EuroLeague · 10. kolo · petak, 6. novembar 19:00
Bešiktaš – Žalgiris: detaljna analiza (10. kolo Evrolige)
Automatska analiza iz zvanične statistike i play-by-play podataka cele sezone. Osvežava se pri svakom ažuriranju sajta do početka utakmice.
1. Slika pre početka
| Bešiktaš | Žalgiris | |
|---|---|---|
| Pozicija / skor | 11. · 4-5 | 10. · 5-4 |
| Kod kuće / u gostima | 1-3 / 3-2 | 2-2 / 3-2 |
| Forma (5) | LWLLW | LLWWW |
| Poeni dati / primljeni | 90.0 / 91.8 | 85.9 / 84.0 |
| Net rating | -2.3 (11.) | +2.5 (10.) |
| Dani odmora | 7 | 7 |
Bešiktaš: I @ Hapoel Tel Aviv 82-100 · P vs Bajern Minhen 95-87 · I @ Anadolu Efes 80-89 · I vs Olimpijakos 73-81 · P @ Virtus Bolonja 103-101
Žalgiris: I @ Fenerbahče 80-99 · I vs Anadolu Efes 70-85 · P vs Asvel 105-85 · P @ Virtus Bolonja 91-74 · P vs Partizan 87-80
Naš model daje 51% timu Bešiktaš, uz procenjeni rezultat 89-89, oko 179 ukupnih poena i tempo od 75.6 poseda. Pouzdanost: niska.
2. Šta će odlučiti utakmicu
- Žalgiris u odbrani, skok u napadu: 1., dok je napad tima Bešiktaš 17.. Žalgiris može da zatvori ovaj segment.
- Žalgiris u napadu, slobodna bacanja: 7. u ligi, a odbrana tima Bešiktaš tek 20.. Jasna prednost za Žalgiris.
- Žalgiris u odbrani, slobodna bacanja: 6., dok je napad tima Bešiktaš 18.. Žalgiris može da zatvori ovaj segment.
3. Napad i odbrana detaljno
Na 100 poseda, iz play-by-play · u zagradi mesto u ligi (1. = najbolji, 20 timova)
| Bešiktaš | Žalgiris | Liga | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 118.5 (7.) | 115.0 (10.) | 115.6 |
| Defensive rating | 120.9 (15.) | 112.5 (6.) | 115.6 |
| Tempo (posedi) | 75.9 (8.) | 74.7 (12.) | 75.0 |
| eFG% | 57.7% (2.) | 54.7% (13.) | 54.6% |
| TS% | 60.9% (3.) | 58.6% (12.) | 58.5% |
| Trojke / šutevi | 43.2% | 39.4% | – |
| Asistencije / koševi | 61.6% (13.) | 65.1% (6.) | 61.9% |
| Izgubljene / posed | 15.8% (8.) | 18.5% (16.) | 16.9% |
| OREB% | 29.3% (17.) | 36.1% (4.) | 33.2% |
| DREB% | 66.6% (12.) | 72.2% (1.) | 66.8% |
| Bacanja / šutevi | 26.7% (18.) | 32.2% (7.) | 30.3% |
| eFG% protivnika | 56.4% (15.) | 53.0% (8.) | 54.7% |
| Izgubljene protivnika | 17.1% (10.) | 15.2% (17.) | 16.9% |
| Bacanja protivnika | 45.1% (20.) | 26.3% (6.) | 30.4% |
Bešiktaš: Prednosti: efikasno šutiranje. Slabosti: retko ide na liniju i malo skokova u napadu.
Žalgiris: Prednosti: dobro zatvara skok i jaka u drugim šansama. Slabosti: izaziva malo grešaka i gubi mnogo lopti.
Four Factors jedan na jedan
| Faktor | Napad Bešiktaš | Odbrana Žalgiris | Napad Žalgiris | Odbrana Bešiktaš |
|---|---|---|---|---|
| šut (eFG%) | 57.7% (2.) | 53.0% (8.) | 54.7% (13.) | 56.4% (15.) |
| izgubljene lopte | 15.8% (8.) | 15.2% (17.) | 18.5% (16.) | 17.1% (10.) |
| skok u napadu | 29.3% (17.) | 27.8% (1.) | 36.1% (4.) | 33.4% (12.) |
| slobodna bacanja | 26.7% (18.) | 26.3% (6.) | 32.2% (7.) | 45.1% (20.) |
4. Šutevi i zone
Bešiktaš upućuje 30% šuteva trojke sa krila (liga 26%) sa 44% (liga 35%), a Žalgiris tu dozvoljava 30%. To je najveća prednost tima Bešiktaš.
