EuroLeague · 10. hafta · 5 Kasım Perşembe 21:30
Olimpia Milano – Valencia: detaylı maç analizi (EuroLeague 10. hafta)
Resmi istatistikler ve tüm sezonun play-by-play verilerinden otomatik analiz. Hava atışına kadar sitenin her güncellemesinde yenilenir.
1. Hava atışı öncesi tablo
| Olimpia Milano | Valencia | |
|---|---|---|
| Sıra / derece | 19. · 1-8 | 5. · 6-3 |
| İç saha / deplasman | 1-3 / 0-5 | 3-2 / 3-1 |
| Form (5) | LLLLL | LLWWL |
| Atılan / yenen sayı | 82.0 / 90.2 | 97.1 / 90.9 |
| Net rating | -11.2 (18.) | +8.0 (5.) |
| Dinlenme günü | 6 | 6 |
Olimpia Milano: M vs Real Madrid 89-98 · M vs Dubai 97-101 · M vs Barcelona 81-89 · M @ Panathinaikos 75-80 · M @ Olympiakos 78-84
Valencia: M vs Olympiakos 97-102 · M vs Maccabi Tel Aviv 88-91 · G @ Paris 104-93 · G vs Fenerbahçe Beko 86-78 · M @ Barcelona 94-98
Modelimiz Valencia 75% veriyor; tahmini skor 86-93, toplam yaklaşık 179 sayı ve 75.4 hücumluk tempo. Güven: yüksek.
2. Maçı ne belirleyecek?
- Valencia hücumda, şut (eFG%): ligde 8. sırada; rakip Olimpia Milano savunması ise yalnızca 19. sırada. Avantaj açıkça Valencia tarafında.
- Valencia hücumda, top kayıpları: ligde 2. sırada; rakip Olimpia Milano savunması ise yalnızca 13. sırada. Avantaj açıkça Valencia tarafında.
- Valencia hücumda, serbest atışlar: ligde 8. sırada; rakip Olimpia Milano savunması ise yalnızca 19. sırada. Avantaj açıkça Valencia tarafında.
- Tempo: Valencia daha hızlı oynuyor (77.0 hücum), rakibi Olimpia Milano ise daha yavaş (73.2). Temposunu kabul ettiren ilk adımı atar; model 75.4 hücum bekliyor.
3. Hücum ve savunma detaylı
100 hücum başına, play-by-play verisinden · parantez içinde lig sıralaması (1. = en iyi, 20 takım)
| Olimpia Milano | Valencia | Lig | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 112.0 (16.) | 124.4 (1.) | 115.6 |
| Defensive rating | 123.3 (18.) | 116.4 (10.) | 115.6 |
| Tempo (hücum) | 73.2 (17.) | 77.0 (4.) | 75.0 |
| eFG% | 52.2% (16.) | 55.9% (8.) | 54.6% |
| TS% | 57.1% (15.) | 59.6% (10.) | 58.5% |
| Üçlük deneme oranı | 44.4% | 39.8% | – |
| Asist oranı | 64.8% (7.) | 57.1% (17.) | 61.9% |
| Top kaybı % | 18.8% (18.) | 13.2% (2.) | 16.9% |
| OREB% | 34.9% (6.) | 34.8% (7.) | 33.2% |
| DREB% | 67.1% (9.) | 70.3% (2.) | 66.8% |
| Serbest atış oranı | 31.3% (9.) | 31.4% (8.) | 30.3% |
| Rakip eFG% | 60.1% (19.) | 56.3% (14.) | 54.7% |
| Rakip TOV% | 16.7% (13.) | 15.1% (18.) | 16.9% |
| Rakip FTr | 34.3% (19.) | 25.4% (4.) | 30.4% |
Olimpia Milano: Zayıf yönler: kolay şutlara izin veriyor ve çok top kaybediyor.
Valencia: Güçlü yönler: topu iyi koruyor ve ribaund mücadelesinde iyi blok-out yapıyor. Zayıf yönler: az top kaybı yaptırıyor.
Four Factors karşılaştırması
| Faktör | Olimpia Milano hücumu | Valencia savunması | Valencia hücumu | Olimpia Milano savunması |
|---|---|---|---|---|
| şut (eFG%) | 52.2% (16.) | 56.3% (14.) | 55.9% (8.) | 60.1% (19.) |
| top kayıpları | 18.8% (18.) | 15.1% (18.) | 13.2% (2.) | 16.7% (13.) |
| hücum ribaundları | 34.9% (6.) | 29.7% (2.) | 34.8% (7.) | 32.9% (9.) |
| serbest atışlar | 31.3% (9.) | 25.4% (4.) | 31.4% (8.) | 34.3% (19.) |
4. Şutlar ve bölgeler
Olimpia Milano şutlarının 27% kadarını kanattan üçlük olarak kullanıyor (lig 26%), isabeti 38% (lig 35%); rakip Valencia ise orada 32% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Olimpia Milano için.
