EuroLeague · 10. hafta · 6 Kasım Cuma 19:00
Beşiktaş GAİN – Zalgiris: detaylı maç analizi (EuroLeague 10. hafta)
Resmi istatistikler ve tüm sezonun play-by-play verilerinden otomatik analiz. Hava atışına kadar sitenin her güncellemesinde yenilenir.
1. Hava atışı öncesi tablo
| Beşiktaş GAİN | Zalgiris | |
|---|---|---|
| Sıra / derece | 11. · 4-5 | 10. · 5-4 |
| İç saha / deplasman | 1-3 / 3-2 | 2-2 / 3-2 |
| Form (5) | LWLLW | LLWWW |
| Atılan / yenen sayı | 90.0 / 91.8 | 85.9 / 84.0 |
| Net rating | -2.3 (11.) | +2.5 (10.) |
| Dinlenme günü | 7 | 7 |
Beşiktaş GAİN: M @ Hapoel Tel Aviv 82-100 · G vs Bayern Münih 95-87 · M @ Anadolu Efes 80-89 · M vs Olympiakos 73-81 · G @ Virtus Bologna 103-101
Zalgiris: M @ Fenerbahçe Beko 80-99 · M vs Anadolu Efes 70-85 · G vs ASVEL 105-85 · G @ Virtus Bologna 91-74 · G vs Partizan 87-80
Modelimiz Beşiktaş GAİN 51% veriyor; tahmini skor 89-89, toplam yaklaşık 179 sayı ve 75.6 hücumluk tempo. Güven: düşük.
2. Maçı ne belirleyecek?
- Zalgiris savunmada, hücum ribaundları: 1. sırada, Beşiktaş GAİN hücumu ise 17. sırada. Zalgiris bu alanı kapatabilir.
- Zalgiris hücumda, serbest atışlar: ligde 7. sırada; rakip Beşiktaş GAİN savunması ise yalnızca 20. sırada. Avantaj açıkça Zalgiris tarafında.
- Zalgiris savunmada, serbest atışlar: 6. sırada, Beşiktaş GAİN hücumu ise 18. sırada. Zalgiris bu alanı kapatabilir.
3. Hücum ve savunma detaylı
100 hücum başına, play-by-play verisinden · parantez içinde lig sıralaması (1. = en iyi, 20 takım)
| Beşiktaş GAİN | Zalgiris | Lig | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 118.5 (7.) | 115.0 (10.) | 115.6 |
| Defensive rating | 120.9 (15.) | 112.5 (6.) | 115.6 |
| Tempo (hücum) | 75.9 (8.) | 74.7 (12.) | 75.0 |
| eFG% | 57.7% (2.) | 54.7% (13.) | 54.6% |
| TS% | 60.9% (3.) | 58.6% (12.) | 58.5% |
| Üçlük deneme oranı | 43.2% | 39.4% | – |
| Asist oranı | 61.6% (13.) | 65.1% (6.) | 61.9% |
| Top kaybı % | 15.8% (8.) | 18.5% (16.) | 16.9% |
| OREB% | 29.3% (17.) | 36.1% (4.) | 33.2% |
| DREB% | 66.6% (12.) | 72.2% (1.) | 66.8% |
| Serbest atış oranı | 26.7% (18.) | 32.2% (7.) | 30.3% |
| Rakip eFG% | 56.4% (15.) | 53.0% (8.) | 54.7% |
| Rakip TOV% | 17.1% (10.) | 15.2% (17.) | 16.9% |
| Rakip FTr | 45.1% (20.) | 26.3% (6.) | 30.4% |
Beşiktaş GAİN: Güçlü yönler: isabetli şut. Zayıf yönler: nadiren çizgiye gidiyor ve az hücum ribaundu.
Zalgiris: Güçlü yönler: ribaund mücadelesinde iyi blok-out yapıyor ve ikinci şanslarda güçlü. Zayıf yönler: az top kaybı yaptırıyor ve çok top kaybediyor.
Four Factors karşılaştırması
| Faktör | Beşiktaş GAİN hücumu | Zalgiris savunması | Zalgiris hücumu | Beşiktaş GAİN savunması |
|---|---|---|---|---|
| şut (eFG%) | 57.7% (2.) | 53.0% (8.) | 54.7% (13.) | 56.4% (15.) |
| top kayıpları | 15.8% (8.) | 15.2% (17.) | 18.5% (16.) | 17.1% (10.) |
| hücum ribaundları | 29.3% (17.) | 27.8% (1.) | 36.1% (4.) | 33.4% (12.) |
| serbest atışlar | 26.7% (18.) | 26.3% (6.) | 32.2% (7.) | 45.1% (20.) |
4. Şutlar ve bölgeler
Beşiktaş GAİN şutlarının 30% kadarını kanattan üçlük olarak kullanıyor (lig 26%), isabeti 44% (lig 35%); rakip Zalgiris ise orada 30% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Beşiktaş GAİN için.
