EuroLeague · 10. hafta · 5 Kasım Perşembe 20:00
Fenerbahçe Beko – Baskonia: detaylı maç analizi (EuroLeague 10. hafta)
Resmi istatistikler ve tüm sezonun play-by-play verilerinden otomatik analiz. Hava atışına kadar sitenin her güncellemesinde yenilenir.
1. Hava atışı öncesi tablo
| Fenerbahçe Beko | Baskonia | |
|---|---|---|
| Sıra / derece | 7. · 6-3 | 20. · 1-8 |
| İç saha / deplasman | 5-0 / 1-3 | 1-4 / 0-4 |
| Form (5) | WWWLL | LLLLL |
| Atılan / yenen sayı | 79.9 / 76.6 | 83.1 / 94.1 |
| Net rating | +4.6 (7.) | -14.2 (20.) |
| Dinlenme günü | 7 | 6 |
Fenerbahçe Beko: G vs Zalgiris 99-80 · G vs Partizan 74-65 · G @ Olympiakos 64-61 · M @ Valencia 78-86 · M @ Real Madrid 76-95
Baskonia: M vs Dubai 79-93 · M @ Virtus Bologna 78-86 · M @ Panathinaikos 79-85 · M vs Real Madrid 86-104 · M @ ASVEL 79-94
Modelimiz Fenerbahçe Beko 85% veriyor; tahmini skor 88-78, toplam yaklaşık 166 sayı ve 75.0 hücumluk tempo. Güven: yüksek.
2. Maçı ne belirleyecek?
- Fenerbahçe Beko savunmada, şut (eFG%): 2. sırada, Baskonia hücumu ise 20. sırada. Fenerbahçe Beko bu alanı kapatabilir.
- Fenerbahçe Beko savunmada, top kayıpları: 9. sırada, Baskonia hücumu ise 20. sırada. Fenerbahçe Beko bu alanı kapatabilir.
- Baskonia hücumda, serbest atışlar: ligde 5. sırada; rakip Fenerbahçe Beko savunması ise yalnızca 16. sırada. Avantaj açıkça Baskonia tarafında.
- Tempo: Baskonia daha hızlı oynuyor (77.2 hücum), rakibi Fenerbahçe Beko ise daha yavaş (72.0). Temposunu kabul ettiren ilk adımı atar; model 75.0 hücum bekliyor.
3. Hücum ve savunma detaylı
100 hücum başına, play-by-play verisinden · parantez içinde lig sıralaması (1. = en iyi, 20 takım)
| Fenerbahçe Beko | Baskonia | Lig | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 110.9 (17.) | 107.6 (19.) | 115.6 |
| Defensive rating | 106.3 (3.) | 121.9 (17.) | 115.6 |
| Tempo (hücum) | 72.0 (20.) | 77.2 (2.) | 75.0 |
| eFG% | 51.9% (17.) | 50.4% (20.) | 54.6% |
| TS% | 55.8% (18.) | 55.4% (19.) | 58.5% |
| Üçlük deneme oranı | 43.7% | 41.7% | – |
| Asist oranı | 62.0% (10.) | 69.0% (3.) | 61.9% |
| Top kaybı % | 17.6% (10.) | 19.9% (20.) | 16.9% |
| OREB% | 33.7% (11.) | 34.0% (10.) | 33.2% |
| DREB% | 66.4% (13.) | 65.4% (15.) | 66.8% |
| Serbest atış oranı | 29.8% (13.) | 32.9% (5.) | 30.3% |
| Rakip eFG% | 48.5% (2.) | 58.2% (17.) | 54.7% |
| Rakip TOV% | 17.4% (9.) | 17.0% (12.) | 16.9% |
| Rakip FTr | 33.9% (16.) | 33.3% (15.) | 30.4% |
Fenerbahçe Beko: Güçlü yönler: rakiplerin şut isabetini düşürüyor. Zayıf yönler: zayıf şut isabeti.
Baskonia: Güçlü yönler: sık sık çizgiye gidiyor. Zayıf yönler: zayıf şut isabeti ve çok top kaybediyor.
Four Factors karşılaştırması
| Faktör | Fenerbahçe Beko hücumu | Baskonia savunması | Baskonia hücumu | Fenerbahçe Beko savunması |
|---|---|---|---|---|
| şut (eFG%) | 51.9% (17.) | 58.2% (17.) | 50.4% (20.) | 48.5% (2.) |
| top kayıpları | 17.6% (10.) | 17.0% (12.) | 19.9% (20.) | 17.4% (9.) |
| hücum ribaundları | 33.7% (11.) | 34.6% (15.) | 34.0% (10.) | 33.6% (13.) |
| serbest atışlar | 29.8% (13.) | 33.3% (15.) | 32.9% (5.) | 33.9% (16.) |
4. Şutlar ve bölgeler
Fenerbahçe Beko şutlarının 26% kadarını boyalı alandan kullanıyor (lig 30%), isabeti 48% (lig 47%); rakip Baskonia ise orada 54% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Fenerbahçe Beko için.
