EuroLeague · 10. hafta · 6 Kasım Cuma 21:30
Virtus Bologna – Dubai: detaylı maç analizi (EuroLeague 10. hafta)
Resmi istatistikler ve tüm sezonun play-by-play verilerinden otomatik analiz. Hava atışına kadar sitenin her güncellemesinde yenilenir.
1. Hava atışı öncesi tablo
| Virtus Bologna | Dubai | |
|---|---|---|
| Sıra / derece | 13. · 4-5 | 9. · 6-3 |
| İç saha / deplasman | 2-2 / 2-3 | 3-2 / 3-1 |
| Form (5) | WWLLL | WWWLW |
| Atılan / yenen sayı | 86.8 / 89.1 | 87.4 / 85.1 |
| Net rating | -3.1 (13.) | +3.2 (8.) |
| Dinlenme günü | 7 | 7 |
Virtus Bologna: G @ Paris 96-94 · G vs Baskonia 86-78 · M @ Hapoel Tel Aviv 81-90 · M vs Zalgiris 74-91 · M vs Beşiktaş GAİN 101-103
Dubai: G @ Baskonia 93-79 · G @ Olimpia Milano 101-97 · G @ Bayern Münih 107-91 · M vs Paris 93-99 · G vs Hapoel Tel Aviv 97-83
Modelimiz Dubai 60% veriyor; tahmini skor 89-90, toplam yaklaşık 179 sayı ve 75.8 hücumluk tempo. Güven: orta.
2. Maçı ne belirleyecek?
- Virtus Bologna hücumda, top kayıpları: ligde 9. sırada; rakip Dubai savunması ise yalnızca 20. sırada. Avantaj açıkça Virtus Bologna tarafında.
- Dubai hücumda, top kayıpları: ligde 5. sırada; rakip Virtus Bologna savunması ise yalnızca 16. sırada. Avantaj açıkça Dubai tarafında.
- Dubai savunmada, şut (eFG%): 10. sırada, Virtus Bologna hücumu ise 18. sırada. Dubai bu alanı kapatabilir.
- Tempo: Virtus Bologna daha hızlı oynuyor (76.4 hücum), rakibi Dubai ise daha yavaş (72.7). Temposunu kabul ettiren ilk adımı atar; model 75.8 hücum bekliyor.
3. Hücum ve savunma detaylı
100 hücum başına, play-by-play verisinden · parantez içinde lig sıralaması (1. = en iyi, 20 takım)
| Virtus Bologna | Dubai | Lig | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 113.5 (15.) | 120.3 (5.) | 115.6 |
| Defensive rating | 116.6 (11.) | 117.0 (12.) | 115.6 |
| Tempo (hücum) | 76.4 (6.) | 72.7 (18.) | 75.0 |
| eFG% | 51.2% (18.) | 55.5% (9.) | 54.6% |
| TS% | 55.9% (17.) | 60.2% (7.) | 58.5% |
| Üçlük deneme oranı | 41.3% | 37.8% | – |
| Asist oranı | 55.7% (18.) | 57.7% (16.) | 61.9% |
| Top kaybı % | 16.9% (9.) | 15.6% (5.) | 16.9% |
| OREB% | 36.6% (2.) | 33.6% (13.) | 33.2% |
| DREB% | 63.9% (18.) | 68.8% (6.) | 66.8% |
| Serbest atış oranı | 33.0% (3.) | 35.3% (2.) | 30.3% |
| Rakip eFG% | 53.0% (7.) | 53.7% (10.) | 54.7% |
| Rakip TOV% | 15.8% (16.) | 12.8% (20.) | 16.9% |
| Rakip FTr | 26.1% (5.) | 25.3% (3.) | 30.4% |
Virtus Bologna: Güçlü yönler: ikinci şanslarda güçlü ve sık sık çizgiye gidiyor. Zayıf yönler: zayıf şut isabeti ve ikinci şans veriyor.
Dubai: Güçlü yönler: sık sık çizgiye gidiyor ve topu iyi koruyor. Zayıf yönler: az top kaybı yaptırıyor.
Four Factors karşılaştırması
| Faktör | Virtus Bologna hücumu | Dubai savunması | Dubai hücumu | Virtus Bologna savunması |
|---|---|---|---|---|
| şut (eFG%) | 51.2% (18.) | 53.7% (10.) | 55.5% (9.) | 53.0% (7.) |
| top kayıpları | 16.9% (9.) | 12.8% (20.) | 15.6% (5.) | 15.8% (16.) |
| hücum ribaundları | 36.6% (2.) | 31.2% (6.) | 33.6% (13.) | 36.1% (18.) |
| serbest atışlar | 33.0% (3.) | 25.3% (3.) | 35.3% (2.) | 26.1% (5.) |
4. Şutlar ve bölgeler
Virtus Bologna şutlarının 14% kadarını pota altından kullanıyor (lig 17%), isabeti 82% (lig 78%); rakip Dubai ise orada 83% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Virtus Bologna için.
