BasketballStatsEuroLeague istatistikleri 2026-27 ΕΛENESSR

EuroLeague · 10. hafta · 5 Kasım Perşembe 20:45

Hapoel Tel Aviv – Barcelona: detaylı maç analizi (EuroLeague 10. hafta)

Resmi istatistikler ve tüm sezonun play-by-play verilerinden otomatik analiz. Hava atışına kadar sitenin her güncellemesinde yenilenir.

1. Hava atışı öncesi tablo

Hapoel Tel AvivBarcelona
Sıra / derece6. · 6-38. · 6-3
İç saha / deplasman4-1 / 2-23-2 / 3-1
Form (5)WWWWLWLWWW
Atılan / yenen sayı92.3 / 87.390.8 / 88.6
Net rating+6.6 (6.)+3.0 (9.)
Dinlenme günü66

Hapoel Tel Aviv: G vs Beşiktaş GAİN 100-82 · G @ Panathinaikos 91-81 · G vs Virtus Bologna 90-81 · G vs Anadolu Efes 118-88 · M @ Dubai 83-97

Barcelona: G vs Maccabi Tel Aviv 90-87 · M vs Olympiakos 100-105 · G @ Olimpia Milano 89-81 · G @ Bayern Münih 88-84 · G vs Valencia 98-94

Modelimiz Hapoel Tel Aviv 64% veriyor; tahmini skor 90-85, toplam yaklaşık 175 sayı ve 74.9 hücumluk tempo. Güven: orta.

2. Maçı ne belirleyecek?

  1. Barcelona hücumda, top kayıpları: ligde 7. sırada; rakip Hapoel Tel Aviv savunması ise yalnızca 19. sırada. Avantaj açıkça Barcelona tarafında.
  2. Hapoel Tel Aviv hücumda, şut (eFG%): ligde 4. sırada; rakip Barcelona savunması ise yalnızca 12. sırada. Avantaj açıkça Hapoel Tel Aviv tarafında.
  3. Hapoel Tel Aviv hücumda, top kayıpları: ligde 1. sırada; rakip Barcelona savunması ise yalnızca 8. sırada. Avantaj açıkça Hapoel Tel Aviv tarafında.

3. Hücum ve savunma detaylı

100 hücum başına, play-by-play verisinden · parantez içinde lig sıralaması (1. = en iyi, 20 takım)

Hapoel Tel AvivBarcelonaLig
Offensive rating122.4 (3.)121.1 (4.)115.6
Defensive rating115.8 (9.)118.2 (13.)115.6
Tempo (hücum)75.4 (9.)73.9 (14.)75.0
eFG%57.4% (4.)57.9% (1.)54.6%
TS%61.0% (2.)60.6% (4.)58.5%
Üçlük deneme oranı38.8%43.1%–
Asist oranı50.5% (19.)49.5% (20.)61.9%
Top kaybı %12.7% (1.)15.7% (7.)16.9%
OREB%28.4% (19.)34.5% (8.)33.2%
DREB%69.0% (5.)65.4% (15.)66.8%
Serbest atış oranı28.6% (15.)25.8% (19.)30.3%
Rakip eFG%52.5% (5.)56.0% (12.)54.7%
Rakip TOV%14.6% (19.)17.6% (8.)16.9%
Rakip FTr33.9% (17.)29.2% (9.)30.4%

Hapoel Tel Aviv: Güçlü yönler: topu iyi koruyor ve isabetli şut. Zayıf yönler: az hücum ribaundu ve az top kaybı yaptırıyor.

Barcelona: Güçlü yönler: isabetli şut. Zayıf yönler: nadiren çizgiye gidiyor ve ikinci şans veriyor.

Four Factors karşılaştırması

FaktörHapoel Tel Aviv hücumuBarcelona savunmasıBarcelona hücumuHapoel Tel Aviv savunması
şut (eFG%)57.4% (4.)56.0% (12.)57.9% (1.)52.5% (5.)
top kayıpları12.7% (1.)17.6% (8.)15.7% (7.)14.6% (19.)
hücum ribaundları28.4% (19.)34.6% (15.)34.5% (8.)31.0% (5.)
serbest atışlar28.6% (15.)29.2% (9.)25.8% (19.)33.9% (17.)

4. Şutlar ve bölgeler

Hapoel Tel Aviv şutlarının 9% kadarını tepeden üçlük olarak kullanıyor (lig 9%), isabeti 49% (lig 35%); rakip Barcelona ise orada 38% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Hapoel Tel Aviv için.

Barcelona şutlarının 12% kadarını pota altından kullanıyor (lig 17%), isabeti 86% (lig 78%); rakip Hapoel Tel Aviv ise orada 80% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Barcelona için.

