EuroLeague · 10. kolo · sreda, 4. novembar 21:45
Real Madrid – Panatinaikos: detaljna analiza (10. kolo Evrolige)
Automatska analiza iz zvanične statistike i play-by-play podataka cele sezone. Osvežava se pri svakom ažuriranju sajta do početka utakmice.
1. Slika pre početka
| Real Madrid | Panatinaikos | |
|---|---|---|
| Pozicija / skor | 4. · 6-3 | 1. · 7-2 |
| Kod kuće / u gostima | 3-0 / 3-3 | 6-1 / 1-1 |
| Forma (5) | WWWWW | WLWWL |
| Poeni dati / primljeni | 96.2 / 88.0 | 84.6 / 75.0 |
| Net rating | +10.6 (3.) | +13.0 (1.) |
| Dani odmora | 6 | 5 |
Real Madrid: P @ Olimpija Milano 98-89 · P vs Asvel 111-92 · P @ Makabi Tel Aviv 113-99 · P @ Baskonija 104-86 · P vs Fenerbahče 95-76
Panatinaikos: P @ Partizan 72-55 · I vs Hapoel Tel Aviv 81-91 · P vs Baskonija 85-79 · P vs Olimpija Milano 80-75 · I @ Anadolu Efes 68-83
Naš model daje 67% timu Real Madrid, uz procenjeni rezultat 90-86, oko 175 ukupnih poena i tempo od 74.9 poseda. Pouzdanost: srednja.
2. Šta će odlučiti utakmicu
- Panatinaikos u napadu, slobodna bacanja: 1. u ligi, a odbrana tima Real Madrid tek 14.. Jasna prednost za Panatinaikos.
- Real Madrid u odbrani, šut (eFG%): 4., dok je napad tima Panatinaikos 12.. Real Madrid može da zatvori ovaj segment.
- Tempo: Real Madrid igra brže (77.9 poseda) od tima Panatinaikos (73.3). Ko nametne svoj ritam pravi prvi korak; model očekuje 74.9.
- Odsutni: Nick Smith Jr (Real Madrid), Mikael Jantunen (Real Madrid), Facundo Campazzo (Real Madrid), Theo Maledon (Real Madrid).
3. Napad i odbrana detaljno
Na 100 poseda, iz play-by-play · u zagradi mesto u ligi (1. = najbolji, 20 timova)
| Real Madrid | Panatinaikos | Liga | |
|---|---|---|---|
| Offensive rating | 123.6 (2.) | 115.4 (8.) | 115.6 |
| Defensive rating | 113.0 (8.) | 102.4 (1.) | 115.6 |
| Tempo (posedi) | 77.9 (1.) | 73.3 (16.) | 75.0 |
| eFG% | 57.1% (5.) | 54.8% (12.) | 54.6% |
| TS% | 61.8% (1.) | 58.7% (11.) | 58.5% |
| Trojke / šutevi | 44.8% | 42.4% | – |
| Asistencije / koševi | 62.0% (11.) | 63.3% (9.) | 61.9% |
| Izgubljene / posed | 15.6% (4.) | 18.5% (17.) | 16.9% |
| OREB% | 34.5% (9.) | 36.5% (3.) | 33.2% |
| DREB% | 69.6% (3.) | 66.8% (11.) | 66.8% |
| Bacanja / šutevi | 31.2% (10.) | 35.5% (1.) | 30.3% |
| eFG% protivnika | 52.2% (4.) | 49.4% (3.) | 54.7% |
| Izgubljene protivnika | 16.0% (15.) | 19.3% (2.) | 16.9% |
| Bacanja protivnika | 33.3% (14.) | 26.3% (7.) | 30.4% |
Real Madrid: Prednosti: dobro zatvara skok i čuva loptu.
Panatinaikos: Prednosti: često ide na liniju i izaziva izgubljene lopte. Slabosti: gubi mnogo lopti.
Four Factors jedan na jedan
| Faktor | Napad Real Madrid | Odbrana Panatinaikos | Napad Panatinaikos | Odbrana Real Madrid |
|---|---|---|---|---|
| šut (eFG%) | 57.1% (5.) | 49.4% (3.) | 54.8% (12.) | 52.2% (4.) |
| izgubljene lopte | 15.6% (4.) | 19.3% (2.) | 18.5% (17.) | 16.0% (15.) |
| skok u napadu | 34.5% (9.) | 33.2% (11.) | 36.5% (3.) | 30.4% (3.) |
| slobodna bacanja | 31.2% (10.) | 26.3% (7.) | 35.5% (1.) | 33.3% (14.) |
4. Šutevi i zone
Real Madrid upućuje 13% šuteva ispod koša (liga 17%) sa 88% (liga 78%), a Panatinaikos tu dozvoljava 83%. To je najveća prednost tima Real Madrid.