Dubai şutlarının 23% kadarını kanattan üçlük olarak kullanıyor (lig 26%), isabeti 37% (lig 35%); rakip Virtus Bologna ise orada 39% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Dubai için.
| Şut payı · isabet % | Pota altı | Boyalı alan | Orta | Köşe 3 | Kanat 3 | Tepe 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hücum Virtus Bologna | 14% · 82% | 34% · 43% | 12% · 46% | 3% · 24% | 30% · 30% | 7% · 43% |
| Savunma Dubai | 12% · 83% | 37% · 52% | 12% · 37% | 6% · 43% | 25% · 34% | 9% · 31% |
| Hücum Dubai | 15% · 84% | 34% · 48% | 13% · 41% | 7% · 46% | 23% · 37% | 8% · 30% |
| Savunma Virtus Bologna | 15% · 72% | 36% · 44% | 9% · 36% | 4% · 19% | 29% · 39% | 8% · 37% |
| Lig | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Virtus Bologna: şutların 6% kadarı hızlı hücumdan, 6% kadarı ikinci şanstan. Dubai: şutların 6% kadarı hızlı hücumdan, 6% kadarı ikinci şanstan. Shot chart Virtus Bologna · Shot chart Dubai
5. Beşliler, On/Off ve clutch
Virtus Bologna
En iyi beşliler
- Marcus Carr, Derrick Alston Jr., Aliou Diarra, Kessler Edwards, Wendell Moore: +9.9 net içinde 61 hücum
- Marcus Carr, Mouhamet Diouf, Derrick Alston Jr., Kessler Edwards, Wendell Moore: -35.7 net içinde 39 hücum
On/Off
- Wendell Moore: takım +16.0 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Marcus Carr: takım +11.5 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Daniel Hackett: takım 29.4 o kenardayken daha iyi
Virtus Bologna: 42 clutch hücumda -11.9 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 54-59.
Dubai
En iyi beşliler
- Filip Petrusev, Dwayne Bacon, Mckinley Wright Iv, Mfiondu Kabengele, Davion Mintz: +36.0 net içinde 53 hücum
- Elie Okobo, Jaron Blossomgame, Dwayne Bacon, Mckinley Wright Iv, Mfiondu Kabengele: +7.6 net içinde 93 hücum
On/Off
- Mckinley Wright Iv: takım +30.8 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Filip Petrusev: takım +15.3 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Kosta Kondic: takım 32.7 o kenardayken daha iyi
Dubai: 11 clutch hücumda -97.3 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 9-20.
6. Öne çıkan oyuncular ve pozisyon eşleşmeleri
Virtus Bologna
- Aliou Diarra Pivotlar: 11.6 sayı, 7.0 rib, 0.3 ast, 18.1 PIR
- Wendell Moore Gardlar: 11.7 sayı, 4.4 rib, 1.1 ast, 11.9 PIR
- Marcus Carr Gardlar: 13.1 sayı, 2.1 rib, 5.1 ast, 11.2 PIR
- Derrick Alston Jr. Forvetler: 14.0 sayı, 2.2 rib, 1.1 ast, 10.2 PIR
Dubai
- Dwayne Bacon Forvetler: 16.7 sayı, 4.1 rib, 2.8 ast, 19.1 PIR
- Mfiondu Kabengele Pivotlar: 14.4 sayı, 7.7 rib, 1.1 ast, 17.9 PIR
- Elie Okobo Gardlar: 12.1 sayı, 2.2 rib, 4.7 ast, 13.9 PIR
- Filip Petrusev Pivotlar: 8.8 sayı, 2.8 rib, 0.8 ast, 11.3 PIR
Pozisyona göre maç başına PIR · üretime sakat oyuncular dahil değil
| PIR / maç | Virtus Bologna üretiyor | Dubai izin veriyor | Dubai üretiyor | Virtus Bologna izin veriyor |
|---|---|---|---|---|
| Gardlar | 39.3 | 37.6 | 28.8 | 33.8 |
| Forvetler | 25.1 | 26.8 | 32.3 | 34.9 |
| Pivotlar | 26.7 | 20.0 | 34.2 | 19.9 |
En açık eşleşme: Virtus Bologna – gardlar (maç başına 39.3 PIR), bu pozisyonda 37.6 PIR veren bir savunmaya karşı.
7. Eksikler ve etkileri
Virtus Bologna
- Bilinen eksik yok
Dubai
- Bilinen eksik yok
8. Aralarındaki maçlar
EuroLeague’deki son 2 karşılaşma (2023’ten beri): Virtus Bologna 2, Dubai 0.
- 2026-01-15: Dubai – Virtus Bologna 72-80
- 2025-12-05: Virtus Bologna – Dubai 79-78
9. Bizim görüşümüz
Yukarıdakilerin hepsi modelin tahmininde birleşiyor: Virtus Bologna 40% – Dubai 60%, skor yaklaşık 89-90. Kendi senaryolarını (eksikler, dinlenme, salon) Matchup Center üzerinde dene ve maçı maç sayfasından canlı takip et.
Tahminler istatistiksel hesaplamalardır; bahis tavsiyesi ya da herhangi bir sonucun garantisi değildir. Bahis yalnızca yetişkinler (18+) içindir. Sorumlu oyna.