BasketballStatsEuroLeague istatistikleri 2026-27 ΕΛENESSR

EuroLeague · 10. hafta · 6 Kasım Cuma 21:45

Partizan – Maccabi Tel Aviv: detaylı maç analizi (EuroLeague 10. hafta)

Resmi istatistikler ve tüm sezonun play-by-play verilerinden otomatik analiz. Hava atışına kadar sitenin her güncellemesinde yenilenir.

1. Hava atışı öncesi tablo

PartizanMaccabi Tel Aviv
Sıra / derece12. · 4-517. · 2-7
İç saha / deplasman2-1 / 2-41-3 / 1-4
Form (5)LLWLLLWLLL
Atılan / yenen sayı78.4 / 80.286.7 / 94.7
Net rating-2.4 (12.)-10.6 (17.)
Dinlenme günü78

Partizan: M vs Panathinaikos 55-72 · M @ Fenerbahçe Beko 65-74 · G vs Kızılyıldız 85-82 · M @ ASVEL 75-82 · M @ Zalgiris 80-87

Maccabi Tel Aviv: M @ Barcelona 87-90 · G @ Valencia 91-88 · M vs Real Madrid 99-113 · M @ Kızılyıldız 78-100 · M vs Paris 94-99

Modelimiz Partizan 69% veriyor; tahmini skor 88-83, toplam yaklaşık 171 sayı ve 75.2 hücumluk tempo. Güven: orta.

2. Maçı ne belirleyecek?

  1. Partizan savunmada, top kayıpları: 1. sırada, Maccabi Tel Aviv hücumu ise 14. sırada. Partizan bu alanı kapatabilir.
  2. Partizan savunmada, hücum ribaundları: 4. sırada, Maccabi Tel Aviv hücumu ise 15. sırada. Partizan bu alanı kapatabilir.
  3. Maccabi Tel Aviv savunmada, hücum ribaundları: 8. sırada, Partizan hücumu ise 18. sırada. Maccabi Tel Aviv bu alanı kapatabilir.
  4. Tempo: Maccabi Tel Aviv daha hızlı oynuyor (75.4 hücum), rakibi Partizan ise daha yavaş (72.4). Temposunu kabul ettiren ilk adımı atar; model 75.2 hücum bekliyor.

3. Hücum ve savunma detaylı

100 hücum başına, play-by-play verisinden · parantez içinde lig sıralaması (1. = en iyi, 20 takım)

PartizanMaccabi Tel AvivLig
Offensive rating106.9 (20.)115.0 (11.)115.6
Defensive rating109.3 (4.)125.6 (19.)115.6
Tempo (hücum)72.4 (19.)75.4 (10.)75.0
eFG%50.8% (19.)56.1% (6.)54.6%
TS%53.8% (20.)59.8% (9.)58.5%
Üçlük deneme oranı35.2%39.7%–
Asist oranı67.3% (4.)60.1% (15.)61.9%
Top kaybı %15.0% (3.)18.3% (14.)16.9%
OREB%29.0% (18.)31.3% (15.)33.2%
DREB%69.3% (4.)67.7% (8.)66.8%
Serbest atış oranı30.2% (11.)28.3% (16.)30.3%
Rakip eFG%52.6% (6.)61.3% (20.)54.7%
Rakip TOV%19.5% (1.)17.1% (11.)16.9%
Rakip FTr33.0% (13.)34.0% (18.)30.4%

Partizan: Güçlü yönler: top kaybı yaptırıyor ve topu iyi koruyor. Zayıf yönler: zayıf şut isabeti ve az hücum ribaundu.

Maccabi Tel Aviv: Zayıf yönler: kolay şutlara izin veriyor ve nadiren çizgiye gidiyor.

Four Factors karşılaştırması

FaktörPartizan hücumuMaccabi Tel Aviv savunmasıMaccabi Tel Aviv hücumuPartizan savunması
şut (eFG%)50.8% (19.)61.3% (20.)56.1% (6.)52.6% (6.)
top kayıpları15.0% (3.)17.1% (11.)18.3% (14.)19.5% (1.)
hücum ribaundları29.0% (18.)32.3% (8.)31.3% (15.)30.7% (4.)
serbest atışlar30.2% (11.)34.0% (18.)28.3% (16.)33.0% (13.)

4. Şutlar ve bölgeler

Partizan şutlarının 26% kadarını kanattan üçlük olarak kullanıyor (lig 26%), isabeti 30% (lig 35%); rakip Maccabi Tel Aviv ise orada 43% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Partizan için.