Valencia şutlarının 26% kadarını kanattan üçlük olarak kullanıyor (lig 26%), isabeti 35% (lig 35%); rakip Olimpia Milano ise orada 40% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Valencia için.
| Şut payı · isabet % | Pota altı | Boyalı alan | Orta | Köşe 3 | Kanat 3 | Tepe 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hücum Olimpia Milano | 17% · 80% | 26% · 42% | 12% · 38% | 7% · 28% | 27% · 38% | 10% · 29% |
| Savunma Valencia | 24% · 72% | 25% · 49% | 9% · 42% | 8% · 50% | 27% · 32% | 7% · 37% |
| Hücum Valencia | 22% · 70% | 28% · 45% | 10% · 44% | 5% · 52% | 26% · 35% | 9% · 43% |
| Savunma Olimpia Milano | 21% · 83% | 26% · 51% | 12% · 43% | 5% · 46% | 26% · 40% | 10% · 37% |
| Lig | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Olimpia Milano: şutların 5% kadarı hızlı hücumdan, 7% kadarı ikinci şanstan. Valencia: şutların 7% kadarı hızlı hücumdan, 7% kadarı ikinci şanstan. Shot chart Olimpia Milano · Shot chart Valencia
5. Beşliler, On/Off ve clutch
Olimpia Milano
En iyi beşliler
- Alec Peters, Leandro Bolmaro, Devon Hall, Moses Wright, Rj Cole: +8.6 net içinde 35 hücum
- Marko Guduric, Devin Booker, Leandro Bolmaro, Darius Thompson, Jason Burnell: -3.1 net içinde 32 hücum
On/Off
- Devin Booker: takım +21.1 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Leandro Bolmaro: takım +16.8 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Moses Wright: takım 17.0 o kenardayken daha iyi
Olimpia Milano: 32 clutch hücumda -44.0 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 28-42.
Valencia
En iyi beşliler
- Neal Sako, Dylan Osetkowski, Kameron Taylor, Tj Shorts, Armoni Brooks: +31.0 net içinde 36 hücum
- Dylan Osetkowski, Kameron Taylor, Tj Shorts, Nathan Reuvers, Armoni Brooks: +6.1 net içinde 33 hücum
On/Off
- Tj Shorts: takım +31.5 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Armoni Brooks: takım +28.6 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
- Gonzalo Corbalan: takım 36.7 o kenardayken daha iyi
Valencia: 49 clutch hücumda -18.4 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 54-63.
6. Öne çıkan oyuncular ve pozisyon eşleşmeleri
Olimpia Milano
- Moses Wright Pivotlar: 12.8 sayı, 5.7 rib, 0.9 ast, 15.4 PIR
- Devon Hall Gardlar: 9.9 sayı, 2.8 rib, 4.2 ast, 11.1 PIR
- Alec Peters Forvetler: 9.5 sayı, 4.0 rib, 0.9 ast, 10.5 PIR
- Rj Cole Gardlar: 9.3 sayı, 2.0 rib, 2.9 ast, 9.6 PIR
Valencia
- Tj Shorts Gardlar: 17.1 sayı, 1.8 rib, 5.7 ast, 20.7 PIR
- Nikola Mirotic Forvetler: 13.0 sayı, 3.1 rib, 0.9 ast, 15.0 PIR
- Armoni Brooks Gardlar: 14.8 sayı, 3.9 rib, 1.3 ast, 13.4 PIR
- Kameron Taylor Forvetler: 11.3 sayı, 4.3 rib, 2.1 ast, 10.7 PIR
Pozisyona göre maç başına PIR · üretime sakat oyuncular dahil değil
| PIR / maç | Olimpia Milano üretiyor | Valencia izin veriyor | Valencia üretiyor | Olimpia Milano izin veriyor |
|---|---|---|---|---|
| Gardlar | 42.4 | 41.0 | 47.4 | 36.1 |
| Forvetler | 17.7 | 37.4 | 46.1 | 39.2 |
| Pivotlar | 21.9 | 17.9 | 9.7 | 20.4 |
En açık eşleşme: Valencia – forvetler (maç başına 46.1 PIR), bu pozisyonda 39.2 PIR veren bir savunmaya karşı.
7. Eksikler ve etkileri
Olimpia Milano
- Bilinen eksik yok
Valencia
- Bilinen eksik yok
8. Aralarındaki maçlar
EuroLeague’deki son 4 karşılaşma (2023’ten beri): Olimpia Milano 1, Valencia 3.
- 2026-04-07: Valencia – Olimpia Milano 102-96
- 2025-10-23: Olimpia Milano – Valencia 100-103
- 2024-01-19: Valencia – Olimpia Milano 84-72
- 2023-11-09: Olimpia Milano – Valencia 83-52
9. Bizim görüşümüz
Yukarıdakilerin hepsi modelin tahmininde birleşiyor: Olimpia Milano 25% – Valencia 75%, skor yaklaşık 86-93. Kendi senaryolarını (eksikler, dinlenme, salon) Matchup Center üzerinde dene ve maçı maç sayfasından canlı takip et.
Tahminler istatistiksel hesaplamalardır; bahis tavsiyesi ya da herhangi bir sonucun garantisi değildir. Bahis yalnızca yetişkinler (18+) içindir. Sorumlu oyna.