EuroLeague · 10. hafta · 5 Kasım Perşembe 21:00
ASVEL – Bayern Münih: detaylı maç analizi (EuroLeague 10. hafta)
Resmi istatistikler ve tüm sezonun play-by-play verilerinden otomatik analiz. Hava atışına kadar sitenin her güncellemesinde yenilenir.
1. Hava atışı öncesi tablo
| ASVEL | Bayern Münih | |
|---|---|---|
| Sıra / derece | 15. · 4-5 | 18. · 2-7 |
| İç saha / deplasman | 3-2 / 1-3 | 0-4 / 2-3 |
| Form (5) | LLLWW | WLLLL |
| Atılan / yenen sayı | 87.6 / 92.3 | 85.4 / 94.4 |
| Net rating | -6.3 (16.) | -12.0 (19.) |
| Dinlenme günü | 6 | 7 |
ASVEL: M vs Kızılyıldız 82-84 · M @ Real Madrid 92-111 · M @ Zalgiris 85-105 · G vs Partizan 82-75 · G vs Baskonia 94-79
Bayern Münih: G @ Anadolu Efes 101-93 · M @ Beşiktaş GAİN 87-95 · M vs Dubai 91-107 · M vs Barcelona 84-88 · M @ Kızılyıldız 73-103
Modelimiz ASVEL 57% veriyor; tahmini skor 90-87, toplam yaklaşık 176 sayı ve 75.6 hücumluk tempo. Güven: düşük.
2. Maçı ne belirleyecek?
- ASVEL savunmada, top kayıpları: 3. sırada, Bayern Münih hücumu ise 19. sırada. ASVEL bu alanı kapatabilir.
- ASVEL hücumda, şut (eFG%): ligde 3. sırada; rakip Bayern Münih savunması ise yalnızca 18. sırada. Avantaj açıkça ASVEL tarafında.
- Bayern Münih savunmada, serbest atışlar: 8. sırada, ASVEL hücumu ise 17. sırada. Bayern Münih bu alanı kapatabilir.
3. Hücum ve savunma detaylı
100 hücum başına, play-by-play verisinden · parantez içinde lig sıralaması (1. = en iyi, 20 takım)
| ASVEL | Bayern Münih | Lig | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 115.0 (9.) | 113.8 (14.) | 115.6 |
| Defensive rating | 121.3 (16.) | 125.8 (20.) | 115.6 |
| Tempo (hücum) | 76.1 (7.) | 75.1 (11.) | 75.0 |
| eFG% | 57.7% (3.) | 55.5% (10.) | 54.6% |
| TS% | 60.4% (6.) | 59.8% (8.) | 58.5% |
| Üçlük deneme oranı | 41.5% | 41.2% | – |
| Asist oranı | 69.1% (2.) | 64.3% (8.) | 61.9% |
| Top kaybı % | 18.1% (13.) | 19.1% (19.) | 16.9% |
| OREB% | 29.7% (16.) | 31.7% (14.) | 33.2% |
| DREB% | 59.0% (20.) | 64.7% (17.) | 66.8% |
| Serbest atış oranı | 28.1% (17.) | 29.9% (12.) | 30.3% |
| Rakip eFG% | 57.9% (16.) | 59.7% (18.) | 54.7% |
| Rakip TOV% | 18.7% (3.) | 16.1% (14.) | 16.9% |
| Rakip FTr | 29.7% (10.) | 28.8% (8.) | 30.4% |
ASVEL: Güçlü yönler: isabetli şut ve top kaybı yaptırıyor. Zayıf yönler: ikinci şans veriyor ve nadiren çizgiye gidiyor.
Bayern Münih: Zayıf yönler: çok top kaybediyor ve kolay şutlara izin veriyor.
Four Factors karşılaştırması
| Faktör | ASVEL hücumu | Bayern Münih savunması | Bayern Münih hücumu | ASVEL savunması |
|---|---|---|---|---|
| şut (eFG%) | 57.7% (3.) | 59.7% (18.) | 55.5% (10.) | 57.9% (16.) |
| top kayıpları | 18.1% (13.) | 16.1% (14.) | 19.1% (19.) | 18.7% (3.) |
| hücum ribaundları | 29.7% (16.) | 35.3% (17.) | 31.7% (14.) | 41.0% (20.) |
| serbest atışlar | 28.1% (17.) | 28.8% (8.) | 29.9% (12.) | 29.7% (10.) |
4. Şutlar ve bölgeler
ASVEL şutlarının 26% kadarını kanattan üçlük olarak kullanıyor (lig 26%), isabeti 42% (lig 35%); rakip Bayern Münih ise orada 37% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: ASVEL için.
