EuroLeague · 10. kolo · četvrtak, 5. novembar 20:45
Hapoel Tel Aviv – Barselona: detaljna analiza (10. kolo Evrolige)
Automatska analiza iz zvanične statistike i play-by-play podataka cele sezone. Osvežava se pri svakom ažuriranju sajta do početka utakmice.
1. Slika pre početka
| Hapoel Tel Aviv | Barselona | |
|---|---|---|
| Pozicija / skor | 6. · 6-3 | 8. · 6-3 |
| Kod kuće / u gostima | 4-1 / 2-2 | 3-2 / 3-1 |
| Forma (5) | WWWWL | WLWWW |
| Poeni dati / primljeni | 92.3 / 87.3 | 90.8 / 88.6 |
| Net rating | +6.6 (6.) | +3.0 (9.) |
| Dani odmora | 6 | 6 |
Hapoel Tel Aviv: P vs Bešiktaš 100-82 · P @ Panatinaikos 91-81 · P vs Virtus Bolonja 90-81 · P vs Anadolu Efes 118-88 · I @ Dubai 83-97
Barselona: P vs Makabi Tel Aviv 90-87 · I vs Olimpijakos 100-105 · P @ Olimpija Milano 89-81 · P @ Bajern Minhen 88-84 · P vs Valensija 98-94
Naš model daje 64% timu Hapoel Tel Aviv, uz procenjeni rezultat 90-85, oko 175 ukupnih poena i tempo od 74.9 poseda. Pouzdanost: srednja.
2. Šta će odlučiti utakmicu
- Barselona u napadu, izgubljene lopte: 7. u ligi, a odbrana tima Hapoel Tel Aviv tek 19.. Jasna prednost za Barselona.
- Hapoel Tel Aviv u napadu, šut (eFG%): 4. u ligi, a odbrana tima Barselona tek 12.. Jasna prednost za Hapoel Tel Aviv.
- Hapoel Tel Aviv u napadu, izgubljene lopte: 1. u ligi, a odbrana tima Barselona tek 8.. Jasna prednost za Hapoel Tel Aviv.
3. Napad i odbrana detaljno
Na 100 poseda, iz play-by-play · u zagradi mesto u ligi (1. = najbolji, 20 timova)
| Hapoel Tel Aviv | Barselona | Liga | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 122.4 (3.) | 121.1 (4.) | 115.6 |
| Defensive rating | 115.8 (9.) | 118.2 (13.) | 115.6 |
| Tempo (posedi) | 75.4 (9.) | 73.9 (14.) | 75.0 |
| eFG% | 57.4% (4.) | 57.9% (1.) | 54.6% |
| TS% | 61.0% (2.) | 60.6% (4.) | 58.5% |
| Trojke / šutevi | 38.8% | 43.1% | – |
| Asistencije / koševi | 50.5% (19.) | 49.5% (20.) | 61.9% |
| Izgubljene / posed | 12.7% (1.) | 15.7% (7.) | 16.9% |
| OREB% | 28.4% (19.) | 34.5% (8.) | 33.2% |
| DREB% | 69.0% (5.) | 65.4% (15.) | 66.8% |
| Bacanja / šutevi | 28.6% (15.) | 25.8% (19.) | 30.3% |
| eFG% protivnika | 52.5% (5.) | 56.0% (12.) | 54.7% |
| Izgubljene protivnika | 14.6% (19.) | 17.6% (8.) | 16.9% |
| Bacanja protivnika | 33.9% (17.) | 29.2% (9.) | 30.4% |
Hapoel Tel Aviv: Prednosti: čuva loptu i efikasno šutiranje. Slabosti: malo skokova u napadu i izaziva malo grešaka.
Barselona: Prednosti: efikasno šutiranje. Slabosti: retko ide na liniju i daje druge šanse.
Four Factors jedan na jedan
| Faktor | Napad Hapoel Tel Aviv | Odbrana Barselona | Napad Barselona | Odbrana Hapoel Tel Aviv |
|---|---|---|---|---|
| šut (eFG%) | 57.4% (4.) | 56.0% (12.) | 57.9% (1.) | 52.5% (5.) |
| izgubljene lopte | 12.7% (1.) | 17.6% (8.) | 15.7% (7.) | 14.6% (19.) |
| skok u napadu | 28.4% (19.) | 34.6% (15.) | 34.5% (8.) | 31.0% (5.) |
| slobodna bacanja | 28.6% (15.) | 29.2% (9.) | 25.8% (19.) | 33.9% (17.) |
4. Šutevi i zone
Hapoel Tel Aviv upućuje 9% šuteva trojke sa vrha (liga 9%) sa 49% (liga 35%), a Barselona tu dozvoljava 38%. To je najveća prednost tima Hapoel Tel Aviv.
