BasketballStatsStatistika Evrolige 2026-27 ΕΛENESTR

EuroLeague · 10. kolo · četvrtak, 5. novembar 21:00

Asvel – Bajern Minhen: detaljna analiza (10. kolo Evrolige)

Automatska analiza iz zvanične statistike i play-by-play podataka cele sezone. Osvežava se pri svakom ažuriranju sajta do početka utakmice.

1. Slika pre početka

AsvelBajern Minhen
Pozicija / skor15. · 4-518. · 2-7
Kod kuće / u gostima3-2 / 1-30-4 / 2-3
Forma (5)LLLWWWLLLL
Poeni dati / primljeni87.6 / 92.385.4 / 94.4
Net rating-6.3 (16.)-12.0 (19.)
Dani odmora67

Asvel: I vs Crvena zvezda 82-84 · I @ Real Madrid 92-111 · I @ Žalgiris 85-105 · P vs Partizan 82-75 · P vs Baskonija 94-79

Bajern Minhen: P @ Anadolu Efes 101-93 · I @ Bešiktaš 87-95 · I vs Dubai 91-107 · I vs Barselona 84-88 · I @ Crvena zvezda 73-103

Naš model daje 57% timu Asvel, uz procenjeni rezultat 90-87, oko 176 ukupnih poena i tempo od 75.6 poseda. Pouzdanost: niska.

2. Šta će odlučiti utakmicu

  1. Asvel u odbrani, izgubljene lopte: 3., dok je napad tima Bajern Minhen 19.. Asvel može da zatvori ovaj segment.
  2. Asvel u napadu, šut (eFG%): 3. u ligi, a odbrana tima Bajern Minhen tek 18.. Jasna prednost za Asvel.
  3. Bajern Minhen u odbrani, slobodna bacanja: 8., dok je napad tima Asvel 17.. Bajern Minhen može da zatvori ovaj segment.

3. Napad i odbrana detaljno

Na 100 poseda, iz play-by-play · u zagradi mesto u ligi (1. = najbolji, 20 timova)

AsvelBajern MinhenLiga
Offensive rating115.0 (9.)113.8 (14.)115.6
Defensive rating121.3 (16.)125.8 (20.)115.6
Tempo (posedi)76.1 (7.)75.1 (11.)75.0
eFG%57.7% (3.)55.5% (10.)54.6%
TS%60.4% (6.)59.8% (8.)58.5%
Trojke / šutevi41.5%41.2%–
Asistencije / koševi69.1% (2.)64.3% (8.)61.9%
Izgubljene / posed18.1% (13.)19.1% (19.)16.9%
OREB%29.7% (16.)31.7% (14.)33.2%
DREB%59.0% (20.)64.7% (17.)66.8%
Bacanja / šutevi28.1% (17.)29.9% (12.)30.3%
eFG% protivnika57.9% (16.)59.7% (18.)54.7%
Izgubljene protivnika18.7% (3.)16.1% (14.)16.9%
Bacanja protivnika29.7% (10.)28.8% (8.)30.4%

Asvel: Prednosti: efikasno šutiranje i izaziva izgubljene lopte. Slabosti: daje druge šanse i retko ide na liniju.

Bajern Minhen: Slabosti: gubi mnogo lopti i dozvoljava lake šuteve.

Four Factors jedan na jedan

FaktorNapad AsvelOdbrana Bajern MinhenNapad Bajern MinhenOdbrana Asvel
šut (eFG%)57.7% (3.)59.7% (18.)55.5% (10.)57.9% (16.)
izgubljene lopte18.1% (13.)16.1% (14.)19.1% (19.)18.7% (3.)
skok u napadu29.7% (16.)35.3% (17.)31.7% (14.)41.0% (20.)
slobodna bacanja28.1% (17.)28.8% (8.)29.9% (12.)29.7% (10.)

4. Šutevi i zone

Asvel upućuje 26% šuteva trojke sa krila (liga 26%) sa 42% (liga 35%), a Bajern Minhen tu dozvoljava 37%. To je najveća prednost tima Asvel.