Şut payı · isabet %Pota altıBoyalı alanOrtaKöşe 3Kanat 3Tepe 3
Hücum Hapoel Tel Aviv21% · 82%32% · 41%8% · 40%6% · 41%24% · 38%9% · 49%
Savunma Barcelona13% · 76%35% · 50%10% · 45%7% · 41%26% · 37%10% · 38%
Hücum Barcelona12% · 86%32% · 53%13% · 46%6% · 41%29% · 38%9% · 37%
Savunma Hapoel Tel Aviv21% · 80%28% · 40%14% · 38%5% · 42%24% · 31%8% · 40%
Lig17% · 78%30% · 47%11% · 42%6% · 40%26% · 35%9% · 35%

Hapoel Tel Aviv: şutların 4% kadarı hızlı hücumdan, 6% kadarı ikinci şanstan. Barcelona: şutların 5% kadarı hızlı hücumdan, 8% kadarı ikinci şanstan. Shot chart Hapoel Tel Aviv · Shot chart Barcelona

5. Beşliler, On/Off ve clutch

Hapoel Tel Aviv

En iyi beşliler

  • Tomas Satoransky, Zach Leday, Elijah Bryant, Dan Oturu, Amir Coffey: +2.2 net içinde 46 hücum
  • Vasilije Micic, Tomas Satoransky, Zach Leday, Elijah Bryant, Dan Oturu: -20.5 net içinde 54 hücum

On/Off

  • Tai Odiase: takım +22.8 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
  • Zach Leday: takım +21.2 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
  • Bruno Caboclo: takım 41.2 o kenardayken daha iyi

Hapoel Tel Aviv: 20 clutch hücumda +45.1 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 31-22.

Barcelona

En iyi beşliler

  • Joel Parra, Olek Balcerowski, Kevin Punter, Justin Robinson, Tyrese Martin: +37.1 net içinde 54 hücum
  • Joel Parra, Olek Balcerowski, Kevin Punter, Justin Robinson, Justin Minaya: -9.7 net içinde 31 hücum

On/Off

  • Josh Nebo: takım +16.3 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
  • Kevin Punter: takım +11.1 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
  • Justin Robinson: takım 12.0 o kenardayken daha iyi

Barcelona: 55 clutch hücumda -9.1 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 71-76.

6. Öne çıkan oyuncular ve pozisyon eşleşmeleri

Hapoel Tel Aviv

  • Elijah Bryant Gardlar: 13.7 sayı, 5.7 rib, 4.2 ast, 20.7 PIR
  • Zach Leday Forvetler: 11.9 sayı, 4.4 rib, 0.7 ast, 14.3 PIR
  • Dan Oturu Pivotlar: 11.0 sayı, 5.7 rib, 0.6 ast, 13.3 PIR
  • Antonio Blakeney Gardlar: 15.0 sayı, 2.0 rib, 1.1 ast, 12.6 PIR

Barcelona

  • Kevin Punter Gardlar: 16.7 sayı, 2.0 rib, 2.3 ast, 15.8 PIR
  • Justin Robinson Gardlar: 13.0 sayı, 1.7 rib, 3.9 ast, 13.2 PIR
  • Umoja Gibson Gardlar: 10.5 sayı, 2.5 rib, 2.9 ast, 13.0 PIR
  • Josh Nebo Pivotlar: 7.7 sayı, 7.2 rib, 0.8 ast, 12.8 PIR

Pozisyona göre maç başına PIR · üretime sakat oyuncular dahil değil

PIR / maçHapoel Tel Aviv üretiyorBarcelona izin veriyorBarcelona üretiyorHapoel Tel Aviv izin veriyor
Gardlar57.238.045.634.4
Forvetler19.232.228.126.9
Pivotlar22.421.716.224.9

En açık eşleşme: Hapoel Tel Aviv – gardlar (maç başına 57.2 PIR), bu pozisyonda 38.0 PIR veren bir savunmaya karşı.

7. Eksikler ve etkileri

Hapoel Tel Aviv

  • Bilinen eksik yok

Barcelona

  • Bilinen eksik yok

8. Aralarındaki maçlar

EuroLeague’deki son 2 karşılaşma (2023’ten beri): Hapoel Tel Aviv 2, Barcelona 0.

  • 2026-03-13: Barcelona – Hapoel Tel Aviv 75-80
  • 2025-09-30: Hapoel Tel Aviv – Barcelona 103-87

9. Bizim görüşümüz

Yukarıdakilerin hepsi modelin tahmininde birleşiyor: Hapoel Tel Aviv 64% – Barcelona 36%, skor yaklaşık 90-85. Kendi senaryolarını (eksikler, dinlenme, salon) Matchup Center üzerinde dene ve maçı maç sayfasından canlı takip et.

Tahminler istatistiksel hesaplamalardır; bahis tavsiyesi ya da herhangi bir sonucun garantisi değildir. Bahis yalnızca yetişkinler (18+) içindir. Sorumlu oyna.