BasketballStatsStatistika Evrolige 2026-27 ΕΛENESTR

EuroLeague · 10. kolo · četvrtak, 5. novembar 20:00

Fenerbahče – Baskonija: detaljna analiza (10. kolo Evrolige)

Automatska analiza iz zvanične statistike i play-by-play podataka cele sezone. Osvežava se pri svakom ažuriranju sajta do početka utakmice.

1. Slika pre početka

FenerbahčeBaskonija
Pozicija / skor7. · 6-320. · 1-8
Kod kuće / u gostima5-0 / 1-31-4 / 0-4
Forma (5)WWWLLLLLLL
Poeni dati / primljeni79.9 / 76.683.1 / 94.1
Net rating+4.6 (7.)-14.2 (20.)
Dani odmora76

Fenerbahče: P vs Žalgiris 99-80 · P vs Partizan 74-65 · P @ Olimpijakos 64-61 · I @ Valensija 78-86 · I @ Real Madrid 76-95

Baskonija: I vs Dubai 79-93 · I @ Virtus Bolonja 78-86 · I @ Panatinaikos 79-85 · I vs Real Madrid 86-104 · I @ Asvel 79-94

Naš model daje 85% timu Fenerbahče, uz procenjeni rezultat 88-78, oko 166 ukupnih poena i tempo od 75.0 poseda. Pouzdanost: visoka.

2. Šta će odlučiti utakmicu

  1. Fenerbahče u odbrani, šut (eFG%): 2., dok je napad tima Baskonija 20.. Fenerbahče može da zatvori ovaj segment.
  2. Fenerbahče u odbrani, izgubljene lopte: 9., dok je napad tima Baskonija 20.. Fenerbahče može da zatvori ovaj segment.
  3. Baskonija u napadu, slobodna bacanja: 5. u ligi, a odbrana tima Fenerbahče tek 16.. Jasna prednost za Baskonija.
  4. Tempo: Baskonija igra brže (77.2 poseda) od tima Fenerbahče (72.0). Ko nametne svoj ritam pravi prvi korak; model očekuje 75.0.

3. Napad i odbrana detaljno

Na 100 poseda, iz play-by-play · u zagradi mesto u ligi (1. = najbolji, 20 timova)

FenerbahčeBaskonijaLiga
Offensive rating110.9 (17.)107.6 (19.)115.6
Defensive rating106.3 (3.)121.9 (17.)115.6
Tempo (posedi)72.0 (20.)77.2 (2.)75.0
eFG%51.9% (17.)50.4% (20.)54.6%
TS%55.8% (18.)55.4% (19.)58.5%
Trojke / šutevi43.7%41.7%–
Asistencije / koševi62.0% (10.)69.0% (3.)61.9%
Izgubljene / posed17.6% (10.)19.9% (20.)16.9%
OREB%33.7% (11.)34.0% (10.)33.2%
DREB%66.4% (13.)65.4% (15.)66.8%
Bacanja / šutevi29.8% (13.)32.9% (5.)30.3%
eFG% protivnika48.5% (2.)58.2% (17.)54.7%
Izgubljene protivnika17.4% (9.)17.0% (12.)16.9%
Bacanja protivnika33.9% (16.)33.3% (15.)30.4%

Fenerbahče: Prednosti: drži protivnike na lošem šutu. Slabosti: slabo šutiranje.

Baskonija: Prednosti: često ide na liniju. Slabosti: slabo šutiranje i gubi mnogo lopti.

Four Factors jedan na jedan

FaktorNapad FenerbahčeOdbrana BaskonijaNapad BaskonijaOdbrana Fenerbahče
šut (eFG%)51.9% (17.)58.2% (17.)50.4% (20.)48.5% (2.)
izgubljene lopte17.6% (10.)17.0% (12.)19.9% (20.)17.4% (9.)
skok u napadu33.7% (11.)34.6% (15.)34.0% (10.)33.6% (13.)
slobodna bacanja29.8% (13.)33.3% (15.)32.9% (5.)33.9% (16.)

4. Šutevi i zone

Fenerbahče upućuje 26% šuteva u reketu (liga 30%) sa 48% (liga 47%), a Baskonija tu dozvoljava 54%. To je najveća prednost tima Fenerbahče.