Baskonia şutlarının 15% kadarını pota altından kullanıyor (lig 17%), isabeti 82% (lig 78%); rakip Fenerbahçe Beko ise orada 74% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Baskonia için.
| Şut payı · isabet % | Pota altı | Boyalı alan | Orta | Köşe 3 | Kanat 3 | Tepe 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hücum Fenerbahçe Beko | 19% · 77% | 26% · 48% | 11% · 42% | 8% · 34% | 24% · 28% | 12% · 34% |
| Savunma Baskonia | 16% · 82% | 38% · 54% | 9% · 35% | 1% · 63% | 28% · 37% | 8% · 41% |
| Hücum Baskonia | 15% · 82% | 35% · 47% | 8% · 37% | 3% · 53% | 31% · 29% | 8% · 23% |
| Savunma Fenerbahçe Beko | 18% · 74% | 28% · 42% | 15% · 41% | 5% · 32% | 24% · 29% | 10% · 28% |
| Lig | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Fenerbahçe Beko: şutların 7% kadarı hızlı hücumdan, 6% kadarı ikinci şanstan. Baskonia: şutların 6% kadarı hızlı hücumdan, 7% kadarı ikinci şanstan. Shot chart Fenerbahçe Beko · Shot chart Baskonia
5. Beşliler, On/Off ve clutch
Fenerbahçe Beko
En iyi beşliler
- Nicolo Melli, Will Clyburn, Shane Larkin, Shavon Shields, Wade Baldwin Iv: +15.8 net içinde 32 hücum
- Sertac Sanli, Shavon Shields, Trent Forrest, Talen Horton Tucker, Braxton Key: +3.9 net içinde 51 hücum
On/Off
- Wade Baldwin Iv: takım +23.8 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Nicolo Melli: takım +17.5 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Braxton Key: takım 17.5 o kenardayken daha iyi
Fenerbahçe Beko: 25 clutch hücumda +32.4 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 31-23.
Baskonia
En iyi beşliler
- Matteo Spagnolo, Kenneth Faried, Dj Stewart, Kobi Simmons, A.J. Lawson: -13.7 net içinde 29 hücum
- Rodions Kurucs, Tadas Sedekerskis, Dj Stewart, Kobi Simmons, Chris Duarte: +44.2 net içinde 20 hücum
On/Off
- Rodions Kurucs: takım +31.6 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Marcio Santos: takım +25.2 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Dj Stewart: takım 30.0 o kenardayken daha iyi
Baskonia: 19 clutch hücumda -31.4 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 16-22.
6. Öne çıkan oyuncular ve pozisyon eşleşmeleri
Fenerbahçe Beko
- Shavon Shields Forvetler: 11.9 sayı, 5.2 rib, 1.6 ast, 14.6 PIR
- Wade Baldwin Iv Gardlar: 11.7 sayı, 3.1 rib, 4.9 ast, 13.8 PIR
- Talen Horton Tucker Gardlar: 10.6 sayı, 3.4 rib, 2.1 ast, 11.1 PIR
- Will Clyburn Forvetler: 10.1 sayı, 2.8 rib, 1.6 ast, 10.1 PIR
Baskonia
- Tadas Sedekerskis Forvetler: 10.1 sayı, 4.7 rib, 0.3 ast, 13.0 PIR
- Kenneth Faried Pivotlar: 8.7 sayı, 5.9 rib, 0.7 ast, 12.9 PIR
- Chris Duarte Forvetler: 10.7 sayı, 4.3 rib, 1.8 ast, 11.7 PIR
- A.J. Lawson Forvetler: 12.9 sayı, 2.9 rib, 2.1 ast, 10.2 PIR
Pozisyona göre maç başına PIR · üretime sakat oyuncular dahil değil
| PIR / maç | Fenerbahçe Beko üretiyor | Baskonia izin veriyor | Baskonia üretiyor | Fenerbahçe Beko izin veriyor |
|---|---|---|---|---|
| Gardlar | 35.4 | 44.2 | 15.1 | 28.8 |
| Forvetler | 40.6 | 35.2 | 47.6 | 23.1 |
| Pivotlar | 8.1 | 31.1 | 12.9 | 22.0 |
En açık eşleşme: Fenerbahçe Beko – gardlar (maç başına 35.4 PIR), bu pozisyonda 44.2 PIR veren bir savunmaya karşı.
7. Eksikler ve etkileri
Fenerbahçe Beko
- Bilinen eksik yok
Baskonia
- Bilinen eksik yok
8. Aralarındaki maçlar
EuroLeague’deki son 6 karşılaşma (2023’ten beri): Fenerbahçe Beko 4, Baskonia 2.
- 2026-01-23: Fenerbahçe Beko – Baskonia 84-71
- 2026-01-02: Baskonia – Fenerbahçe Beko 93-108
- 2025-03-28: Fenerbahçe Beko – Baskonia 82-77
- 2024-12-03: Baskonia – Fenerbahçe Beko 88-76
- 2024-03-01: Fenerbahçe Beko – Baskonia 111-96
- 2023-12-06: Baskonia – Fenerbahçe Beko 80-79
9. Bizim görüşümüz
Yukarıdakilerin hepsi modelin tahmininde birleşiyor: Fenerbahçe Beko 85% – Baskonia 15%, skor yaklaşık 88-78. Kendi senaryolarını (eksikler, dinlenme, salon) Matchup Center üzerinde dene ve maçı maç sayfasından canlı takip et.
Tahminler istatistiksel hesaplamalardır; bahis tavsiyesi ya da herhangi bir sonucun garantisi değildir. Bahis yalnızca yetişkinler (18+) içindir. Sorumlu oyna.