BasketballStatsEuroLeague istatistikleri 2026-27 ΕΛENESSR

EuroLeague · 10. hafta · 5 Kasım Perşembe 19:15

Anadolu Efes – Paris: detaylı maç analizi (EuroLeague 10. hafta)

Resmi istatistikler ve tüm sezonun play-by-play verilerinden otomatik analiz. Hava atışına kadar sitenin her güncellemesinde yenilenir.

1. Hava atışı öncesi tablo

Anadolu EfesParis
Sıra / derece14. · 4-516. · 3-6
İç saha / deplasman3-1 / 1-41-4 / 2-2
Form (5)LWWLWLLLWW
Atılan / yenen sayı83.6 / 86.288.3 / 92.9
Net rating-3.5 (14.)-5.9 (15.)
Dinlenme günü67

Anadolu Efes: M vs Bayern Münih 93-101 · G @ Zalgiris 85-70 · G vs Beşiktaş GAİN 89-80 · M @ Hapoel Tel Aviv 88-118 · G vs Panathinaikos 83-68

Paris: M vs Virtus Bologna 94-96 · M @ Kızılyıldız 81-90 · M vs Valencia 93-104 · G @ Dubai 99-93 · G @ Maccabi Tel Aviv 99-94

Modelimiz Anadolu Efes 63% veriyor; tahmini skor 90-87, toplam yaklaşık 178 sayı ve 78.0 hücumluk tempo. Güven: orta.

2. Maçı ne belirleyecek?

  1. Anadolu Efes savunmada, serbest atışlar: 2. sırada, Paris hücumu ise 20. sırada. Anadolu Efes bu alanı kapatabilir.
  2. Paris savunmada, top kayıpları: 7. sırada, Anadolu Efes hücumu ise 15. sırada. Paris bu alanı kapatabilir.
  3. Anadolu Efes savunmada, top kayıpları: 5. sırada, Paris hücumu ise 12. sırada. Anadolu Efes bu alanı kapatabilir.

3. Hücum ve savunma detaylı

100 hücum başına, play-by-play verisinden · parantez içinde lig sıralaması (1. = en iyi, 20 takım)

Anadolu EfesParisLig
Offensive rating109.3 (18.)114.5 (12.)115.6
Defensive rating112.8 (7.)120.4 (14.)115.6
Tempo (hücum)76.5 (5.)77.2 (3.)75.0
eFG%52.5% (14.)55.3% (11.)54.6%
TS%57.6% (13.)57.3% (14.)58.5%
Üçlük deneme oranı38.8%48.3%–
Asist oranı65.2% (5.)61.4% (14.)61.9%
Top kaybı %18.3% (15.)17.9% (12.)16.9%
OREB%27.8% (20.)35.8% (5.)33.2%
DREB%68.4% (7.)61.9% (19.)66.8%
Serbest atış oranı32.8% (6.)21.1% (20.)30.3%
Rakip eFG%55.4% (11.)56.2% (13.)54.7%
Rakip TOV%18.3% (5.)17.7% (7.)16.9%
Rakip FTr25.2% (2.)32.5% (12.)30.4%

Anadolu Efes: Güçlü yönler: top kaybı yaptırıyor. Zayıf yönler: az hücum ribaundu.

Paris: Güçlü yönler: ikinci şanslarda güçlü. Zayıf yönler: nadiren çizgiye gidiyor ve ikinci şans veriyor.

Four Factors karşılaştırması

FaktörAnadolu Efes hücumuParis savunmasıParis hücumuAnadolu Efes savunması
şut (eFG%)52.5% (14.)56.2% (13.)55.3% (11.)55.4% (11.)
top kayıpları18.3% (15.)17.7% (7.)17.9% (12.)18.3% (5.)
hücum ribaundları27.8% (20.)38.1% (19.)35.8% (5.)31.6% (7.)
serbest atışlar32.8% (6.)32.5% (12.)21.1% (20.)25.2% (2.)

4. Şutlar ve bölgeler

Anadolu Efes şutlarının 29% kadarını boyalı alandan kullanıyor (lig 30%), isabeti 42% (lig 47%); rakip Paris ise orada 53% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Anadolu Efes için.

Paris şutlarının 32% kadarını boyalı alandan kullanıyor (lig 30%), isabeti 51% (lig 47%); rakip Anadolu Efes ise orada 48% isabete izin veriyor. En büyük avantaj bu: Paris için.