Maccabi Tel Aviv şutlarının 13% kadarını tepeden üçlük olarak kullanıyor (lig 9%), isabeti 40% (lig 35%); rakip Partizan ise orada 34% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Maccabi Tel Aviv için.

Şut payı · isabet %Pota altıBoyalı alanOrtaKöşe 3Kanat 3Tepe 3
Hücum Partizan21% · 72%29% · 50%15% · 35%4% · 31%26% · 30%5% · 33%
Savunma Maccabi Tel Aviv17% · 78%21% · 46%8% · 53%10% · 44%29% · 43%14% · 38%
Hücum Maccabi Tel Aviv17% · 83%30% · 44%13% · 49%4% · 36%23% · 35%13% · 40%
Savunma Partizan17% · 77%31% · 44%11% · 41%4% · 29%29% · 35%7% · 34%
Lig17% · 78%30% · 47%11% · 42%6% · 40%26% · 35%9% · 35%

Partizan: şutların 5% kadarı hızlı hücumdan, 6% kadarı ikinci şanstan. Maccabi Tel Aviv: şutların 6% kadarı hızlı hücumdan, 7% kadarı ikinci şanstan. Shot chart Partizan · Shot chart Maccabi Tel Aviv

5. Beşliler, On/Off ve clutch

Partizan

En iyi beşliler

  • Nikola Tanaskovic, Alessandro Pajola, Kevarrius Hayes, Carlik Jones, Ethan Thompson: -18.8 net içinde 37 hücum

On/Off

  • Tonye Jekiri: takım +18.5 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
  • Carlik Jones: takım +13.3 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
  • Joffrey Lauvergne: takım 41.8 o kenardayken daha iyi

Partizan: 32 clutch hücumda -34.1 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 24-35.

Maccabi Tel Aviv

En iyi beşliler

  • Daniel Theis, Jaylen Hoard, Iffe Lundberg, Yam Madar, O'Shae J Brissett: +26.9 net içinde 37 hücum
  • Jaylen Hoard, Iffe Lundberg, Yam Madar, Roman Sorkin, O'Shae J Brissett: +19.7 net içinde 30 hücum

On/Off

  • William Rayman: takım +27.8 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
  • Iffe Lundberg: takım +17.9 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
  • Keaton Wallace: takım 21.0 o kenardayken daha iyi

Maccabi Tel Aviv: 18 clutch hücumda -5.4 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 21-22.

6. Öne çıkan oyuncular ve pozisyon eşleşmeleri

Partizan

Maccabi Tel Aviv

Pozisyona göre maç başına PIR · üretime sakat oyuncular dahil değil

PIR / maçPartizan üretiyorMaccabi Tel Aviv izin veriyorMaccabi Tel Aviv üretiyorPartizan izin veriyor
Gardlar35.144.132.435.3
Forvetler17.036.947.830.9
Pivotlar27.817.419.818.8

En açık eşleşme: Partizan – gardlar (maç başına 35.1 PIR), bu pozisyonda 44.1 PIR veren bir savunmaya karşı.

7. Eksikler ve etkileri

Partizan

  • Bilinen eksik yok

Maccabi Tel Aviv

  • Bilinen eksik yok

8. Aralarındaki maçlar

EuroLeague’deki son 6 karşılaşma (2023’ten beri): Partizan 3, Maccabi Tel Aviv 3.

  • 2026-02-03: Maccabi Tel Aviv – Partizan 95-93
  • 2025-12-26: Partizan – Maccabi Tel Aviv 87-112
  • 2025-01-03: Partizan – Maccabi Tel Aviv 98-75
  • 2024-10-17: Maccabi Tel Aviv – Partizan 79-91
  • 2024-01-12: Partizan – Maccabi Tel Aviv 88-79
  • 2023-10-05: Maccabi Tel Aviv – Partizan 96-81

9. Bizim görüşümüz

Yukarıdakilerin hepsi modelin tahmininde birleşiyor: Partizan 69% – Maccabi Tel Aviv 31%, skor yaklaşık 88-83. Kendi senaryolarını (eksikler, dinlenme, salon) Matchup Center üzerinde dene ve maçı maç sayfasından canlı takip et.

Tahminler istatistiksel hesaplamalardır; bahis tavsiyesi ya da herhangi bir sonucun garantisi değildir. Bahis yalnızca yetişkinler (18+) içindir. Sorumlu oyna.