Panatinaikos upućuje 17% šuteva ispod koša (liga 17%) sa 73% (liga 78%), a Real Madrid tu dozvoljava 89%. To je najveća prednost tima Panatinaikos.
| Udeo šuteva · % | Koš | Reket | Poludist. | Ugao 3 | Krilo 3 | Vrh 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Napad Real Madrid | 13% · 88% | 34% · 49% | 8% · 27% | 4% · 35% | 32% · 39% | 8% · 46% |
| Odbrana Panatinaikos | 17% · 83% | 31% · 43% | 9% · 41% | 10% · 29% | 25% · 28% | 9% · 29% |
| Napad Panatinaikos | 17% · 73% | 29% · 52% | 11% · 50% | 8% · 39% | 25% · 35% | 9% · 27% |
| Odbrana Real Madrid | 13% · 89% | 35% · 43% | 14% · 41% | 3% · 63% | 25% · 34% | 11% · 31% |
| Liga | 17% · 78% | 30% · 47% | 11% · 42% | 6% · 40% | 26% · 35% | 9% · 35% |
Real Madrid: 4% šuteva iz kontre i 6% iz druge šanse. Panatinaikos: 8% šuteva iz kontre i 8% iz druge šanse. Shot chart Real Madrid · Shot chart Panatinaikos
5. Petorke, On/Off i clutch
Real Madrid
Najbolje petorke
- Gabriele Procida, Jaime Pradilla, Andres Feliz, Maksym Shulga, Damian Jones: +154.6 net u 2 poseda
On/Off
- Alberto Abalde: tim je +25.3 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
- Theo Maledon (van): tim je +24.3 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
- Facundo Campazzo (van): tim je 17.5 bolji kada on sedi
Real Madrid: vrlo malo clutch minuta ove sezone.
Panatinaikos
Najbolje petorke
- Mathias Lessort, Isaac Bonga, Brancou Badio, Sylvain Francisco, Nigel Hayes-Davis: +46.1 net u 46 poseda
- Konstantinos Mitoglou, Eleftherios Mantzoukas, Guerschon Yabusele, Jerian Grant, Panagiotis Kalaitzakis: +34.9 net u 98 poseda
On/Off
- Juancho Hernangomez: tim je +23.4 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
- Brancou Badio: tim je +16.3 bolji kada on igra (net na 100 poseda)
- Guerschon Yabusele: tim je 26.0 bolji kada on sedi
Panatinaikos: 0.0 net u 23 clutch poseda (poslednjih 5′, razlika ≤5), 28-28 u poenima.
6. Glavni igrači i dueli po pozicijama
Real Madrid
- Walter Tavares Centri: 10.2 p., 7.4 sk., 0.1 as., 16.0 PIR
- Andres Feliz Bekovi: 12.1 p., 3.1 sk., 3.6 as., 12.9 PIR
- Chuma Okeke Centri: 7.3 p., 2.8 sk., 1.1 as., 9.4 PIR
- Alberto Abalde Krila: 6.2 p., 2.3 sk., 1.4 as., 6.7 PIR
Panatinaikos
- Mathias Lessort Centri: 11.8 p., 7.4 sk., 1.4 as., 19.8 PIR
- Sylvain Francisco Bekovi: 13.2 p., 2.2 sk., 4.8 as., 13.8 PIR
- Nigel Hayes-Davis Krila: 12.9 p., 3.6 sk., 0.7 as., 11.6 PIR
- Guerschon Yabusele Krila: 9.0 p., 4.7 sk., 1.2 as., 10.1 PIR
PIR po utakmici po poziciji · bez povređenih
| PIR / utakmica | Real Madrid daje | Panatinaikos prima | Panatinaikos daje | Real Madrid prima |
|---|---|---|---|---|
| Bekovi | 12.9 | 27.0 | 27.7 | 36.9 |
| Krila | 18.3 | 28.6 | 38.4 | 30.2 |
| Centri | 30.4 | 14.3 | 22.6 | 16.9 |
Najotvoreniji duel: krila tima Panatinaikos (38.4 PIR po utakmici) protiv odbrane koja na toj poziciji daje 30.2 PIR.
7. Odsustva i njihov uticaj
Real Madrid
- Nick Smith Jr: Povređen: Bol u tabanu desnog stopala
- Mikael Jantunen: Povređen: Potpuno pucanje plantarne fascije levog stopala, van terena 2-3 meseca · Očekivani povratak: januar 2027.
- Facundo Campazzo: Povređen: Povreda mišića, čekaju se snimanja
- Theo Maledon: Povređen: Uganuće desnog kolena, rok povratka nepoznat
Panatinaikos
- Eleftherios Mantzoukas: Propustio je poslednje 3 utakmice svog tima
Real Madrid će igrati bez igrača koji su imali 31% nedavnih minuta.
Prema modelu, svako odsustvo menja očekivanu razliku za: Theo Maledon 0.6 poena · Facundo Campazzo 0.5 poena.
8. Međusobni dueli
U poslednjih 7 duela u Evroligi (od 2023): Real Madrid 2, Panatinaikos 5.
- 2026-02-03: Panatinaikos – Real Madrid 82-81
- 2025-11-13: Real Madrid – Panatinaikos 77-87
- 2025-03-06: Panatinaikos – Real Madrid 85-70
- 2024-10-17: Real Madrid – Panatinaikos 90-86
- 2024-05-26: Real Madrid – Panatinaikos 80-95
- 2024-02-29: Real Madrid – Panatinaikos 86-97
- 2023-12-07: Panatinaikos – Real Madrid 78-90
9. Naša procena
Sve navedeno sažima projekcija modela: Real Madrid 67% – Panatinaikos 33%, rezultat oko 90-86. Isprobaj svoje scenarije (odsustva, odmor, domaćin) u Matchup Centru i prati utakmicu uživo na stranici utakmice.
Procene su statističke i nisu savet za klađenje niti garancija rezultata. Klađenje samo za punoletne (18+). Igrajte odgovorno.