Zalgiris şutlarının 11% kadarını tepeden üçlük olarak kullanıyor (lig 9%), isabeti 39% (lig 35%); rakip Beşiktaş GAİN ise orada 36% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Zalgiris için.
| Şut payı · isabet % | Pota altı | Boyalı alan | Orta | Köşe 3 | Kanat 3 | Tepe 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hücum Beşiktaş GAİN | 15% · 85% | 31% · 47% | 11% · 40% | 5% · 46% | 30% · 44% | 9% · 24% |
| Savunma Zalgiris | 20% · 79% | 29% · 46% | 14% · 44% | 4% · 41% | 25% · 30% | 8% · 33% |
| Hücum Zalgiris | 18% · 71% | 33% · 44% | 10% · 30% | 6% · 63% | 23% · 37% | 11% · 39% |
| Savunma Beşiktaş GAİN | 19% · 85% | 34% · 47% | 13% · 46% | 3% · 35% | 24% · 36% | 7% · 36% |
| Lig | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Beşiktaş GAİN: şutların 7% kadarı hızlı hücumdan, 7% kadarı ikinci şanstan. Zalgiris: şutların 5% kadarı hızlı hücumdan, 7% kadarı ikinci şanstan. Shot chart Beşiktaş GAİN · Shot chart Zalgiris
5. Beşliler, On/Off ve clutch
Beşiktaş GAİN
En iyi beşliler
- Berk Ugurlu, Ante Zizic, Anthony Brown, Conor Morgan, Jaylen Nowell: -10.3 net içinde 29 hücum
- Ante Zizic, Anthony Brown, Conor Morgan, Devon Dotson, Jaylen Nowell: +14.1 net içinde 28 hücum
On/Off
- Devon Dotson: takım +23.7 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Wenyen Gabriel: takım +16.4 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Berk Ugurlu: takım 20.7 o kenardayken daha iyi
Beşiktaş GAİN: 9 clutch hücumda +162.8 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 23-9.
Zalgiris
En iyi beşliler
- Jonas Valanciunas, Arnas Butkevicius, Azuolas Tubelis, Carsen Edwards, Saben Lee: +3.7 net içinde 54 hücum
On/Off
- Marius Grigonis: takım +23.0 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Maodo Lo: takım +11.0 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Marek Blazevic: takım 43.8 o kenardayken daha iyi
Zalgiris: 37 clutch hücumda +27.1 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 56-46.
6. Öne çıkan oyuncular ve pozisyon eşleşmeleri
Beşiktaş GAİN
- Ante Zizic Pivotlar: 8.3 sayı, 5.3 rib, 1.4 ast, 13.8 PIR
- Devon Dotson Gardlar: 9.7 sayı, 1.9 rib, 3.7 ast, 12.9 PIR
- Scottie Wilbekin Gardlar: 14.8 sayı, 1.6 rib, 3.1 ast, 12.7 PIR
- Jaylen Nowell Gardlar: 12.1 sayı, 2.8 rib, 2.2 ast, 9.0 PIR
Zalgiris
- Jonas Valanciunas Pivotlar: 12.1 sayı, 8.1 rib, 2.0 ast, 19.3 PIR
- Azuolas Tubelis Forvetler: 11.3 sayı, 6.0 rib, 1.6 ast, 15.6 PIR
- Carsen Edwards Gardlar: 15.8 sayı, 1.2 rib, 2.6 ast, 12.0 PIR
- Sterling Brown Gardlar: 11.0 sayı, 2.8 rib, 1.0 ast, 11.0 PIR
Pozisyona göre maç başına PIR · üretime sakat oyuncular dahil değil
| PIR / maç | Beşiktaş GAİN üretiyor | Zalgiris izin veriyor | Zalgiris üretiyor | Beşiktaş GAİN izin veriyor |
|---|---|---|---|---|
| Gardlar | 36.4 | 35.8 | 37.4 | 40.3 |
| Forvetler | 10.9 | 36.6 | 33.0 | 42.6 |
| Pivotlar | 35.9 | 14.4 | 20.3 | 20.7 |
En açık eşleşme: Zalgiris – gardlar (maç başına 37.4 PIR), bu pozisyonda 40.3 PIR veren bir savunmaya karşı.
7. Eksikler ve etkileri
Beşiktaş GAİN
- Bilinen eksik yok
Zalgiris
- Bilinen eksik yok
9. Bizim görüşümüz
Yukarıdakilerin hepsi modelin tahmininde birleşiyor: Beşiktaş GAİN 51% – Zalgiris 49%, skor yaklaşık 89-89. Kendi senaryolarını (eksikler, dinlenme, salon) Matchup Center üzerinde dene ve maçı maç sayfasından canlı takip et.
Tahminler istatistiksel hesaplamalardır; bahis tavsiyesi ya da herhangi bir sonucun garantisi değildir. Bahis yalnızca yetişkinler (18+) içindir. Sorumlu oyna.