EuroLeague · 10. hafta · 6 Kasım Cuma 21:15
Olympiakos – Kızılyıldız: detaylı maç analizi (EuroLeague 10. hafta)
Resmi istatistikler ve tüm sezonun play-by-play verilerinden otomatik analiz. Hava atışına kadar sitenin her güncellemesinde yenilenir.
1. Hava atışı öncesi tablo
| Olympiakos | Kızılyıldız | |
|---|---|---|
| Sıra / derece | 2. · 7-2 | 3. · 6-3 |
| İç saha / deplasman | 2-1 / 5-1 | 4-2 / 2-1 |
| Form (5) | WWLWW | WWLWW |
| Atılan / yenen sayı | 90.6 / 83.8 | 85.6 / 77.0 |
| Net rating | +8.9 (4.) | +11.4 (2.) |
| Dinlenme günü | 7 | 8 |
Olympiakos: G @ Valencia 102-97 · G @ Barcelona 105-100 · M vs Fenerbahçe Beko 61-64 · G @ Beşiktaş GAİN 81-73 · G vs Olimpia Milano 84-78
Kızılyıldız: G @ ASVEL 84-82 · G vs Paris 90-81 · M @ Partizan 82-85 · G vs Maccabi Tel Aviv 100-78 · G vs Bayern Münih 103-73
Modelimiz Olympiakos 74% veriyor; tahmini skor 89-83, toplam yaklaşık 172 sayı ve 73.4 hücumluk tempo. Güven: yüksek.
2. Maçı ne belirleyecek?
- Olympiakos hücumda, hücum ribaundları: ligde 1. sırada; rakip Kızılyıldız savunması ise yalnızca 14. sırada. Avantaj açıkça Olympiakos tarafında.
- Olympiakos savunmada, serbest atışlar: 1. sırada, Kızılyıldız hücumu ise 14. sırada. Olympiakos bu alanı kapatabilir.
- Kızılyıldız savunmada, top kayıpları: 4. sırada, Olympiakos hücumu ise 11. sırada. Kızılyıldız bu alanı kapatabilir.
3. Hücum ve savunma detaylı
100 hücum başına, play-by-play verisinden · parantez içinde lig sıralaması (1. = en iyi, 20 takım)
| Olympiakos | Kızılyıldız | Lig | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 119.1 (6.) | 114.4 (13.) | 115.6 |
| Defensive rating | 110.2 (5.) | 103.0 (2.) | 115.6 |
| Tempo (hücum) | 74.0 (13.) | 73.8 (15.) | 75.0 |
| eFG% | 56.0% (7.) | 52.3% (15.) | 54.6% |
| TS% | 60.4% (5.) | 55.9% (16.) | 58.5% |
| Üçlük deneme oranı | 37.4% | 42.7% | – |
| Asist oranı | 61.9% (12.) | 70.8% (1.) | 61.9% |
| Top kaybı % | 17.7% (11.) | 15.6% (6.) | 16.9% |
| OREB% | 37.4% (1.) | 33.6% (12.) | 33.2% |
| DREB% | 67.1% (10.) | 66.3% (14.) | 66.8% |
| Serbest atış oranı | 32.9% (4.) | 28.8% (14.) | 30.3% |
| Rakip eFG% | 53.1% (9.) | 47.9% (1.) | 54.7% |
| Rakip TOV% | 17.8% (6.) | 18.6% (4.) | 16.9% |
| Rakip FTr | 21.3% (1.) | 30.5% (11.) | 30.4% |
Olympiakos: Güçlü yönler: ikinci şanslarda güçlü ve sık sık çizgiye gidiyor.
Kızılyıldız: Güçlü yönler: rakiplerin şut isabetini düşürüyor ve top kaybı yaptırıyor.
Four Factors karşılaştırması
| Faktör | Olympiakos hücumu | Kızılyıldız savunması | Kızılyıldız hücumu | Olympiakos savunması |
|---|---|---|---|---|
| şut (eFG%) | 56.0% (7.) | 47.9% (1.) | 52.3% (15.) | 53.1% (9.) |
| top kayıpları | 17.7% (11.) | 18.6% (4.) | 15.6% (6.) | 17.8% (6.) |
| hücum ribaundları | 37.4% (1.) | 33.7% (14.) | 33.6% (12.) | 32.9% (10.) |
| serbest atışlar | 32.9% (4.) | 30.5% (11.) | 28.8% (14.) | 21.3% (1.) |
4. Şutlar ve bölgeler
Olympiakos şutlarının 7% kadarını köşeden üçlük olarak kullanıyor (lig 6%), isabeti 50% (lig 40%); rakip Kızılyıldız ise orada 32% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Olympiakos için.