Bayern Münih şutlarının 25% kadarını kanattan üçlük olarak kullanıyor (lig 26%), isabeti 40% (lig 35%); rakip ASVEL ise orada 37% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Bayern Münih için.
| Şut payı · isabet % | Pota altı | Boyalı alan | Orta | Köşe 3 | Kanat 3 | Tepe 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hücum ASVEL | 18% · 69% | 25% · 53% | 15% · 39% | 8% · 50% | 26% · 42% | 8% · 32% |
| Savunma Bayern Münih | 20% · 84% | 26% · 48% | 10% · 51% | 9% · 42% | 25% · 37% | 10% · 37% |
| Hücum Bayern Münih | 17% · 76% | 30% · 48% | 12% · 47% | 7% · 37% | 25% · 40% | 9% · 28% |
| Savunma ASVEL | 21% · 68% | 25% · 54% | 8% · 35% | 6% · 49% | 32% · 37% | 7% · 48% |
| Lig | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
ASVEL: şutların 7% kadarı hızlı hücumdan, 7% kadarı ikinci şanstan. Bayern Münih: şutların 6% kadarı hızlı hücumdan, 7% kadarı ikinci şanstan. Shot chart ASVEL · Shot chart Bayern Münih
5. Beşliler, On/Off ve clutch
ASVEL
En iyi beşliler
- Joel Bolomboy, Both Gach, Hugo Besson, Tremont Waters, Jae Crowder: +6.6 net içinde 61 hücum
- Joel Bolomboy, Both Gach, Marc-Owen Fodzo Dada, Patty Mills, Jae Crowder: -43.2 net içinde 32 hücum
On/Off
- Patty Mills: takım +29.2 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Tyty Washington Jr: takım +25.4 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Both Gach: takım 34.0 o kenardayken daha iyi
ASVEL: 30 clutch hücumda +43.6 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 36-23.
Bayern Münih
En iyi beşliler
- Andreas Obst, Johannes Voigtmann, Rokas Jokubaitis, Miles Norris, Marjon Beauchamp: +3.9 net içinde 25 hücum
- Vladimir Lucic, Johannes Thiemann, Oscar Da Silva, Kamar Baldwin, Justinian Jessup: +56.3 net içinde 25 hücum
On/Off
- Tobias Jensen: takım +45.2 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Justinian Jessup: takım +28.3 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Austin Wiley: takım 26.4 o kenardayken daha iyi
Bayern Münih: 34 clutch hücumda -32.8 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 30-41.
6. Öne çıkan oyuncular ve pozisyon eşleşmeleri
ASVEL
- Patty Mills Gardlar: 15.1 sayı, 0.6 rib, 2.3 ast, 14.5 PIR
- Tyty Washington Jr Gardlar: 10.8 sayı, 2.6 rib, 4.4 ast, 13.4 PIR
- Hugo Besson Gardlar: 11.7 sayı, 2.9 rib, 3.0 ast, 12.3 PIR
- Jae Crowder Forvetler: 10.9 sayı, 4.3 rib, 3.4 ast, 11.3 PIR
Bayern Münih
- Johannes Thiemann Pivotlar: 8.8 sayı, 4.7 rib, 1.4 ast, 11.8 PIR
- Duane Washington Gardlar: 15.3 sayı, 0.8 rib, 2.9 ast, 10.8 PIR
- Oscar Da Silva Forvetler: 7.5 sayı, 2.3 rib, 0.8 ast, 9.3 PIR
- Vladimir Lucic Forvetler: 5.9 sayı, 2.4 rib, 0.8 ast, 8.2 PIR
Pozisyona göre maç başına PIR · üretime sakat oyuncular dahil değil
| PIR / maç | ASVEL üretiyor | Bayern Münih izin veriyor | Bayern Münih üretiyor | ASVEL izin veriyor |
|---|---|---|---|---|
| Gardlar | 45.8 | 48.3 | 29.4 | 36.4 |
| Forvetler | 36.0 | 27.7 | 26.3 | 39.9 |
| Pivotlar | 8.6 | 28.8 | 25.0 | 22.6 |
En açık eşleşme: ASVEL – gardlar (maç başına 45.8 PIR), bu pozisyonda 48.3 PIR veren bir savunmaya karşı.
7. Eksikler ve etkileri
ASVEL
- Bilinen eksik yok
Bayern Münih
- Bilinen eksik yok
8. Aralarındaki maçlar
EuroLeague’deki son 6 karşılaşma (2023’ten beri): ASVEL 2, Bayern Münih 4.
- 2026-03-26: Bayern Münih – ASVEL 93-83
- 2025-12-17: ASVEL – Bayern Münih 76-74
- 2025-02-06: Bayern Münih – ASVEL 76-67
- 2024-11-01: ASVEL – Bayern Münih 71-84
- 2024-01-25: Bayern Münih – ASVEL 64-76
- 2023-11-23: ASVEL – Bayern Münih 100-101
9. Bizim görüşümüz
Yukarıdakilerin hepsi modelin tahmininde birleşiyor: ASVEL 57% – Bayern Münih 43%, skor yaklaşık 90-87. Kendi senaryolarını (eksikler, dinlenme, salon) Matchup Center üzerinde dene ve maçı maç sayfasından canlı takip et.
Tahminler istatistiksel hesaplamalardır; bahis tavsiyesi ya da herhangi bir sonucun garantisi değildir. Bahis yalnızca yetişkinler (18+) içindir. Sorumlu oyna.