Žalgiris upućuje 11% šuteva trojke sa vrha (liga 9%) sa 39% (liga 35%), a Bešiktaš tu dozvoljava 36%. To je najveća prednost tima Žalgiris.
| Udeo šuteva · % | Koš | Reket | Poludist. | Ugao 3 | Krilo 3 | Vrh 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Napad Bešiktaš | 15% · 85% | 31% · 47% | 11% · 40% | 5% · 46% | 30% · 44% | 9% · 24% |
| Odbrana Žalgiris | 20% · 79% | 29% · 46% | 14% · 44% | 4% · 41% | 25% · 30% | 8% · 33% |
| Napad Žalgiris | 18% · 71% | 33% · 44% | 10% · 30% | 6% · 63% | 23% · 37% | 11% · 39% |
| Odbrana Bešiktaš | 19% · 85% | 34% · 47% | 13% · 46% | 3% · 35% | 24% · 36% | 7% · 36% |
| Liga | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Bešiktaš: 7% šuteva iz kontre i 7% iz druge šanse. Žalgiris: 5% šuteva iz kontre i 7% iz druge šanse. Shot chart Bešiktaš · Shot chart Žalgiris
5. Petorke, On/Off i clutch
Bešiktaš
Najbolje petorke
- Berk Ugurlu, Ante Zizic, Anthony Brown, Conor Morgan, Jaylen Nowell: -10.3 net u 29 poseda
- Ante Zizic, Anthony Brown, Conor Morgan, Devon Dotson, Jaylen Nowell: +14.1 net u 28 poseda
On/Off
- Devon Dotson: tim je +23.7 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
- Wenyen Gabriel: tim je +16.4 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
- Berk Ugurlu: tim je 20.7 bolji kada on sedi
Bešiktaš: +162.8 net u 9 clutch poseda (poslednjih 5′, razlika ≤5), 23-9 u poenima.
Žalgiris
Najbolje petorke
- Jonas Valanciunas, Arnas Butkevicius, Azuolas Tubelis, Carsen Edwards, Saben Lee: +3.7 net u 54 poseda
On/Off
- Marius Grigonis: tim je +23.0 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
- Maodo Lo: tim je +11.0 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
- Marek Blazevic: tim je 43.8 bolji kada on sedi
Žalgiris: +27.1 net u 37 clutch poseda (poslednjih 5′, razlika ≤5), 56-46 u poenima.
6. Glavni igrači i dueli po pozicijama
Bešiktaš
- Ante Zizic Centri: 8.3 p., 5.3 sk., 1.4 as., 13.8 PIR
- Devon Dotson Bekovi: 9.7 p., 1.9 sk., 3.7 as., 12.9 PIR
- Scottie Wilbekin Bekovi: 14.8 p., 1.6 sk., 3.1 as., 12.7 PIR
- Jaylen Nowell Bekovi: 12.1 p., 2.8 sk., 2.2 as., 9.0 PIR
Žalgiris
- Jonas Valanciunas Centri: 12.1 p., 8.1 sk., 2.0 as., 19.3 PIR
- Azuolas Tubelis Krila: 11.3 p., 6.0 sk., 1.6 as., 15.6 PIR
- Carsen Edwards Bekovi: 15.8 p., 1.2 sk., 2.6 as., 12.0 PIR
- Sterling Brown Bekovi: 11.0 p., 2.8 sk., 1.0 as., 11.0 PIR
PIR po utakmici po poziciji · bez povređenih
| PIR / utakmica | Bešiktaš daje | Žalgiris prima | Žalgiris daje | Bešiktaš prima |
|---|---|---|---|---|
| Bekovi | 36.4 | 35.8 | 37.4 | 40.3 |
| Krila | 10.9 | 36.6 | 33.0 | 42.6 |
| Centri | 35.9 | 14.4 | 20.3 | 20.7 |
Najotvoreniji duel: bekovi tima Žalgiris (37.4 PIR po utakmici) protiv odbrane koja na toj poziciji daje 40.3 PIR.
7. Odsustva i njihov uticaj
Bešiktaš
- Furkan Korkmaz: Propustio je poslednje 3 utakmice svog tima
- Devon Dotson: Propustio je poslednje 2 utakmice svog tima
Žalgiris
- Nema poznatih odsustava
9. Naša procena
Sve navedeno sažima projekcija modela: Bešiktaš 51% – Žalgiris 49%, rezultat oko 89-89. Isprobaj svoje scenarije (odsustva, odmor, domaćin) u Matchup Centru i prati utakmicu uživo na stranici utakmice.
Procene su statističke i nisu savet za klađenje niti garancija rezultata. Klađenje samo za punoletne (18+). Igrajte odgovorno.