αβίβ παράγει | Παρτιζάν δίνει |
|---|---|---|---|---|
| Γκαρντ | 35.1 | 44.1 | 27.6 | 35.3 |
| Φόργουορντ | 17.0 | 36.9 | 47.8 | 30.9 |
| Σέντερ | 18.7 | 17.4 | 19.8 | 18.8 |
Η πιο «ανοιχτή» μονομαχία: οι γκαρντ της Παρτιζάν (35.1 PIR ανά αγώνα) απέναντι σε άμυνα που δίνει 44.1 PIR στη θέση.
7. Απουσίες και επίδραση
Παρτιζάν
- Tonye Jekiri: Τραυματίας: Θλάση στη βουβωνική χώρα
Μακάμπι Τελ Αβίβ
- Iffe Lundberg: Τραυματίας: Μερική ρήξη τένοντα τετρακεφάλου
8. Μεταξύ τους
Στους 6 τελευταίους αγώνες τους στην EuroLeague (από το 2023): Παρτιζάν 3, Μακάμπι Τελ Αβίβ 3.
- 2026-02-03: Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παρτιζάν 95-93
- 2025-12-26: Παρτιζάν – Μακάμπι Τελ Αβίβ 87-112
- 2025-01-03: Παρτιζάν – Μακάμπι Τελ Αβίβ 98-75
- 2024-10-17: Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παρτιζάν 79-91
- 2024-01-12: Παρτιζάν – Μακάμπι Τελ Αβίβ 88-79
- 2023-10-05: Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παρτιζάν 96-81
9. Η εκτίμησή μας
Όλα τα παραπάνω συνοψίζονται στην πρόβλεψη του μοντέλου: Παρτιζάν 69% – Μακάμπι Τελ Αβίβ 31%, σκορ περίπου 88-83. Δοκίμασε τα δικά σου σενάρια (απουσίες, ξεκούραση, έδρα) στο Matchup Center και δες ζωντανά τον αγώνα στη σελίδα του αγώνα.
Τετάρτη 11 Νοεμβρίου
Πέμπτη 12 Νοεμβρίου
Παρασκευή 13 Νοεμβρίου
Τρίτη 3 Νοεμβρίου
Τρίτη 10 Νοεμβρίου
Οι εκτιμήσεις είναι στατιστικές και δεν αποτελούν συμβουλή στοιχήματος ή εγγύηση αποτελέσματος. Το στοίχημα επιτρέπεται μόνο σε άτομα άνω των 21 ετών. Παίξτε υπεύθυνα.