Şut payı · isabet %Pota altıBoyalı alanOrtaKöşe 3Kanat 3Tepe 3
Hücum Anadolu Efes21% · 81%29% · 42%11% · 39%6% · 32%25% · 30%8% · 37%
Savunma Paris14% · 76%35% · 53%11% · 43%6% · 29%27% · 40%7% · 35%
Hücum Paris13% · 84%32% · 51%7% · 48%7% · 36%34% · 35%8% · 32%
Savunma Anadolu Efes16% · 76%30% · 48%11% · 45%8% · 37%23% · 38%12% · 34%
Lig17% · 78%30% · 47%11% · 42%6% · 40%26% · 35%9% · 35%

Anadolu Efes: şutların 8% kadarı hızlı hücumdan, 7% kadarı ikinci şanstan. Paris: şutların 7% kadarı hızlı hücumdan, 7% kadarı ikinci şanstan. Shot chart Anadolu Efes · Shot chart Paris

5. Beşliler, On/Off ve clutch

Anadolu Efes

En iyi beşliler

  • Dario Saric, Mike James, Matthew Strazel, Collin Malcolm, Bruno Fernando: +28.0 net içinde 46 hücum
  • Dario Saric, Matthew Strazel, Collin Malcolm, Bruno Fernando, Cameron Payne: +13.2 net içinde 38 hücum

On/Off

  • Mike James: takım +31.3 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
  • Daron Russell: takım +28.5 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
  • Collin Malcolm: takım 11.1 o kenardayken daha iyi

Anadolu Efes: 28 clutch hücumda -21.6 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 29-35.

Paris

En iyi beşliler

  • Daulton Hommes, Mouhamed Faye, Terry Tarpey, Sebastian Herrera, Tyson Etienne: -9.3 net içinde 32 hücum

On/Off

  • Nadir Hifi: takım +48.8 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
  • Terry Tarpey: takım +45.2 o sahadayken daha iyi (100 hücum başına net)
  • Joel Ayayi: takım 50.5 o kenardayken daha iyi

Paris: 34 clutch hücumda +29.2 net (son 5′, fark ≤5), sayılar 48-38.

6. Öne çıkan oyuncular ve pozisyon eşleşmeleri

Anadolu Efes

Paris

  • Nadir Hifi Gardlar: 21.2 sayı, 1.7 rib, 2.7 ast, 17.5 PIR
  • Tj Warren Forvetler: 13.0 sayı, 2.6 rib, 1.0 ast, 11.4 PIR
  • Allan Dokossi Pivotlar: 6.0 sayı, 5.4 rib, 2.2 ast, 11.0 PIR
  • Jared Rhoden Gardlar: 13.1 sayı, 3.6 rib, 2.4 ast, 10.9 PIR

Pozisyona göre maç başına PIR · üretime sakat oyuncular dahil değil

PIR / maçAnadolu Efes üretiyorParis izin veriyorParis üretiyorAnadolu Efes izin veriyor
Gardlar33.844.246.345.2
Forvetler33.638.820.823.4
Pivotlar17.220.120.918.7

En açık eşleşme: Paris – gardlar (maç başına 46.3 PIR), bu pozisyonda 45.2 PIR veren bir savunmaya karşı.

7. Eksikler ve etkileri

Anadolu Efes

  • Bilinen eksik yok

Paris

  • Bilinen eksik yok

8. Aralarındaki maçlar

EuroLeague’deki son 4 karşılaşma (2023’ten beri): Anadolu Efes 1, Paris 3.

  • 2026-01-07: Anadolu Efes – Paris 79-84
  • 2025-10-28: Paris – Anadolu Efes 80-90
  • 2025-01-14: Paris – Anadolu Efes 88-84
  • 2024-11-21: Anadolu Efes – Paris 84-93

9. Bizim görüşümüz

Yukarıdakilerin hepsi modelin tahmininde birleşiyor: Anadolu Efes 63% – Paris 37%, skor yaklaşık 90-87. Kendi senaryolarını (eksikler, dinlenme, salon) Matchup Center üzerinde dene ve maçı maç sayfasından canlı takip et.

Tahminler istatistiksel hesaplamalardır; bahis tavsiyesi ya da herhangi bir sonucun garantisi değildir. Bahis yalnızca yetişkinler (18+) içindir. Sorumlu oyna.