Bajern Minhen upućuje 25% šuteva trojke sa krila (liga 26%) sa 40% (liga 35%), a Asvel tu dozvoljava 37%. To je najveća prednost tima Bajern Minhen.

Udeo šuteva · %KošReketPoludist.Ugao 3Krilo 3Vrh 3
Napad Asvel18% · 69%25% · 53%15% · 39%8% · 50%26% · 42%8% · 32%
Odbrana Bajern Minhen20% · 84%26% · 48%10% · 51%9% · 42%25% · 37%10% · 37%
Napad Bajern Minhen17% · 76%30% · 48%12% · 47%7% · 37%25% · 40%9% · 28%
Odbrana Asvel21% · 68%25% · 54%8% · 35%6% · 49%32% · 37%7% · 48%
Liga17% · 78%30% · 47%11% · 42%6% · 40%26% · 35%9% · 35%

Asvel: 7% šuteva iz kontre i 7% iz druge šanse. Bajern Minhen: 6% šuteva iz kontre i 7% iz druge šanse. Shot chart Asvel · Shot chart Bajern Minhen

5. Petorke, On/Off i clutch

Asvel

Najbolje petorke

  • Joel Bolomboy, Both Gach, Hugo Besson, Tremont Waters, Jae Crowder: +6.6 net u 61 poseda
  • Joel Bolomboy, Both Gach, Marc-Owen Fodzo Dada, Patty Mills, Jae Crowder: -43.2 net u 32 poseda

On/Off

  • Patty Mills: tim je +29.2 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
  • Tyty Washington Jr: tim je +25.4 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
  • Both Gach: tim je 34.0 bolji kada on sedi

Asvel: +43.6 net u 30 clutch poseda (poslednjih 5′, razlika ≤5), 36-23 u poenima.

Bajern Minhen

Najbolje petorke

  • Andreas Obst, Johannes Voigtmann, Rokas Jokubaitis, Miles Norris, Marjon Beauchamp: +3.9 net u 25 poseda
  • Vladimir Lucic, Johannes Thiemann, Oscar Da Silva, Kamar Baldwin, Justinian Jessup: +56.3 net u 25 poseda

On/Off

  • Tobias Jensen: tim je +45.2 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
  • Justinian Jessup: tim je +28.3 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
  • Austin Wiley: tim je 26.4 bolji kada on sedi

Bajern Minhen: -32.8 net u 34 clutch poseda (poslednjih 5′, razlika ≤5), 30-41 u poenima.

6. Glavni igrači i dueli po pozicijama

Asvel

Bajern Minhen

PIR po utakmici po poziciji · bez povređenih

PIR / utakmicaAsvel dajeBajern Minhen primaBajern Minhen dajeAsvel prima
Bekovi45.848.329.436.4
Krila36.027.726.339.9
Centri8.628.825.022.6

Najotvoreniji duel: bekovi tima Asvel (45.8 PIR po utakmici) protiv odbrane koja na toj poziciji daje 48.3 PIR.

7. Odsustva i njihov uticaj

Asvel

  • Myles Cale: Propustio je poslednje 2 utakmice svog tima

Bajern Minhen

  • Nema poznatih odsustava

8. Međusobni dueli

U poslednjih 6 duela u Evroligi (od 2023): Asvel 2, Bajern Minhen 4.

  • 2026-03-26: Bajern Minhen – Asvel 93-83
  • 2025-12-17: Asvel – Bajern Minhen 76-74
  • 2025-02-06: Bajern Minhen – Asvel 76-67
  • 2024-11-01: Asvel – Bajern Minhen 71-84
  • 2024-01-25: Bajern Minhen – Asvel 64-76
  • 2023-11-23: Asvel – Bajern Minhen 100-101

9. Naša procena

Sve navedeno sažima projekcija modela: Asvel 57% – Bajern Minhen 43%, rezultat oko 90-87. Isprobaj svoje scenarije (odsustva, odmor, domaćin) u Matchup Centru i prati utakmicu uživo na stranici utakmice.

Procene su statističke i nisu savet za klađenje niti garancija rezultata. Klađenje samo za punoletne (18+). Igrajte odgovorno.