Baskonija upućuje 15% šuteva ispod koša (liga 17%) sa 82% (liga 78%), a Fenerbahče tu dozvoljava 74%. To je najveća prednost tima Baskonija.

Udeo šuteva · %KošReketPoludist.Ugao 3Krilo 3Vrh 3
Napad Fenerbahče19% · 77%26% · 48%11% · 42%8% · 34%24% · 28%12% · 34%
Odbrana Baskonija16% · 82%38% · 54%9% · 35%1% · 63%28% · 37%8% · 41%
Napad Baskonija15% · 82%35% · 47%8% · 37%3% · 53%31% · 29%8% · 23%
Odbrana Fenerbahče18% · 74%28% · 42%15% · 41%5% · 32%24% · 29%10% · 28%
Liga17% · 78%30% · 47%11% · 42%6% · 40%26% · 35%9% · 35%

Fenerbahče: 7% šuteva iz kontre i 6% iz druge šanse. Baskonija: 6% šuteva iz kontre i 7% iz druge šanse. Shot chart Fenerbahče · Shot chart Baskonija

5. Petorke, On/Off i clutch

Fenerbahče

Najbolje petorke

  • Nicolo Melli, Will Clyburn, Shane Larkin, Shavon Shields, Wade Baldwin Iv: +15.8 net u 32 poseda
  • Sertac Sanli, Shavon Shields, Trent Forrest, Talen Horton Tucker, Braxton Key: +3.9 net u 51 poseda

On/Off

  • Wade Baldwin Iv: tim je +23.8 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
  • Nicolo Melli: tim je +17.5 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
  • Braxton Key: tim je 17.5 bolji kada on sedi

Fenerbahče: +32.4 net u 25 clutch poseda (poslednjih 5′, razlika ≤5), 31-23 u poenima.

Baskonija

Najbolje petorke

  • Matteo Spagnolo, Kenneth Faried, Dj Stewart, Kobi Simmons, A.J. Lawson: -13.7 net u 29 poseda
  • Rodions Kurucs, Tadas Sedekerskis, Dj Stewart, Kobi Simmons, Chris Duarte: +44.2 net u 20 poseda

On/Off

  • Rodions Kurucs: tim je +31.6 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
  • Marcio Santos: tim je +25.2 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
  • Dj Stewart: tim je 30.0 bolji kada on sedi

Baskonija: -31.4 net u 19 clutch poseda (poslednjih 5′, razlika ≤5), 16-22 u poenima.

6. Glavni igrači i dueli po pozicijama

Fenerbahče

Baskonija

PIR po utakmici po poziciji · bez povređenih

PIR / utakmicaFenerbahče dajeBaskonija primaBaskonija dajeFenerbahče prima
Bekovi35.444.215.128.8
Krila40.635.247.623.1
Centri8.131.112.922.0

Najotvoreniji duel: bekovi tima Fenerbahče (35.4 PIR po utakmici) protiv odbrane koja na toj poziciji daje 44.2 PIR.

7. Odsustva i njihov uticaj

Fenerbahče

  • Nema poznatih odsustava

Baskonija

  • Rodions Kurucs: Propustio je poslednje 2 utakmice svog tima
  • Chris Duarte: Propustio je poslednje 3 utakmice svog tima
  • Tadas Sedekerskis: Propustio je poslednje 2 utakmice svog tima

8. Međusobni dueli

U poslednjih 6 duela u Evroligi (od 2023): Fenerbahče 4, Baskonija 2.

  • 2026-01-23: Fenerbahče – Baskonija 84-71
  • 2026-01-02: Baskonija – Fenerbahče 93-108
  • 2025-03-28: Fenerbahče – Baskonija 82-77
  • 2024-12-03: Baskonija – Fenerbahče 88-76
  • 2024-03-01: Fenerbahče – Baskonija 111-96
  • 2023-12-06: Baskonija – Fenerbahče 80-79

9. Naša procena

Sve navedeno sažima projekcija modela: Fenerbahče 85% – Baskonija 15%, rezultat oko 88-78. Isprobaj svoje scenarije (odsustva, odmor, domaćin) u Matchup Centru i prati utakmicu uživo na stranici utakmice.

Procene su statističke i nisu savet za klađenje niti garancija rezultata. Klađenje samo za punoletne (18+). Igrajte odgovorno.