Kızılyıldız şutlarının 10% kadarını orta mesafeden kullanıyor (lig 11%), isabeti 49% (lig 42%); rakip Olympiakos ise orada 39% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Kızılyıldız için.
| Şut payı · isabet % | Pota altı | Boyalı alan | Orta | Köşe 3 | Kanat 3 | Tepe 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hücum Olympiakos | 23% · 82% | 31% · 47% | 8% · 43% | 7% · 50% | 24% · 31% | 6% · 18% |
| Savunma Kızılyıldız | 16% · 71% | 34% · 44% | 9% · 33% | 6% · 32% | 25% · 30% | 11% · 31% |
| Hücum Kızılyıldız | 17% · 70% | 30% · 44% | 10% · 49% | 8% · 34% | 23% · 32% | 11% · 41% |
| Savunma Olympiakos | 15% · 83% | 24% · 35% | 11% · 39% | 9% · 50% | 32% · 37% | 8% · 26% |
| Lig | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Olympiakos: şutların 5% kadarı hızlı hücumdan, 7% kadarı ikinci şanstan. Kızılyıldız: şutların 8% kadarı hızlı hücumdan, 6% kadarı ikinci şanstan. Shot chart Olympiakos · Shot chart Kızılyıldız
5. Beşliler, On/Off ve clutch
Olympiakos
En iyi beşliler
- Kostas Papanikolaou, Sasha Vezenkov, Codi Miller-Mcintyre, Donta Hall, Tyson Ward: +42.2 net içinde 36 hücum
- Sasha Vezenkov, Nikola Milutinov, Codi Miller-Mcintyre, Tyson Ward, Evan Fournier: +35.2 net içinde 40 hücum
On/Off
- Jean Montero: takım +27.1 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Evan Fournier: takım +17.1 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Cory Joseph: takım 21.7 o kenardayken daha iyi
Olympiakos: 72 clutch hücumda +19.5 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 89-75.
Kızılyıldız
En iyi beşliler
- Chris Jones, Tyson Carter, Chima Moneke, Jordan Nwora, Christian Koloko: +46.4 net içinde 28 hücum
- Nikola Djurisic, Chris Jones, Semi Ojeleye, Chima Moneke, Jared Butler: +43.4 net içinde 28 hücum
On/Off
- Ognjen Dobric: takım +16.5 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Chima Moneke: takım +14.5 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Johnathan Motley: takım 33.0 o kenardayken daha iyi
Kızılyıldız: 48 clutch hücumda +18.6 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 56-47.
6. Öne çıkan oyuncular ve pozisyon eşleşmeleri
Olympiakos
- Sasha Vezenkov Forvetler: 18.2 sayı, 6.0 rib, 1.0 ast, 22.3 PIR
- Jean Montero Gardlar: 15.5 sayı, 3.5 rib, 4.5 ast, 20.3 PIR
- Tyler Dorsey Gardlar: 12.6 sayı, 1.6 rib, 1.4 ast, 12.0 PIR
- Mbaye Ndiaye Forvetler: 9.2 sayı, 3.0 rib, 1.1 ast, 11.0 PIR
Kızılyıldız
- Chima Moneke Forvetler: 11.2 sayı, 4.3 rib, 1.6 ast, 14.4 PIR
- Jordan Nwora Forvetler: 14.7 sayı, 4.7 rib, 1.2 ast, 14.2 PIR
- Chris Jones Gardlar: 8.8 sayı, 2.4 rib, 5.9 ast, 13.6 PIR
- Semi Ojeleye Forvetler: 9.4 sayı, 4.1 rib, 1.4 ast, 11.6 PIR
Pozisyona göre maç başına PIR · üretime sakat oyuncular dahil değil
| PIR / maç | Olympiakos üretiyor | Kızılyıldız izin veriyor | Kızılyıldız üretiyor | Olympiakos izin veriyor |
|---|---|---|---|---|
| Gardlar | 31.8 | 27.7 | 37.8 | 36.8 |
| Forvetler | 53.2 | 31.2 | 48.2 | 28.4 |
| Pivotlar | 19.8 | 16.9 | 3.0 | 15.9 |
En açık eşleşme: Olympiakos – forvetler (maç başına 53.2 PIR), bu pozisyonda 31.2 PIR veren bir savunmaya karşı.
7. Eksikler ve etkileri
Olympiakos
- Bilinen eksik yok
Kızılyıldız
- Bilinen eksik yok
8. Aralarındaki maçlar
EuroLeague’deki son 6 karşılaşma (2023’ten beri): Olympiakos 3, Kızılyıldız 3.
- 2026-02-12: Olympiakos – Kızılyıldız 92-86
- 2025-11-26: Kızılyıldız – Olympiakos 91-80
- 2025-03-20: Olympiakos – Kızılyıldız 73-81
- 2024-12-13: Kızılyıldız – Olympiakos 87-73
- 2024-04-04: Kızılyıldız – Olympiakos 86-89
- 2023-11-16: Olympiakos – Kızılyıldız 88-83
9. Bizim görüşümüz
Yukarıdakilerin hepsi modelin tahmininde birleşiyor: Olympiakos 74% – Kızılyıldız 26%, skor yaklaşık 89-83. Kendi senaryolarını (eksikler, dinlenme, salon) Matchup Center üzerinde dene ve maçı maç sayfasından canlı takip et.
Tahminler istatistiksel hesaplamalardır; bahis tavsiyesi ya da herhangi bir sonucun garantisi değildir. Bahis yalnızca yetişkinler (18+) içindir. Sorumlu oyna.