Barselona upućuje 12% šuteva ispod koša (liga 17%) sa 86% (liga 78%), a Hapoel Tel Aviv tu dozvoljava 80%. To je najveća prednost tima Barselona.
| Udeo šuteva · % | Koš | Reket | Poludist. | Ugao 3 | Krilo 3 | Vrh 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Napad Hapoel Tel Aviv | 21% · 82% | 32% · 41% | 8% · 40% | 6% · 41% | 24% · 38% | 9% · 49% |
| Odbrana Barselona | 13% · 76% | 35% · 50% | 10% · 45% | 7% · 41% | 26% · 37% | 10% · 38% |
| Napad Barselona | 12% · 86% | 32% · 53% | 13% · 46% | 6% · 41% | 29% · 38% | 9% · 37% |
| Odbrana Hapoel Tel Aviv | 21% · 80% | 28% · 40% | 14% · 38% | 5% · 42% | 24% · 31% | 8% · 40% |
| Liga | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Hapoel Tel Aviv: 4% šuteva iz kontre i 6% iz druge šanse. Barselona: 5% šuteva iz kontre i 8% iz druge šanse. Shot chart Hapoel Tel Aviv · Shot chart Barselona
5. Petorke, On/Off i clutch
Hapoel Tel Aviv
Najbolje petorke
- Tomas Satoransky, Zach Leday, Elijah Bryant, Dan Oturu, Amir Coffey: +2.2 net u 46 poseda
- Vasilije Micic, Tomas Satoransky, Zach Leday, Elijah Bryant, Dan Oturu: -20.5 net u 54 poseda
On/Off
- Tai Odiase: tim je +22.8 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
- Zach Leday: tim je +21.2 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
- Bruno Caboclo: tim je 41.2 bolji kada on sedi
Hapoel Tel Aviv: +45.1 net u 20 clutch poseda (poslednjih 5′, razlika ≤5), 31-22 u poenima.
Barselona
Najbolje petorke
- Joel Parra, Olek Balcerowski, Kevin Punter, Justin Robinson, Tyrese Martin: +37.1 net u 54 poseda
- Joel Parra, Olek Balcerowski, Kevin Punter, Justin Robinson, Justin Minaya: -9.7 net u 31 poseda
On/Off
- Josh Nebo: tim je +16.3 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
- Kevin Punter: tim je +11.1 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
- Justin Robinson: tim je 12.0 bolji kada on sedi
Barselona: -9.1 net u 55 clutch poseda (poslednjih 5′, razlika ≤5), 71-76 u poenima.
6. Glavni igrači i dueli po pozicijama
Hapoel Tel Aviv
- Elijah Bryant Bekovi: 13.7 p., 5.7 sk., 4.2 as., 20.7 PIR
- Zach Leday Krila: 11.9 p., 4.4 sk., 0.7 as., 14.3 PIR
- Dan Oturu Centri: 11.0 p., 5.7 sk., 0.6 as., 13.3 PIR
- Antonio Blakeney Bekovi: 15.0 p., 2.0 sk., 1.1 as., 12.6 PIR
Barselona
- Kevin Punter Bekovi: 16.7 p., 2.0 sk., 2.3 as., 15.8 PIR
- Justin Robinson Bekovi: 13.0 p., 1.7 sk., 3.9 as., 13.2 PIR
- Umoja Gibson Bekovi: 10.5 p., 2.5 sk., 2.9 as., 13.0 PIR
- Josh Nebo Centri: 7.7 p., 7.2 sk., 0.8 as., 12.8 PIR
PIR po utakmici po poziciji · bez povređenih
| PIR / utakmica | Hapoel Tel Aviv daje | Barselona prima | Barselona daje | Hapoel Tel Aviv prima |
|---|---|---|---|---|
| Bekovi | 57.2 | 38.0 | 45.6 | 34.4 |
| Krila | 19.2 | 32.2 | 28.1 | 26.9 |
| Centri | 22.4 | 21.7 | 16.2 | 24.9 |
Najotvoreniji duel: bekovi tima Hapoel Tel Aviv (57.2 PIR po utakmici) protiv odbrane koja na toj poziciji daje 38.0 PIR.
7. Odsustva i njihov uticaj
Hapoel Tel Aviv
- Nema poznatih odsustava
Barselona
- Nema poznatih odsustava
8. Međusobni dueli
U poslednjih 2 duela u Evroligi (od 2023): Hapoel Tel Aviv 2, Barselona 0.
- 2026-03-13: Barselona – Hapoel Tel Aviv 75-80
- 2025-09-30: Hapoel Tel Aviv – Barselona 103-87
9. Naša procena
Sve navedeno sažima projekcija modela: Hapoel Tel Aviv 64% – Barselona 36%, rezultat oko 90-85. Isprobaj svoje scenarije (odsustva, odmor, domaćin) u Matchup Centru i prati utakmicu uživo na stranici utakmice.
Procene su statističke i nisu savet za klađenje niti garancija rezultata. Klađenje samo za punoletne (18+). Igrajte odgovorno.